Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zone

    őstag

    válasz LonGleY #30663 üzenetére

    8.1-et használok kb. fél éve, a modern felülettel telepítés óta nem találkoztam. Asztalra bootol és a Start8 nevű programot használom a megszokott Start menühöz. MS fiók nem kötelező, Aero átlátszósága nem hiányzik (a tálca egyébként átlátszó).

    Előnye, hogy nem kell külön telepíteni pdf olvasót és virtuális meghajtót, a feladatkezelő fejlettebb, kisebb a gépigénye, bár ez nálam nem volt lényeges. Teljesen úgy használom, mint korábban a Win7-et, de a modern UI bejöhet a kevésbé hozzáértőknek az egyszerűsége miatt.

    YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz LonGleY #30663 üzenetére

    Saját tapasztalat win 7-ről váltva 8 .. 8.1 ... 8.1 update napi szintű aktív használat után

    "- az új felület és azok baromságai (akkor is találkozol velük, ha automatikusan a "desktopra" jelentkezel be)"

    Nettó hülyeség, nem találkozom az új felülettel, ha nem akarok -> asztalra boot-olok közvetlenül

    "körülményesebb, MS-accountot igénylő telepítési procedúra és beállítás"

    Ez szintén nettó hülyeség. Nincs szükség MS accountra sem telepítéshez, sem beállításokhoz, bár korábbról már van egyébként ilyen hozzáférésem. Beállítások automatikus "felhőben" tárolásához viszont kell az MS account.

    "durvább hardver alapkövetelmény (bár nálad ez simán nem számít)"

    Ez sem alátámasztani, sem megcáfolni nem tudom. Saját gépem messze megugorja a win7, win8 által támasztott követelményeket.

    "butított Aero (nincs átlátszóság, nincs glow effekt az ablakokon)"

    Ez igaz. Bár ÉN személy szerint nagy ívben teszek az AERO-ra így számomra ez sem hiányzik :DDD

    "az egészet átható skizofrén-jelleg (nem tudták eldönteni, hogy merre menjenek tovább a felülettel, amerre elmentek, az meg szar)"

    Ez valószínűleg igaz. Szerencsére ezzel nem igazán találkozom.
    -----------------------

    Amit szerintem a win8 hátrányaként fel lehet hozni: a win7 tulajok számára kevés olyan előrelépést hoz (ha egyáltalán hoz), ami megéri az anyagiak rááldozását. Win7-ről szvsz. nincs értelme váltani, ha jelentős pénzmagot kell belefeccölni a váltásba. Egyébként nincs vele probléma. Na persze, ha valaki a startmenüben "játszik", annak problémái lehetnek ;]

    Én win7-ben sem használtam a startmenüt, így ennek hiánya nem érint, tehát ez-ügyben nem tudok objektíven nyilatkozni.

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák