Új hozzászólás Aktív témák

  • csucsbicep

    nagyúr

    Hali!

    Platformváltás van tervben. Kérdés hogy lga1156 vagy am3. Porcira egy 25-30k-t tudnék rászánni(használt lesz valószínűleg apróból). Tuning van. Főként játékra(majd 5850 vagy gtx460 mellé).

    Amd esetén egy Phenom II X4 925-re gondoltam, bár nem tudom, hogy van-e előnyük a magasabb órajelű 9xx-nek tuningban. Fölösen, a gyárilag magasabb órajeléért nem akarok fizetni. Viszont nem tetszik a magas fogyasztásuk és sok rosszat hallottam, hogy vannak kompatibilitási problémák is az amd-vel. Ha, AM3, akkor valószínűleg egy Asrock 870Extreme3 lap lenne a kiválasztott proci alá.

    Intelnél a legjobb választás i5-750 lenne, de az nekem drága sajnos. Marad a i5 6xx és i3 5xx. Bár a ph II X4-ek erősebbek átlagban, viszont bejön az alacsony fogyasztás és jó tuningolhatóság. Ám, ahogy nézegettem am3 alá olcsóbban tudok venni felszereltebb lapot és ezek a procik hiába ht meg magas órajel mégis csak 2 magosak....

    Szóval tudnátok segíteni, hogy melyik platformban gondolkodjak és melyik cpu-t érdemes hozzá megvenni. Köszi.

Új hozzászólás Aktív témák