Új hozzászólás Aktív témák

  • ThodEE

    őstag

    válasz darál0w #24012 üzenetére

    A zárójeles hyperes az nem igaz, csak nemolvastam el előre ahonnét másoltam :DD

    Még ennyit találtam:

    Na, akkor én is leírom az okosságaimat:

    1.) a) Dual-core: a "régebbi" P4-sorozat tagjait IS így hívták. Ezek tipikusan P4D 8xx, vagy 9xx névre hallgattak/hallgatnak. A 8-as sorozat kettő darab Netburst architektúrájú P4, magonként 1MB, nem osztott cache-sel (=1*1MB), a 9-es sorozat nagyobb órajeleken üzemelt (ugyanaz az architektúra), magonként 2MB nem osztott használatú cache-sel (=2*2MB). Két proci egy tokban, de külön szilíciumon. 64 bites CPU-k.

    Innentől a többi CPU párosával egy szilíciumon van, nem csak egy tokban.

    1.) b) Pentium Dual Core (PDC) (újabb!!) procik. Ez az újabb "E" sorozat (itt visszahozta a "Pentium" márkanevet az Intel). A múlt héten még E2140, ill. E2160 néven futottak :)) Ezek már a Core2 architektúrán alapulnak, de 2MB osztott cache-sel (azaz mindkét mag használhatja), alacsony(abb) órajellel (vs. C2D), hw virtualizáció (megmég nemtommik:)) nélkül. Ez amolyan Core2-alapú "Celeron" (nem véletlen az idézőjel!!!), 64 bit.

    2.) Core Duo (CD): 32 bites, a Core2-k közvetlen elődje, közös cache, alacsony fogyasztás. Talán a leglényegesebb különbség a Core2 Duo-k és a Core Duo procik között a 32-64 bit. (Ezt csak zárójelben: asztali gépben mintha nem nagyon láttam volna Core Duo-t. Laptopban inkább. Ott manapság is sok ezzel készül.)

    3.) Core 2 Duo (C2D): szép hosszú lista: újabban már csak 4MB cache (az első szériákból volt 2MB-s is vö. E2140-E2160 C2D E4xxx), betyárosan áttervezett pipeline, meg micro-op fusion, meg mittudomén... a 6xxx-estől fölfelé van hw virtualizáció. A Core Duo-hoz képest.

    3,5.) A Core 2 Quad: két C2D egy tokban. Tehát nem egy szilíciumon a 4 mag (ezért várja már nagyon az AMD a Phenom/Barcelona/nemtoméppenhogyhíjják prociját, mert (gyártás)technológiailag fejlettebb lesz, mint a C2D. Az AMD szerint. Én meg nem értek hozzá... :)) Ott 4 core egyben. (Hümmm... szép lesz, mehet az E6600-m a levesbe :)))

    Időrendben valahogy így néz(ett) ki a dolog: P4D 8xx-9xx -> Core Duo -> Core 2 Duo -> (pici butítás után:) Pentium Dual Core.

    A CD, C2D, PDC procik a P3-ashoz visszanyúlva lettek tervezve (emlékezzünk: az első P4-eket ronggyá verték a (húzott) P3-asok. Úgy kábé másfél GHz-ig. Aztán jött a Netburst, és elhúzott. Cserébe nagyon meleg volt, meg rettentő hosszú volt a pipeline-ja) P3-ból a jó dolgokat továbbfejlesztették, meg tettek hozzá nem kicsit. Ha jól tudom, izraeliek :))

    Röviden valami ilyesmi.

    Tuggya a fene H igaza vane, de nekem C2D 6750em volt 2.66@3.48GHz en ment, és a memók miatt nemlehettet tovább húzni, szal én azt választanám. :R

    http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

Új hozzászólás Aktív témák