Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • siti

    senior tag

    Sziasztok!
    Milyen nyomtatót vegyek?
    1, betegesen vonzódom a lézerhez (ha még lézer kardunk nincs is, de legalább a nyomtató)
    2, ff-ben nyomtatnék öntapadós címkét különböző termékekre (aszalvány, lekvár, ha valakit érdekel), ahol a címkék kis méretben, elég sok infót kell tartalmazni -> felbontás. (engedély és egyéb kötelező hatósági előírások lennének a lehető legkisebb méretben, olvashatóan)
    3, öntapadós címke, bírni fogja a lézer üzemi hőmérsékletét? nem válik le, gyűri be, tekeri magára? (cégnél lézerrel nyomtatták nekem, ott nem volt gond, de nem is ilyen háztáji gépük van)
    4, nem sokat, heti kb 2-3 lap, max 10.
    5, egész télen állni fog, amíg nincs mit befőzni, de ha hetente egy-két lapot járatni kell, az össze fog jönni.
    6, Wifi jól jön, de inkább a minél kisebb méret.
    7, 25e. gondolom a festék lesz majd drágább.

    amiket éppen megnéztem emagon:
    [link]
    600x600dpi és 1200x1200dpi között mi különbség? a valóságban persze, az emberi szem számára.

    A ricohnál írnak kezdő készletet, 700 lap, ez így 35Ft/lap, gondolom a többi se lehet sokkal több. Ha olcsóbb megoldást keresnék (másoló üzletek 10Ft/lap) akkor milyen irányba nézelődjek? Drágább lézer, olcsó utántölthetős tintasugaras? Jó a jelenlegi megoldás, hogy a másolós kinyomtatja nekem, de öntapadós címkét nem tartanak készleten, néha csak pár lapjuk van, ami teljesen más osztásban van, mint amivel én érkezem.

    [ Szerkesztve ]

    Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

  • siti

    senior tag

    válasz ocscsaba #12468 üzenetére

    igen, emiatt vaciláltam én is, hogy ugyan van direkt lézerhez címke, de elég ha csak egyszer kapja le róla a henger, és akkor kb kuka. tintasugarasból meg elég nekem az egyfunkciós, szkenner/másoló nélkül megvagyok. ricoh-nál azt mondta az ügyfélszolgálat, hogy nem írja a gyári specifikáció és emiatt nem is ajánlják hozzá. nézek valami kompakt tintásat, az epson nekem árban már drága, bár pofátlanul olcsó lesz/lap. majd meditálok még rajta.

    Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

  • siti

    senior tag

    válasz atala #12471 üzenetére

    igen, ezt nézegetem. de mivel éves szinten nyomtatok kb 200 oldalt, mindegy hogy 3Ft vagy 30Ft/lap. (jó nem mindegy, pénz az is) 15-25e környékén pedig mindig kijön az új patronok árából egy új nyomtató.

    Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

  • siti

    senior tag

    válasz siti #12465 üzenetére

    végül samsung lézer lett. a ricohnál azt mondta az eladó, hogy a címke nem szerepel a támogatott formátumok között, így azzal ne használjam. Samsung & xerox mindkettő támogatja, persze elég sok megkötéssel (sértetlen címke, gyűrődés mentes, egyszer mehet át a gépen, lap vastagság, stb), de ahogy nézem, mindegyik címkére oda írják, hogy laser&tinta nyomtatóhoz.
    próba nyomások rendbe voltak, beüzemlés USB-s kábellel, wifi megad, onnan meg gyerekjáték. A gyári tonerre 1000lap kapacitást írnak, kicsit izgultam, mikor nem találtam, de ott volt benne a gépben (mondjuk hol máshol...)

    a webshpok nyomtató leírása meg kb nettó hülyeség, felbontás, proci, memória sehol se stimmel a gyári tulajdonsággal, de képesek egy oldalon belül kétféle specifikációt megadni (fantasztikus nyomtatási sebesség a 600MHz procival. ami valójában 400MHz, amúgy meg mindegy.)

    [ Szerkesztve ]

    Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

Új hozzászólás Aktív témák