Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mkRoland

    senior tag

    válasz BenJoe80 #1531 üzenetére

    Helló!
    Elsősorban tisztázni kellene pár dolgot:
    1, Mennyire értenek szüleid pl. a patroncseréhez? Mert egy 4-patronos, színenként cserélhető rendszerben azért egy kicsit idősebb és nem ilyen jellegű ismeretekkel rendelkező korosztálynak kihívást jelentene egy ilyen művelet.
    2, Milyen gyakran használnák? Ha a tintapatron beszárad a fejbe, akkor a fejet jobb esetben tisztítani, rosszabb esetben cserélni kell. Ez a HP 2-patronos esetében úgy működik, hogy veszel új patront a beszáradt helyére (mert itt a patronba be van építve a fej). Az Epson-nál viszont a fej a nyomtatóba van építve fixen... ha beszárad és cserélni kell, az egy új nyomtató árával vetekszik. Ennek elkerülésének érdekében célszerű hetente nyomtatni az összes színből egy keveset. A lézer nem szárad be (mivel por van benne).
    3, Írtad, hogy szöveg nyomtatásra lenne. Gondolom ez arra utal, hogy a színes nem lenne használva, vagy aránytalanul kevés alkalommal.
    Lehetőségek:
    1, Epson (és azt hiszem, Canon) színenként cserélhető patronok esetében általában 4 patronos rendszerekről beszélhetünk, ezekhez a legolcsóbb a(z utángyártott) patron beszerzése: 500Ft alatt is lehet találni, mivel itt csak a tintatartó tartályt kell megvenni, a fej fixen be van építve. Ha ez beszárad, az egy nagyon drága csere, vagy jobb esetben néhány körülményes tisztítás segítségével orvosalható csak. Mivel itt a gyártók gondoltak erre, így beépítettek egy "védelmet": ezek a típusok csak akkor hajlandóak nyomtatni, ha be van helyezve az ÖSSZES patron, és nem üresek. Így pl. a nyomtató feketét sem hajlandó nyomtatni, ha kifogy a cián vagy a magenta, vagy a sárga.
    2, A 2-patronos (egyik fekete, másik színes) rendszerek fogyóanyagai közepes árat képviselnek (HP 21 - 2500-5000). Ha beszáradna, csak a patront kell cserélni. Képes csak az egyik patronnal is működni (pl.: csak színes patronnal is tud feketét nyomtatni).
    3, A lézer nem szárad be, gyors, szép szöveget nyomtat - monokróm (csak feketét nyomtató) egész olcsó, a színes jócskán drágább. Toner kell bele, amik 5000-30000 Ft között mozognak, de 1000-5000 oldalt kibírnak.
    Vélemény:
    Szerintem egy használt (biztos forrásból származó), multifunkcióssal járnál a legjobban: leginkább 5000-8000-ért egy 2-patronos HP-t leakasztani (előtte nézz utána, milyen patron kell bele, és azt mennyiért tudnád beszerezni; amúgy az új ára kb. 13000-15000), vagy 10000-15000 környékén egy lézeres (egyik haverom most hozott be osztákból 15.000Ft-ért egy OKI B2520-at, ami monokróm lézer, FAX, scanner, fénymásoló, kb. 70%-os tonerrel, hibátlan állapotban, magyar menüvel; de ehhez egy toner 32000-37000Ft 2200-4000 oldalhoz; utángyártva 14000Ft a 4000 oldalhoz).
    Egyéb:
    - A nyomtatóknál a "Copy" vagy másoló funkció működése: a scanner része beolvassa a rá helyezett lapot, és azt kinyomtatja. Ehhez nem kell számítógép, egyes modellek képesek néhány plusz funkcióra ilyenkor: nagyítás/kicsinyítés, sötétítés/világosítás, stb...
    - Amire még érdemes figyelni: GARANCIA! Ez általában ugrik, ha nem eredeti fogyóanyagot teszel bele (már ha ki tudják deríteni ezt). Ha használtan veszed, célszerű nem lejárt garanciásat keresni. Talán találsz olyat, aki megszabadulna a belépőszintű multifunkciós nyomtatójától, mert rájött, hogy egy Epson-t olcsóbb fenntartani, ha fotót nyomtat...

    [ Szerkesztve ]

    [ Szerkesztve ]

  • mkRoland

    senior tag

    válasz BenJoe80 #1532 üzenetére

    Ha valamit kinézel, nézz utána a fogyóeszközöknek mondjuk itt a bal oldali keresőben!
    Pl.: SCX-4300
    - eredeti
    - töltés

    [ Szerkesztve ]

  • mkRoland

    senior tag

    válasz BenJoe80 #1535 üzenetére

    Lézernyomtató: a lézernyomtatóban speciális, fényérzékeny anyaggal bevont és elektromosan feltöltött henger található. Ezen egy lézersugárral jelölik meg a nem fehér pontokat: ahol a lézer a hengerhez ér, ott a henger semleges lesz vagy ellentétesen lesz töltött a henger többi részéhez képest. Amikor pedig a henger a festékrésszel érintkezik, akkor azokra a részekre tapad festék, melyeket nem ért a lézersugár. A festék ezután átkerül a papírra, majd beleolvad, mikor a papír áthalad egy 200 °C-os hengerpár között. A színes lézernyomatóban lényegében négy közönséges lézernyomtató mechanikája épül egybe, és az egyetlen fényérzékeny hengerükre a világoskék (cián), lila (bíbor), sárga és fekete festékhengerekről egymás után kerülnek fel a színek. A négy színnel való átfestéshez a lézersugárnak négyszer kell végigfutnia a fényérzékeny hengeren. /wikipedia/
    A lézernyomtatókba a tonert kell cserélni, ami port tartalmaz.
    A tintasugaras nyomtatók egyes változatai (főként Epson) azok, amelyeknek a feje egybe van építve a nyomtatóval, csak szakember tudja cserélni, a patron, amit Te teszel bele, az "csak" tintatartó tartály (ezért olcsóbb).
    A Samsung lézeres nyomtatók egész népszerűek, mert olcsók. Nekem ez a márka közepes képet fest: a videójuk gyenge (már rég kidobtam), a mobiljuk (alsó kategóriás) kezelhetetlen, lassú, de hibátlanul működik, a TV pedig stabilan hozza az áráért elvártakat. Ennyit tudok a Samsung-ról, és a lézerekben sem vagyok otthonos; amit találtam, az a google és a wikipedia jóvoltából volt...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák