Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kolen

    csendes tag

    Üdv,
    Nővérem lecserélné a laptopját mert már elég lassú neki.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Mostanában
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    250000 körül jó lenne, nagyon max 300
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Általános, netezés, filmezés, youtubozás, játék és hobbi szinten elkezdené az animálást
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Eddig nem nagyon játszott szóval nincs igazán konkrét csak az Ori and the blind forest, de annak gondolom nincs nagy igénye
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    IPS jobb lenne de baj az se ha TN
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Lesz hordozva, Tiszaújvárosból Pestre jár fel havonta egyszer kb oda-vissza
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Win10 de ilyen áron gondolom nem nagyon van rajta alapból szóval nem baj ha nincs
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    8 giga ram és SSD,
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    HDMI
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Új jobb lenne de ha van jó garis használt az is jó lehet

    Van e esetleg ezekkel az adatokkal valami amit tudtok ajánlani vagy hogy mit nem érdemes esetleg márkában típusban főleg most így Black Fridaykor.
    Vagy most nem túl jó a felhozatal, inkább várni kéne vele?

    Esetleg egy másik opció, hogy később lesz gépe így a játék, animálás nem lényeg és 150-200 között valami általános felhasználásra?

    [ Szerkesztve ]

  • Kolen

    csendes tag

    Sziasztok!

    Anyukám szeretne venni magának egy laptopot mert vett magának egy programot amit egyszerre egy gépre lehet felrakni és nem tudja a benti laptopjára (ami amúgy is olyan lassú, hogy nem is értem, hogy adnak ki ilyet dolgozni..). Ezen kívül csak itthoni használatra lesz.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    A héten, jövő hétvégére már kellene neki
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    200k-max 250 inkább kifizeti csak legyen meg
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Egy Placidus nevű program lesz rajta használva, de elvileg nincs nagy gépigénye, azon kívül egyszerű itthoni felhasználás: teams, böngészés, talán filmezés
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem lesz
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    1920x1080 jó lenne de nagyjából mindegy
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Nem lesz hordozva, max ritkán akkor is autóval és nem lesz közbe használva
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Ha van win10 jó, ha nincs az sem gond
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    8 giga ram és ssd. (HDD is jó lenne de az tudom hogy nagyobb árkategoria + lehet venni külsőt is később)
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Billentyűzet világítás, 1 HDMI, kamera
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Új jó lenne (de a lényeg, hogy gari legyen azért rá)

    Tudom, hogy elszálltak az árak és ennyiért most nem lehet csodát várni, nem is az kell csak egy aránylag normális laptop ami nem szarik be 1-2 év múlva, ha van ilyen. Eddig tudtam húzni nála a vásárlást, de most már kell neki.
    Én nem ismerem a laptopokat ezért kérem a segítséget.

    Köszönöm!

  • Kolen

    csendes tag

    válasz Khelben #166204 üzenetére

    Köszönöm a választ!

    Igen azt olvastam, hogy nagyon elszálltak az árak. Pár hónapot tudtam késleltetni nála a vételt, akkor az volt mostanra lehet javul a helyzet, de nem javult és nem is fog egy jó darabig gondolom. Most meg már kell neki valami.

    Ezek közül melyiket ajánlanád,vagy lényegében mindegy?
    [link]
    [link]
    [link]
    Vagy ez megéri azt a plusz kb 15ezret?
    [link]

Új hozzászólás Aktív témák