Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trunsell

    csendes tag

    (1) Mikor lenne esedékes a
    vásárlás?
    Ebben a hónapban
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    250.000 Ft a max rá
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Fotószerkesztés, Photoshop, CorelDraw, munka szinten de kezdőknek egy kezdő alap gépet keresek
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem használnám játékra
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Preferálnám a matt IPS-t, méret felbontás nem szempont.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Nem lesz hordozva sokat
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Win10
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    SSD, szerintem 16GB
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    HDMI
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Nem vetem el a használt gép lehetőségét

  • trunsell

    csendes tag

    Sziasztok!
    Bocsi az offos kérdésért nem notebookot akarok venni, csak ezzel kapcsolatban kérdeznék. Van egy Acer Aspire 7 A717-71G-705B laptopom (16 gb memóriával). Előtte ugyanilyen teljesítmény kicsit még gyengébb PC-m volt (1060 3gb vidikártya Ryzen 1500X 16 gb memória), ezt cseréltem le erre a laptopra mert munka miatt jobb a hordozhatóság. Volt pár játék amit szerettem játszani annó PC-n pl Cyberpunk ami low/medium beállításokon nagyszerűen futott. De ezek a játékok a laptopon már akadoznak, szinte játszhatatlanok, de nem értem miért? Csak azért mert ez laptop ? Nem gondoltam hogy ekkora különbség van ugyanolyan teljesítményű laptop és pc között..

    [ Szerkesztve ]

  • trunsell

    csendes tag

    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Mostanában.
    2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    300000-350000Ft
    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Iskola/tanulás/játék
    4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Diablo 4 1080p elég nekem, illetve újabb játékok pl Hogwarts Legacy kb 45-60 fps en
    5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15,6" -17"
    6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Néha, Utazás közben nem használom.
    7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows nélkül
    8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    SSD 1000 GB, 16-32 Gb Ram
    9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Ha lehet ne legyen túl "zajos", és ne melegedjen túl. 3060 as szintű videókártyával. A legjobb lenne ha 100W+ lenne
    10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak használt

Új hozzászólás Aktív témák