Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • B-Clone

    aktív tag

    válasz Migirimigiri #127185 üzenetére

    Alapvetően a legnagyobb problémám nekem ezekkel a 1050 - es dellekkel, hogy sok mindent áldoztak be azért hogy a friss HW mellett is viszonylag jó árban legyenek. /hozzá teszem még mindig jobbak mint az y520 vagy VX5 vagy Pavilion/
    Ezekben a kijelző az árhoz képest tényleg rossz. Hiába csufolnak néhányat IPS-nek a 40% körüli RGB lefedettség és a gyenge betekintési szög cink ennyi pénzért. A gépek háza gyakorlatilag 100%-ban bili műanyag, a merevítés mint olyan nem létezik bennük. A zsanérok minősége is gyenge. A fedlap az átlaghoz képest is rettentően trambulinos és nyeklik össze vissza ami még akkor is problémát tud okozni a mögötte lévő panelben ha táskában véletlenül neki koccolod valaminek. A hűtés is necces. A Pavilion billentyűzete akár 50 fokig is fel tud hevülni.
    Mindezek adják azt, hogy számomra egy 300 ezres gépre úgy kell vigyázni mint a hímes tojásra hogy legalább a gari időben gond nélkül üzemeljen az nem vállalható.
    Innentől kezdve mindenkinek a saját dolga eldönteni, hogy ennyi pénzért hajlandó e ezekkel a kompromisszumokkal együtt élni a teljesítmény érdekében.

  • Dhampir

    félisten

    válasz Migirimigiri #127185 üzenetére

    Szerintem a 7559-et összekeverted, amikor 5559-et írtál... nagyon nem mindegy. :D

    Persze, én is "maradtam már" le pár gépről, hiába a pár éves notebook felhasználói tapasztalat. Sokszor viszont amiatt nem vesszük meg a kinézett masinát, mert az észérveken túlmenően is legbelül érezzük, hogy valóban rezeg a léc, nemhiába tétovázol te is.

    Szinte mindegyik notebook esetében kompromisszumot kell kötni valamiben, de a pénzünkért azt kell kapnunk, amit később nem bánunk meg, amikor már nincs visszaút, mert együtt kell élni vele.

Új hozzászólás Aktív témák