Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ludi85

    tag

    válasz laszlobak #126230 üzenetére

    Nem véretlen, hogy nem a listával kezdtem. Men tudok minden részletet. A kolleganőmnek kellene a gép és csak annyit mondott, amit már leírtam. Mikor az árát kérdeztem azt felelte nem számít.... :) Most erre én mit mondjak?
    A programok amiket használhat:
    Geoinformatikusok vagyunk. Nyilván alaptérképek készítésekor többnyire 2D-t használunk. AutoCAD Civil3D szintű. Bár ha valaki kötekedni akar (mert hát ilyenek vagyunk...), ez is 3D, mert magassági adatokat is tartalmaz, és bár fellülnézetben értelmezve, de DTM-en (digital terrain model) ábrázolunk mindent. De tudom, hogy ehhez nem kell Direct 3D támogatás a GPU-ban.
    Mind emellett vannak 3D-s munkák is épület felméréskor, BIM (building információs modell) készítése ami erősen gép igényes. Az egyik irodai gépben például van egy GTX1080 hogy Vive-al VR-ban is megvizsgálhassuk a rajzolt épületeket. Persze kolleganőm mondta, hogy nem kell neki olyan laptop ami képes ilyenre, esetleg a pontfelhőkkel dolgozni, vagy több száz MB-os AutoCAD Revit modelleket betölteni. Amúgy van mindenkinek asztali PC az irodában nem ezen dolgozna napi 8 órában. Én csak minőség, megbízhatóság miatt gondoltam a Dell-re, vagy a ThinkPad-ra.
    Vagy rosszul gondoltam?
    Nekem is Dell van és nagyon jó masína....

    Mindenhol jó fiatalon, Kivéve a ravatalon!

Új hozzászólás Aktív témák