Új hozzászólás Aktív témák

  • Lionela

    csendes tag

    Hosszan nézelődés után kinéztem 2 laptopot, amik közül valahogy döntenem kellene.

    Az egyik egy ASUS N552VW a másik egy Asus G551VW.

    Hardveresen majdnem ugyanolyan (core i7, 16 gb ram, 1 terra 7200-as winchi), mindkettő aluminiumvázas, és az áruk is hasonló.

    A különbség:

    Az G551VW-ben az Nvidia GTX960-as videókártya 4 gb-os, míg az N552-ben csak 2 gb.
    Az N552-ben viszont van 128 gb SSD is (amit ugye a G551-be is betehetek, igaz pluszpénzért)

    Kinézetre a N szériát preferálom, a G-s fekete nekem kicsit agresszív, pláne a vörös billentyűzetvilágítással.

    Kérdés:

    Mennyire számít a videokártyánál a memóriaméret? Mekkora különbséget jelent ez játéknál, videószerkesztésnél?
    Csak mert ha minimális a különbség a 2 gb és a 4 gb között, akkor inkább a N szériát venném meg. Nem igényem a játékok max kinézeten való játszása, ha közepes minőségben akadálytalanul futnak, én már boldog vagyok.

    A boltos mindenképp rá akart beszélni a G-re, mondván az jobb, de nem értem miben, ha mind belsőleg, mind külsőleg valójában ugyanaz mint az N széria, csak minimális változtatásokkal.

Új hozzászólás Aktív témák