Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gerisonsan

    újonc

    Sziasztok!

    Jelenleg egy Dell SE2416H monitorom van (FHD, IPS, 60hz, 24"), de szeretnék egy 144hz monitort játékhoz, és itt kezdődik a dilemma:

    - Szóba jöhet a 2560 x 1440 felbontású 27", mivel bár nem ragaszkodom hozzá, de szeretnék kipróbálni egy nagyobb monitort, viszont az aktuális gépem nem tud mindent kihajtani amivel játszok 144fps-el ezen a felbontáson, ezért ennél a pontnál az lenne a kérdésem, hogy egy ilyen monitor képe mennyire csúnya, ha esetenként FHD-ban használom? Illetve ez egy hosszútávú jobb befektetés lehet, hiszen egy esetleges későbbi PC upgrade után tudnám mindenhol használni a nagyobb felbontást. Jelölt: Samsung C27JG50QQU

    - Opció lehet a FHD felbontású 27", itt szintén felmerül a kérdés, hogy mennyire gázos ekkora méretben a FHD felbontás, illetve van e különbség az alapból csak FHD-t tudó 27" és a többet tudó 27" FHD-n futtatása között? A monitort egyébként eléggé közelről nézem, tekintve hogy játékokról van szó. Jelölt: AOC C27G1

    - A harmadik lehetőség, hogy csak képfrissítésben javul a dolog, marad a FHD 24", ez a leggazdaságosabb megoldás, és alapból efelé hajlok, viszont csábító a nagyobb kijelzőméret és az, hogy vannak játékok, amiket tudnék jobb felbontásban futtatni. Mellette szól még, hogyha jól tévedek, ez a monitor a saját ligájában elég jónak számít, míg a másik kettő inkább budget megoldás a kategóriájában. Jelölt: Zowie XL2411P by BenQ
    A keretem a Samsung 85.000 Ft-os árával nagyjából ki is merül, minimálissal tudnék feljebb menni.

    Összességében az lenne a kérdésem, hogy melyik megoldást javasoljátok és miért? Illetve nagyon szívesen fogadok akár konkrét típusokat akármelyik kategóriában.

    Előre is köszönöm szépen a segítséget! :R :R :R

  • gerisonsan

    újonc

    válasz mucsácsó #102026 üzenetére

    Köszi szépen a választ!
    Nem, egyáltalán nem ragaszkodok, egyikhez sem, csak ezeket az alternatívákat találtam, sőt örülök neki, hogy van ilyenből IPS paneles, ráadásul király válaszidővel :D
    Nekem a vásárlás az valószínűleg November közepe környékén lesz aktuális, ha esetleg úgy döntenél, hogy megveszed ami írtál, szívesen fogadnám a véleményedet, hogy milyen is ez :D

Új hozzászólás Aktív témák