Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geli12

    csendes tag

    Sziasztok!
    Haveromná beütött az online egyetem, és mihamarabb kéne egy gép neki hogy tudja futtatni a dolgokat, nem tudom mennyire lesz reális amit kért ilyen áron, de minden kompromisszumos megoldás belefér, csak tudjon haladni a beadandóival.
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? akár holnap, ha Debrecenben valahol van raktáron az a legjobb
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 60 ezer
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) egyetemi dolgok, AutoCad, LabView, Adobe szoftverek
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nincs ilyen igény
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? csak 11 inchnél legyen nagyobb, tényleg nincs nagy igény
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? nem lesz
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) nem kell rá
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? egy 320 GB + 120 GB SSD kombónak örülnék a legjobban, de ha ez ilyen áron kivitelezhetetlen akkor egy 500 gigás HDD, ramból meg ami ilyen áron reális
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) nincsen

    Köszi a segítséget mindenkinek!

  • Geli12

    csendes tag

    válasz LattilaX #648 üzenetére

    nagyon szuper, köszi a linkeket és a tippet! Tegnapi keresgélésben ezt találtam Jófgáson hasonló árom, tudom hogy egy másik ismerősömnek van egy hasonló gépe és szereti, szerintetek jó vétel? Főleg az SSD miatt tetszik a dolog, bár őszintén ilyen felhasználásra én is inkább ThinkPadet ajánlank neki
    https://www.jofogas.hu/hajdu_bihar/HD__INTEL_Core_I7_4x3_2GHz_Dell_E6420_laptop_8GB_RAM_240Gb_SSD_94466276.htm

  • Geli12

    csendes tag

    válasz Khelben #650 üzenetére

    Ha jól érettem a dolgot, ők most kezdtek csak ismerkedni vele és még komplex 3d megjelenítés nincs a féléves anyagban, csak műszaki rajzok, szóval valszeg az nem baj. Persze, ha hosszútávú befektetésre kéne az más tészta, de most egyelőre a pénteki beadandói a cél amit tegnap adtak ki :(

Új hozzászólás Aktív témák