Új hozzászólás Aktív témák

  • spirithunter

    újonc

    Sziasztok!
    Jelenleg egy ASUS X55VD notebookot használok, lassan 7. éve (!!) Hogy mennyire nem mai darab, azt leírom gyorsan összehasonlítás végett (Intel Core i3 2350M 2.3 GHz, 4 GB DDR3 1333 MHz (8GB-ra bővítettem 2 éve) , Nvidia GeForce 610M 1GB, 500 GB HDD)
    Szóval ezen a gépen írtam diplomamunkám, a korához képest elég sok játékkal játszottam rajta persze alacsony grafikán (COD MW3, COD BO, BF3 hogy csak a "nagyobbakat" említsem) és szakmámat tekintve még CAD szoftvereket is futtattam rajta (Inventor, Solid Edge).
    Úgy gondoltam, hogy 7 év után talán már illő egy bő évszázadnyi generációs ugrás, így szeretnék egy új, ámde a kevesebb intenzív használattal kielégedvén használt notebookot venni, ebben kérném a szakmailag tapasztalt közösség tanácsait.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Szeretném 1, max 2 hónapon belül megvenni.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    A hardverapro kínálatát böngészgetem az utóbbi hetekben, combosabb gépek 150k-tól kezdődnek, így max 190k-t lőttem be (hogy ha kellene még hozzá venni valamit, az is beleférjen a keretbe)
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Irodai programok minimális, tervezés 30-40%, a többi időben pedig újabb játékok akár közepes vagy jó felbontáson történő játszása
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Ahogy az előző pontban is írtam, a minimál felbontást már hanyagolnám, jól esne egy közepes, vagy magashoz közeli beállításokkal játszani, főleg FPS játékokkal.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    A kijelző mérete 15,6', érintőképernyő nálam nem játszik, és mattban gondolkodtam.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Csak itthonról használnám, ha vinni is kellene valahova útközben nem szoktam használni, még filmezésre sem, értelem szerint játék/tervezés közben csak tápról menne, hogy a max teljesítményt elő lehessen hozni
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Op rendszer nem szükséges, ezt majd én varázslok rá :) (WIN10)
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Szeretnék adatok mentésére HDD-t, de ha SSD is van benne az lenne az igazán jó, a rendszer indulhatna erről. HDD 500 GB felett, SSD 128 GB is elég. Optikai meghajtó nem zavar ha van, nyílván mai világban már nem a legfontosabb
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Nincs külön "kívánságom"
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Elsődleges szempont a magasabb teljesítmény, megbízható működés, de a rendelkezésre álló keret tükrében kénytelen vagyok kompromisszumokat hozni, így ha használt minimális garival, még bőségesen megfelelő, az előző gépemet is magam "ápolgattam" szedtem szét és hardverileg is karbantartottam.

    Csak miheztartás végett néztem ezt is:
    [link]
    Bár nem magyar billentyűzetes, ígéretes gépnek néz ki, de nagyon szívesen veszek javaslatokat, tippeket, konkrét "ajánlatokat" :)

    Mielőbbi válaszokat előre is köszönöm! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák