Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gab1ka

    aktív tag

    Sziasztok!

    Ugyan az X-Fi topicban már feltettem egy kérdést amire kaptam is választ,viszont ahogy itt visszaolvasgattam feltennék itt is párat :)
    Tehát a kérdésem az lenne hogy egy Z-5500at mivel célszerű összekötni ha a hangminőségről van szó optikai/coax kábel vagy RCA ?(jójó ez van majd lesz később jobb is)
    A lényeg hogy minden szóljon ahogy most is,gondolok itt játékra filmre zenére (Audigy 4).
    Ez azért izgat mert nem látom át ezt a Titanium HD illetve az Asus xxx modelljeinek a mikéntjét,azaz hogy ez az audiophil dolog ez most végülis csak a sztereó zene szerelmeseinek javallott?Ugyebár ezeken a hangkártyákon van egy RCA kimenet,ami sztereó.Rákötve bármit csillivilli nagyon szuperül szól,csúcsminőség stb.Ha viszont az ember többcsatornás hangot szeretne,akkor erre a kimenetre dugja az optikai kábelt..Ez azért zavaros,mivel talán itt,talán máshol meg azt olvastam hogy ha digitális kábelen vezeti az ember ki a hangot,akkor egyáltalán ésvagy minimális a külömbség pl egy alaplapi hangkártyához képest.Tehát nem értem hogy akkor egy 50.000Ft-os hangkártyával egy 5.1-et élvezni "csak" úgy lehet mint bármely más standard hangkeltővel,a sztereó viszont pöpec?
    Konkrétan a Titanium HD megvételén gondolkodtam,gondolván a jövőre is,hogy ez majd megállja a helyét 5-6 évig,csúcsminőség stb,de erre csak annyi választ kaptam hogy ez nem nekem való.
    Nos szeretnék tisztán látni ezzel a digitális összekötősdivel kapcsolatban,csakmert ha pl egy sima Titanium,Xonar x.x az analóg kimeneteivel JOBBAN szól 5.1ben mint az spdif, akkor már le is van tudva részemről a zavar:)

    Minden segítő választ előre is köszönök!

  • gab1ka

    aktív tag

    válasz Archer #5244 üzenetére

    Köszönöm szépen a választ!Végülis ez érdekelt leginkább hogy esetemben teljesen felesleges egy audiophil kártya 50 ezrekért.A sztereó egyáltalán nem mozgat,a Logitech Z-5500 is csak azért alakult így mert egy kuponnal féláron jutottam hozzá a gyártótól.Ennél már csak jobb lesz idővel,gondolok itt egy sok.1-es THX erősítőre valami igényes szettel.Egyenlőre a házimozi és a játékok hangzása az első.Nagy bánatomra ez a Creative X-Fi gagyizás a driverekkel 2011 -ben ez számomra felfoghatatlan,valamint ahogy Te is írtad a Xonar igen jó vételnek tűnik.Az EAX x.0 illetve a +1 fps sem vonz.

    Időközben meg is rendeltem egy D2-őt,gondoltam ha csak a csatoló felület különbözik akkor had ne kelljen a VGA mellé zsúfolni,jó lesz a gép aljában is,erre utánaszaglászva kiderült hogy a D2X DAC-ja fejlettebb újabb stb,most mondhatom le a rendelést :(..+párezer forintot már csak kifizetek hogy nyugodt legyek :)

    Még egyszer köszönöm a felvilágosítást!

  • gab1ka

    aktív tag

    válasz dudika10 #5247 üzenetére

    Egy külföldi oldal tesztbevezetője indult némi összehasonlítással,amit a fórumban tovább taglaltak pár mondatig.Megmondom őszintén most keresgéltem vissza de nem találom pedig be akartam linkelni.
    Hogy felesleges e vagy sem az végülis mind1,rossz nem lehet,az alsó és középkategóriát inkább most elkerülöm és letudtam a hangkártya cserét egy időre.

  • gab1ka

    aktív tag

    válasz dudika10 #5249 üzenetére

    Megnéztem bár ott csak a D2X-et találtam.Amúgy én is úgy voltam vele hogy akkor legyen inkább PCI-E-s,de szerintem amire eljött volna az ideje annak hogy egyetlen 1db PCI slot se maradjon egy alaplapon,addigra úgyis kiüti ezt a kártyát a helyéről egy villámcsapás egy überultraszuper újabb ésatöbbi.Mindenesetre a a jelölt megvan,egyedül a hétvége nem a barátom mert akkor nem hozza a futár :(.Már nincs is kedvem az Audigy-vel filmet nézni :)

  • gab1ka

    aktív tag

    válasz Archer #5251 üzenetére

    Mondjuk az sem mind1 azért hogy a D2X ellenfele leginkább a sima Creative X-Fi Titanium,ami speciel olcsóbb egy 10essel.A Creative X-Fi Titanium HD pedig már a következő kategória lehet,párban a Xonar Essence-vel..Legalábbis nekem úgy tűnt.Mindenesetre a kért segítséget megkaptam,számomra konkrétan a játkékok miatt úgynézki alapfeltétel az analóg 5.1.

    Bár azóta elgondolkodtam,hogy ezekbe a kártyákba a beépített DTS stb dekóder,az végülis meglehet hogy mindenféle fajta jelet képes DTS-be konvertálni,így viszont a fent említett csúcskategóriával is lehetne élvezni a sokcsatornát optikán.(A Z-5500 ugyebár szétbontja a DAC-ja segítségével).Ez persze csak felvetés,kíváncsi lennék hogy lehet e alapja.

    [ Szerkesztve ]

  • gab1ka

    aktív tag

    válasz dudika10 #5263 üzenetére

    Én analógon szeretném használni,ezért is lett a választás a D2.Az optikai kérdés egyedül azért érdekelt,mert nem nagyon látom át,hogy ha az ember vesz egy ilyen 50 körüli hangkártyát mint pl a Titanium HD,Essence stb,akkor ő gyakorlatilag nem tud házimozizni 7.1ezni stb, (kimenetek hiánya) HACSAK nem digitálisan köti rá a rendszerére,de akkor meg eleve felesleges az egész,mert azt egy alaplapra integrált dologgal is elérheti.

    Rendes vagy hogy ajánlasz jó/célszerűbb megoldást,de mint fentebb is írtam,a Z-5500nál csak jobb rendszer lesz a későbbiekben,ezért nem szeretném majd a későbbiekben a fogamat szívni hogy ismét szűk keresztmetszetbe ütközöm.Egy webshopban az amúgy mindenhol hírdetett 37-40.000 forint helyett 30.500 forint a D2X,ez számomra elfogadható ár.

Új hozzászólás Aktív témák