Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Drachande

    tag

    Sziasztok!

    Szeretnék egy kis segítséget kérni hangkártya választásban. Most egy Asus Xonar DS-em van, ami egy Pioneer AV erősítőre, NAD hangfalakra és egy Polkaudio subra kötve optikai kábellel. Nagyon szépen szól, abszolúte meg vagyok elégedve ezzel is, minden téren, viszont a mostani gépújításomkor az alaplap megvétele után jöttem rá, hogy csak olyan PCI helyre tudom rakni a Xonar DSt, ami közvetlenül a VGA alatt van és a ventilátorok kb 60-70%-át teljesen kitakarja... Alig 1 centi hely van a két kártya között, a ventilátorok szerintem nem tudnak elég levegőt beszívni a hűtéshez, így egy PCI-e, vagy egy USB-s hangkártyára kényszerülök cserélni.
    Meglehetősen "audio-őrült" vagyok, fontos számomra a minőség úgy általában (igaz engem már ez a Xonar DS is meggyőzött), viszont nem tudom, hogy megéri-e egy drágább hangkártyára költenem, ad-e majd annyi pluszt, amennyivel többet költenék rá. Gondolkodtam olcsóbb megoldásokban, így már inkább USB-set vennék, nem költenék a Xonar DS PCI-e verziójára, viszont ha adna annyival többet a drágább, akkor beruháznék egyre, egy drágábbra. Egy PCI-e slotom még van, ahova be tudnám rakni úgy, hogy nem fedi a VGA hűtőket. Ami fontos még, hogy elég sokat játszok, tehát a játékok hangzását is jól meg kellene oldania a kártyának a filmek és a zene mellett.

    Az olcsóbb megoldásnál ezekben gondolkodtam :
    - Asus Xunar U1
    - Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro
    A drágábbnál pedig a :
    - Asus Xonar U7
    - Asus Phoebus/Phoebus solo
    - Creative Soundblaster Z/X-Fi HD
    (ezektől függetlenül minden más ötletre is nyitott vagyok)

    Melyiknek milyen előnyei/hátrányai vannak és főleg játékoknál, a két gyártó közül melyik oldja meg jobban a térhangzást?

    [ Szerkesztve ]

  • Drachande

    tag

    Sziasztok!

    Érdeklődni szeretnék, hogy érdemes-e váltani egy Asus Xonar DSről egy Creative sound blaster Zre/ZxR-re? Egy 5.1es hangrendszerem van, amire rá van kötve (Pioneer VSX 520, NAD hangfalak, Polkaudio PSW 125 sub), egy ilyen hangrendszeren adna-e lényeges hangminőség különbséget? Főleg játékokban. Azt hallottam, hogy a Creative hangkártyák jobban képzik le a játékok hangját, mint a Xonarok, jobb a térhatás, vagy valami hasonló, én nem értek hozzá. Bár meg vagyok elégedve a Xonarral, de amíg nem hasonlítom össze élőben, vagy nem valaki el nem mondja a tapasztalatát, addíg nem tudom a különbséget.

    Apámnak van egy Musical Fidelity V-DAC MKII USBs DACja, amit próbáltam a hangrendszerén. Próbáltam azzal is a zenéit és a normál hangkártyájával is. Az biztos, hogy olyan szinten megváltoztatta a DAC a hangzást, hogy leesett az állam. Viszont ha egy ilyen rá van kötve a gépre, akkor ha jól emlékszem, átveszi a belső hangkártya szerepét és maga a DAC hiába ad jobb audio minőséget, a játékokhoz nem tudja előállítani az 5.1et. Valami olyan megoldást keresek, amivel el tudom érni azt, amit egy ilyen DAC művel, de ugyanakkor a játékoknál is jól meg legyen csinálva az 5.1. A kérdésem az lenne még, hogy egy DAChoz mindentől függetlenül kell-e belső hangkártya, lehetne-e a kettőt kombinálni valahogy a játékok 5.1 hangzásának a jó minőségű előállításához?

    [ Szerkesztve ]

  • Drachande

    tag

    válasz RetepNyaraB #15405 üzenetére

    Szia!

    Én teljesen meg vagyok elégedve egyébként a rendszeremmel, a NAD hangfalak nagyon jók, a PSW 125 subnál szerintem nagyobb max kastély aulába kell, jobb minőségűnek meg nem látom értelmét, nem vagyok annyira audiophile. A DAC variálja meg úgy a hangszerelést, hogy kinyílik tőle a tér, vagy nem tudom. Nem értek hozzá, nem tudom elmagyarázni, viszont csak zenéhez nincs értelme megvennem.

    Aha, most már értem. Tehát ha digitálisan van kiküldve a jel, akkor a hangkártya kb nincs is használva. Akkor ha jól értem, ezek a drága hangkártyák is, mint pl a ZxR, arra valók, akkor vannak kihasználva, ha analóg jel van küldve róluk mondjuk fülesre, vagy hangfalakra? Mert akkor így egy jobb 5.1es erősítőre kellene gyűjtenem.

  • Drachande

    tag

    válasz jézusom #15407 üzenetére

    Szia!

    Nekem SPDIFen megy ki a DTS a külső, Pioneer AV erősítőre gond nélkül a Xonaromról. Tökéletes a térhangzás a játékoknál, nekem nem ezzel van a problémám.
    Sok helyen olvastam, hogy a Sound blaster Z egyszerűen jobb effekteket produkál valahogy a játékok során. Néztem/hallgattam róla videókat is, és tényleg, valahogy nagyobbat üt, teltebbek a hangok, de ugye kérdéses, hogy mekkora hangzásbeli különbséget adna egy külső 5.1es rendszeren. A másik az, hogy egy külső vagy legalábbis jobb minőségű DAC sokkal szebben megvariálja a hangzást. Apámnak is úgy van, hogy van a hangkártyája a gépében, van a külső DAC és csak utána megy rá az egész egy stereo erősítőre. Kipróbáltam DAC nélkül és DACcal is és óriási a különbség.
    Nekem a két kérdésem igazából ez volt, hogy :
    - Ha a számítógépen belüli hangkártyát cserélem drágábbra, akkor javul-e a hangzás, amit előállít a játék/filjm, stb? Esetleg ha analógon küldeném ki a jelet az erősítőre, akkor egy ZxR, amiben burr brown beépített 5.1es DAC van, ami már eleve megcsinálja a digital analóg kódolást 6 csatornára, jobb hangzást ad-e nekem, mintha digitálisan küldöm ki és az erősítő csinálja meg ezt? Mert lehet, hogy egy ZxRrel meg van oldva az egész, amiben ott a beépített jobb DAC. Lehet, nem kéne 200e-ért venni egy másik, jobb 5.1es AV erősítő, aminek a DACjára lenne ez rábízva.
    - A másik, hogy hogy tudnám megoldani, hogy a belső hangkártya és az AV erősítőm közé berakjak valami olyan DACot, ami 5.1ben produkálja azt a hangjavítást, mint ahogy faterom stereo rendszerénél van? Ha létezik egyáltalán ilyen. Neki is a kettő közé van rakva és brutális, csak ott ugye stereo a helyzet.

    Nekem a Xonar simán kiadja az 5.1et az erősítőre DTS formátumban. A térhangzás tökéletes, minden csatorna megvan, akár filmnél, akár játéknál. A kérdés, hogy egy ZxR ad-e pluszt, ha cserélem.

    [ Szerkesztve ]

  • Drachande

    tag

    válasz jézusom #15409 üzenetére

    Na igen, pont a dinamika volt a kérdés és a kódolás. A drágább erősítőknek sokkal szélesebb a hangtere, a dinamikája jobb. A kérdés, hogy melyiket éri meg inkább cserélni?
    Elég Xonarról ZxRre, bízzuk rá a konvertálást és legyen analóg kimenet, ami bemegy az erősítőbe, vagy legyen jobb erősítő, maradjon a Xonar és a digitális kimenet? Utóbbinál az erősítő oldja meg ugye akkor.

    És maga a játék hangzása előállításnál ad-e pluszt a Z széria a Xonarhoz képest?

    [ Szerkesztve ]

  • Drachande

    tag

    Sziasztok!

    Érdemes-e szerintetek Asus Xonar DSről váltani Creative Sound Blaster Z-re vagy ZxR-re mondjuk?
    Van itthon egy 5.1 AV erősítős házimozi rendszerem (Pioneer VSX 520 erősítő, Polkaudio PSW 125 sub, stb), elég jól szól, de hallottam, hogy egy Musical Fidelity V-DACII mennyivel jobb hangzást csinál egy stereo rendszerbe kötve és valami hasonlót szeretnék elérni én is az 5.1ben. Azt sem tudom igazából, hogy ehhez jobb digital-analóg kódoláshoz jobb hangkártyát, vagy erősítőt kellene vennem. Most a Xonar és az erősítőm optikai kábellel van összekötve és főleg játéknál kellene nekem a jobb minőségű hangzás, nagyobb hangtérrel.

Új hozzászólás Aktív témák