Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BluEyes

    őstag

    válasz Nick906 #2712 üzenetére

    Arra figyelj oda, hogy ezeknek a mezei pc hangkártyáknak (mégha a nagyszerű Xonar is az illető) a bemenete nem épp a pickupok álma. Csúnyán meg tud dögleni a gitárhang, ha nem megfelelő a kártya bemenő impedanciája. Valamint a Latency (késleltetés) sem tud elég alacsony lenni.
    Meg különben is, a hangszer az nem pécé. Tisztességes cuccok nélkül nem lesz jó a sound. A helyedben Line6 dolgai között keresgélnék, Toneport UX1 lenne jó pl, a saját effektjei is meglehetősen jók, és műx a GuitarRig-gel is amennyire tudom.
    Ezen a fórumon kérdezősködj inkább, kicsivel többet tudnak a szakmáról, mint itt. :) Az adás-vételben nézd meg a #323059 számú hirdetést pl.

    Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

  • BluEyes

    őstag

    válasz Nick906 #2716 üzenetére

    Én nem mondtam, hogy elkefélt ötlet a pc-t bevonni a zenélésbe, ellenkezőleg! Nagyon komoly gitáros arcok csinálják számítógépen, vonalból felvéve a lemezeiket. Csak arra akartam a figyelmed felhívni, hogy ha nem odavaló eszközökkel próbálkozol, akkor igen silány végeredményt kapsz. A hirdetésben amit írtam, a Toneport UX1 ára 23k, kicsi alku biztos belefér. Ez egy spéci vas, pont arra lett kitalálva, amire te szeretnéd használni, és úgy is szól, ahogy kell. :K A kis Behringer azért messze nem ez a kategória, inkább csak olcsóbb. :N
    Mondjuk kicsit elfogult is vagyok a Line6 kapcsán. Múltkorjában kerestem itthonra egy igazán olcsó, pici,de jóhangú kis multit, fotelban pirickolás céljára. Volt itt Digitech, Korg, Zoom, csak aztán vettem egy Line6 Pocket POD-ot is (16k használtan, azon a fórumon amit linkeltem korábban), kipróbáltam, aztán a többit gyorsan tovább is adtam. Ezt a kis piros izét meg imádom. :K

    Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

  • schawo

    titán

    válasz Nick906 #2718 üzenetére

    Nekem nem nincs ilyen kis Behringerem (M-Audio FireWire 1814-et nyúzok, ami finoman fogalmazva is nem egy kategória), de jókat hallottam róla olyanoktól, akik használják. Szó se róla, a Toneport jobb kütyü.

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • BluEyes

    őstag

    válasz Nick906 #2720 üzenetére

    Pocket POD más történet. Nem hangkártya, hanem egy komplett multieffekt, leginkább otthoni gyakorlásra, lévén nincs még pedálsora sem, így színpadon macerás a programok közt váltogatni.
    Az usb is csak egy szimpla midi in/out. Tehát nem megy a digitalizált hang ki-be az usb-n, az csak a kütyü vezérlésére van, van is egy jópofa szoftver, amivel az usb-n keresztül tudod roppant egyszerűen, átláthatóan programozni. Vyzex Így értelemszerűen a Guitar Rig és hasonlók sem használhatók vele.
    Az erősítő- és hangfal szimulációk nagyon jók. Effektekből csak a leginkább használatosakat tartalmazza (reverb, delay, chorus, flanger, tremolo, compressor, fixre állítható wah), aztán ennyi. Namost nekem pont ennyi kellett: gitárhangú gitár (a többi multi esetében ez nem mindig jött össze :D ), kis visszhang, chorus... Volt több multim régebben, a bennük lévő többi effektet végigpróbálgattam egyszer, aztán soha többet. :) nem az én világom.
    Én pont hogy nem akartam a számítógéphez kötődni, felvételt se akarok csinálni, csak egy egyszerű, jólszólós kis cuccot kerestem a hifire kötve prüntyögni. A Pocket POD-ot nekem találták ki.

    Az UX1 ellenben egy spéci hangkártya, direkt a számítógépes effektezés, felvétel készítés, utómunkák stb. végzésére. Persze a szimpla gyakorlásra is tökéletes. Sokkal-sokkal többet tud, mint a Pocket, és további modellpakkokat lehet hozzá venni, plusz használható a többi szoftverrel (Rig, Revalver, Cubase stb) is. Nagyon jó minőségű AD/DA átalakítók, mikrofon bemenet, stb. jó kis házi stúdió építhető vele.
    A Studio GX hangra, effektek szempontjából ugyanaz, mint az UX1, csak olcsóbb, mert csak egy gitár input van rajta, mikrofon nincs. Ha nem akarsz dalolni, a gitárhoz a GX is elég. Mélyen 20k alatt megvehető használtan.

    Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

Új hozzászólás Aktív témák