Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PuMbA

    titán

    válasz bajnokpityu #3961 üzenetére

    Akkor sem tudod megmagyarázni, hogy mitől jobb. Már odáig jutottunk, hogy a hangminőség a nyáktól függ - ami egy kicsit meredek kijelentés. Ajánlom figyelmedbe ezt a nem lefizetett [tesztet]. Ezen az oldalon profi cuccokat is tesztelnek már régóta (eredetileg amúgy orosz oldal: ixbt.com - itt több teszt van), tehát nem most kezdték a témát és a cikkeiken látszik a hozzáértésük - legagyizzák pl. a Crystalizert és odaírják a pontos okot is.

    Itt egy részlet belőle:
    "On the other hand, demanding users have only a few reasons to buy X-Fi cards. It's boring to see nearly the same parts and functionality in sound cards for many years. Alas, there haven't been many changes in X-Fi cards since Audigy 2. And statements about MP3 quality improved to exceed that of original CD suggest sad ideas that they take users for blithering idiots. Marketing slogans of questionable quality have short legs. And real advantages of X-Fi sound cards remain in the shadow."

    Tehát senki sem tudja, hogy miért jobb az X-Fi, ha egyáltalán jobb és nem sok oka van az embernek X-Fi-t venni. Marketing az egész és pont ugyanolyan jól csinálják, mint Logitech-ék.

    "Apparently Creative has a problem: their sound cards are equipped with very powerful DSPs, but there's nothing to load them with. Even Dolby Digital encoding is implemented on the driver level and is performed by CPU."

    Ez meg a másik, ott a brutál DSP, de egyszerűen nem használják ki. Még a DD enkódolás is a procit eszi.

    A cikk végén írják, hogy semmi hallható különbség nincs a Realtek 889A és a Titanium között csak akkor, ha resample kell (Ubuntun pedig ez sem gond, mert a pulseaudio jó minőségű resample algoritmussal dolgozik ami a CPU-t terheli).

    Recon666: A vezérlésnek a hangminőséghez tudtommal nem sok köze van, de javíts ki, ha tévedek. A DSP az előállított hangot kiküldi a DAC-nak és kész ( a DAC-ot nem írányítja semmi ). Egyébként az Audigy SE-t visszaraktad a Titanium után? Én is először jobbnak éreztem a Live 24bitet az alaplapinál, de tudtam, hogy ez csak pszichés dolog lehet. Minél többet teszteltem annál jobban rájöttem, hogy semmi lényeges hangzásbeli különbség nincs.

Új hozzászólás Aktív témák