Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Baliga Tamás

    senior tag

    válasz Pityu. #21127 üzenetére

    Tudom és értem; nincs amúgy nagy baj azzal - amíg neked nem zavaró az alapzaj.., műsor alatt meg úgysem hallod - fülesnél inkább zavaró..!
    Hosszú idő alatt sikerült nekem is beszereznem a régebbi de még mindíg mindent vivő hangfalrendszerekből néhànyat..! Nemcsak ez a három van - de ezek a csúcs sztem még bőven ma is..! Tudod ez a hobbim; így begyűjtöttem pàr szettet..! :DD

    [ Szerkesztve ]

    A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

  • Baliga Tamás

    senior tag

    válasz Pityu. #21129 üzenetére

    Ez a lényeg - ha Te elégedett vagy a hangjàval, akkor szupi a cucc - nincs miért màsra vàltani..!
    Én is egy 21:9 IPS monitoron szórom az ólmot - de nem làtok zavaró beszűrődést..!

    A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

  • Baliga Tamás

    senior tag

    válasz Pityu. #21131 üzenetére

    Igen - hallottam róla..!

    A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

  • zsoika

    addikt

    válasz Pityu. #21129 üzenetére

    Szeva! A microlab solo6c-ből húzd ki a sz.géppel összekötő kábelt és ha úgy is "sistereg" akkor az aktív erősítő az ...ha nem akkor szerintem a kábel szedi össze a zajt.
    Ha a kábel az akkor árnyékolt vezetékkel kiszűrhető a zaj.

    Baliga Tamás: Én is egy LG 29UM58-P 21:9-es -t használok és bizony van, a technológiából adódó IPS glow az alsó sarkokban, de játéknál nem zavaró....filmnél(sötét háttér) annál inkább, de azt meg TV-n nézem.
    Mondjuk a TV-m is IPS ,de direct ledes nem edge ...így nincs glow.

    [ Szerkesztve ]

  • tomcat78

    őstag

    válasz Pityu. #25842 üzenetére

    Az attól függ, hogy mit értesz normális alatt. Illetve mire szeretnéd használni. De az M audio Mtrack solo bele fér az említett keretbe pl. Ha zene hallgatása, tartalom fogyasztás a fő cél, stereoban, szerintem jó választás lehet.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz Pityu. #25845 üzenetére

    Nem ismerem a hangfalaidat, de így első körben azt gondolom, hogy simán megfelelhet hozzájuk. És még mindig a hangfal marad a szűk keresztmetszet.
    Az Asus hangkártyái nekem teljesen idegenek.... :U A jó hang mindig szubjektív. A gamer kártyák jellemzően színezik a hangot. Ha az Asus a mérvadó, akkor nem biztos, hogy az általam javasoltal (vagy hasonlóval) elégedett leszel. Ezek nem (nagyon) színezik a hangot. Persze, minden áramköri kialakításnak megvan a jellegzetessége, de a studio kártyák igyekeznek minél élethűbben vissza adni a szerző elképzeléseit. A gamer kártyák meg igyekeznek a vevőre hatni, ergo sok esetben kb semmi közük a forrás eredetijéhez. A kinek, melyik tetszik más kérdés.
    Azért, ha a Fiio hangjával elégedett voltál, szerintem mehetsz studio hangkártya irányba. De akkor már nem biztos, hogy a javasolt minden téren jó lesz. Bár gyanítom, hogy a hangfalaidon releváns különbséget nem fogsz hallani egy drágább hangkártya mellett sem. Illetve ami nagyon nem mindegy, hogy mit használsz forrásnak zenéhez. YT, Spoty szinten bőven elég a Solo a hangfalaidhoz. (és eszemben sincs leszólni őket, csupán próbálom belőni a képességeiket!)

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz Pityu. #25847 üzenetére

    Hangszerhez én biztosan nem használnám.... De elvileg igen. Viszont lejátszáshoz is bőven jó lehet az elvárásaidhoz. Ezek a kártyák két irányba dolgoznak. És a kategóriájukhoz mérten igyekeznek maradéktalanul teljesíteni ki és bemenet oldalon egyaránt. Ezek a hangkártyák azért inkább bemenet oldalon erősen kompromisszumosak. De nálad ez nem igény, így nem is lényeg.
    A hangfalaidhoz: mint írtam, a jó hang szubjektív :R Az eltérő igényeket, eltérő termékek tudják kielégíteni. Attól nem lesz jó valami, ha én (vagy más) azt írom. Akkor jó, ha Te annak értékeled.
    De ha le akarom egyszerűsíteni: a hangfalaidat képes lenne kiszolgálni az említett kártya. Feljebb menni nem igazán érdemes, tekintve a forrást is. Felesleges csillió kHz/ rengeteg bit, mivel a YT alapból nem tudja. Ezzel a kártyával meg azért jobb források is hallgathatók nyugodtan. Ár/ érték arányban szerintem jó választás lehet a rendszeredhez és az igényeidhez. De ha van lehetőséged, hallgasd meg valahol. Akár egy fejessel ( ha használsz), akkor már van fogalmad róla, hogy mit tudhat. Amúgy is azt szoktam mondani (írni), hogy az ember füle dönt, hogy jó e.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz Pityu. #25849 üzenetére

    A normál cd minőség 44,1 kHz/16 bit. A YT pl ezt meg sem közelíti... Normál esetben elvileg hozhatna halható előnyt a nagyobb bitmélység, de ahhoz olyan forrás is kell. Nem mellesleg a hangfalaid már nem biztos, hogy azt képesek lennének maradéktalanul lekövetni. A bitmélység nagyjából azt jelöli, hogy milyen részletességgel van felvéve egy hang. Minél nagyobb a szám, annál több darabra van szedve egy másodperc. Próbálom nagyon konyha nyelven. Csak összehasonlításnak: 1 perc cd minőségű anyag kb 10,1 Mb. Ugyanez 128Kbit mp3 esetében nincs egy mega... A 320as valahol feljebb van, de még mindig messze az alap cd minőségtől. A YT nagyjából ezen a szinten helyezkedik el. A Hi-res audio és társai meg már egy teljesen más világ.
    Ha számodra nincs hallható különbség (és nem nagyon lesz, mivel a forrás nem képes közölni), akkor teljesen felesleges feljebb menned mintavételezés terén. Az Mtrack solo egy teljesen "fapados" kártya, ezért tudják annyiért adni, amennyibe kerül. Azt neked kell eldöntened, hogy egy komolyabb cucc hozhat e hallható előnyt a placebon túl. De előre annyit, hogy nem fog.... :U
    A kártya amúgy RCA kimenetekkel rendelkezik a hátulján :R A komolyabbak már balanced/unbalanced trs és/vagy XLR-t használnak. Jellemzően inkább kombinált aljzatokat. Az Mtrack solot a helyén kell kezelni. Egy tartalomfogyasztásra kitalált kártya, némi extra feature-al a studiozás világának megismerésére. Ez utóbbi téged nem érint. A többi viszont- elérhető áron- ki fogja tudni szolgálni az igényeid. Az a Te döntésed, hogy "számháború" szinten belemész e a hertzek és bitek hajszolásába, de releváns előnyt nem fogsz kapni...

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz Pityu. #25852 üzenetére

    Ezekből én a Maya-t választanám. Bár a Terratec semmit nem mond.... A Senheiser, ha jó áron van, neked lehet tetszene. Én sikítva b@sznám ki az ablakon :DDD De nálam teljesen mások a preferenciák. Másra, máshogyan használok hangkártyát.
    A studio hangkártyákon van bemenet. Az Mtrack solon és a Maya-n is. De ezeket nem kötelező használni.
    Egy hangfal paraméterei papíron..... Olyanok, amilyenek. Amibe kb biztos vagyok, hogy semennyire nem pontos, nem képes pontosan lereagálni 1-2-3 dB- s változásokat. Ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne jó! Valószínűleg a konzumer (nem szeretem ezt a szót.....) piac kielégítését célozza, túlzó mélyekkel esetleg magasakkal. Helyén kezelve lehet ez megfelelő! De ettől nem lesz pontos. A két dolgot szét választanám. A "jó" egy szubjektív dolog. Ha tetszik, akkor az. Pont ezért kapnék sikítófrászt az említett Senheiser kártyától. DSP dolgozik benne, ergo esélyem sincs azt hallgatni rajta, amit egy szerző megálmodott (az egyéb személyes aggályaimba nem mennék bele, mert teljesen máshová vezetne). Ugyanakkor neked pl simán elképzelhető, hogy tetszene a hangja, mivel pont azon próbál segíteni a maga módján, amivel eladható lehet. Ergo színezi a hangot, alapból és gyárilag. A pontosság már nem feltétlen szubjektív dolog. És ez az, amiben ezek a hangfalak, hangkártyák elvéreznek. De nem is arra vannak kitalálva.
    Én biztosan a Maya-t venném. De elképzelhető, hogy számodra csalódás lenne a maga "puritán" hangjával. És ez igaz a Solo-ra is. Nem feltétlen pontosak, de nincs bennük az az opció, hogy dübörögjön, ha kell, ha nem. Igyekeznek kb hűek maradni a forráshoz. És jelzem: Ettől nem lesz rossz a Senheiser (vagy bármelyik társa a szegmensben), pusztán egyéni preferenciák határozzák meg, hogy kinek melyik irány felel meg.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz Pityu. #25854 üzenetére

    Az igazság az az, hogy én ezekben a kártyákban nem vagyok otthon. De jellegét tekintve a Senheiser is egy gamer hangkártya. A karakterisztikája elképzelhető, hogy valamivel másabb, mint a többinek. De a mélyek- szerintem- tutira meg lesznek benne. Esetleg kicsit máshol emel, stb, de lényegi eltérés nem igazán lesz a mélyeket tekintve. Alapvetően én a Senheisert jobbnak gondolnám, lévén eleve egy hangtechnikára szakosodott cég. De ez csak feltételezés! A kérdés az, hogy megéri e. Sok esetben sima mechanikus megoldások képesek hatalmas eredményt hozni. Gondolva itt a hangfalak elhelyezésére pl. Vagy akár csillapítás, basszus csapdák. Igen, csapdák, amitől több, pontosabb lesz a mély. A mély hangok viselkedése érdekes, alacsony frekvenciákról beszélünk. A visszaverődések, stb képesek kioltani önmagukat. Adott esetben, ha kevesebb mélyet adsz egy hangfalnak adott helyen, akár jobban is szólhat az adott tartományban. Lehet érdemes kicsit kísérletezni, mielőtt hangkártyát veszel, mert az adott körülmények között nem biztos, hogy egy erősen bass-ra kihegyezett kártya/dsp dobni fog az élményen. Sokszor egy jó elhelyezés, némi szivacs és társai hatalmas eredményt képesek produkálni. Fillérekből egy kártya árához viszonyítva. Még akkor is, ha nem igyekszik az ember hangtechnikailag megtervezni egy helyiséget. A lényeg, hogy minél kevesebb sík felületnek tudjon ütközni a hang, ahonnan vissza tud verődni. Ez persze brutálisan le van így egyszerűsítve, de indulásnak megteszi.
    Ezt azért írtam le, mert sok esetben egy hangsugárzó vagy hangkártya csere nem hozza a várt eredményt. Holott nem biztos, hogy a technika szar, hanem a körülmények nem megfelelőek neki. Nagyon nem mindegy, hogy hol ülsz egy adott hangsugárzóhoz viszonyítva pl. Van hangfal, amit nem lehet falhoz közel tenni, nem jó sarokba tenni, stb..... Szóval nem olyan egyszerű téma ez :D De némi kísérletezéssel lehet jó eredményt elérni. Vagy nem... :U :DDD

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz Pityu. #25856 üzenetére

    Na ebben így nem biztos, hogy van ötletem.... :F Közvetlen a gépre van dugva a hangkártyád? Esetleg usb elosztó bezavarhat. Vagy próbálj kábelt cserélni. Nekem egyszer egy meghibásodott kábeltől teljesen megzavarododott az usb kezelő.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • Mustármag

    őstag

    válasz Pityu. #25856 üzenetére

    Üdv.
    Virágbolti win7 csinált olyat a xonar ds-em el, hogy vagy működött vagy nem,(többször is újra kellett indítani a gépet mire hajlandó volt) már a cserén gondolkodtam mikor szembe jött egy "olcsó" win7 megvettem/feltettem és egészen a gépcseréig (R.I.P. PCI slot) használtam.

    Win újratelepítés volt már?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák