Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lorcsi

    veterán

    Sziasztok !

    segítséget szeretnék kérni gps vásárlásához...
    Főleg gps koordináták rögzétésére majd googlemap vagy egyéb online térképre való rögzítéshez kellene (bicajjal túrázást vagy gyalogtúrát rögzíteni..)
    10 órás tórát tudjon rögzíteni is a memóriájában, mert ha nyaralni megyek nem lesz szgép, hogy lementsem az adatokat...és az akksi se feküdjön ki naponta
    volt pár gps logger amiket eddig néztem,d e mivel nincs rálátásom a témára nekem színte mind kínai :F
    anynit még hogy nem szeretnék túl sokat rákölteni, az alsóbb árkategóriában nézegettem
    i-gotU gt 120 vagy a 200 vagy a 600...de ez a legutóbbi már elég húzós nekem...főleg hogy nincs is kijelzője
    a kijelzősök közül találtam egy nagyon jó árban lévőt: garmin eTrex csak 20k...ez eléggé elgondolkodtató, mert ha megtetszik ez a gps dolog még geocaching-ot is lehetne vele...amit a kijelző nélküliekkel szerintem ne, de cáfoljatok meg... viszont az ára már-már közelít egy használt nokia 5230-hoz, amiben gps is van tel. is és azért több mint ez a garmin. de a nokia e52 is hasonló ..vagy az e66. gondolom itt aza z érv szólhat a garmin mellett hogy sokkal proffeszionálisabb mint a telós gps-ek.
    esetleg még használt is szóbajöhetne a royaltek márkából, mert hiába találtam rá az 1000-re más sehol nem forgalmazzák, viszont 5k-t megérne használtban..
    a royaltek-nek a 2300 verziója használtban is 9000, ami szerintem sok , ha az i-gotU120 vadi új árához nézem
    volt még egy másig a QStarz BT-Q1000P GPS logger...erről abszolute nem hallottam...ez is inkább használtban lenne..15k körül
    és a globalsat...ha találnék akár használtban...

    szerintetek ?
    mit érdemes ezeknél figyelni, mi a lényeges paraméter ?

    [ Szerkesztve ]

  • lorcsi

    veterán

    válasz snowdog #4222 üzenetére

    gps koordináták tárolására...kijelző egyáltalán nem fontos...vadi újat max 10k-ért szeretnék
    nyaraláshoz és túrázáshoz szeretném főleg használni, mivel itt nem lesz nálam szgép jó lenne ha hosszú ideig tudná tárolni a koordinátákat. ha nem kijelzősöket nézem, akkor az akkuidővel sem lesz probléma
    a garmin eTrex h-vaél az a baj, hogy 20k csak a kábel hozzá, amivel a gépre tudom kötni :W

    ezt a iBlue 747A-t nem nagyon találtam egyik forgalmazónál sem :( amúgy nem lenne rossz
    I-gotU-GT120-ra hasonlít...ez 12k-ból kijönne...

  • lorcsi

    veterán

    válasz snowdog #4225 üzenetére

    fú..ez elég jó
    megpróbálom vaterán vagy egyéb oldalon megkeresni
    ha nem lesz más akkor ez az i-gotU lesz...
    bár nagyon gondolkozom, hogy egy telefonnal egybeépített ár/érték arányban jobb lenne

Új hozzászólás Aktív témák