Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz 4nick8 #91336 üzenetére

    Nincs itt semmi zavar. Jobb szélső, oszt jónapot. :))

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tikakukac #91333 üzenetére

    Én pl. nagyon nem szeretem a viszonylag sok erőkifejtést igénylő, túlságosan taktilis mikrokapcsolókat, amiket nem lehet komfortosan, megfeszülés nélkül spamolni, szóval nem a szint alacsony, csak mások az igényeink. Preferencia. Az Aeroxok meg nem véletlenül nem kerülnek elő túl gyakran az ajánlások során.

    "Méreteket felesleges mondani, mondom melyik egér az, ami úgy a kezembe simul, mint ahogy eddig egyik 30-40-50k-s egér se: GIGABYTE GM-M6880"

    Nem felesleges, és claw/palmnál eléggé nem mindegy, hogy például 20-21 cm-es kezed van, vagy mondjuk 17-18. Mindenesetre olyan formát, mint az a Gigabyte, még nem láttam, de nem tudhatod, hogy valami más még jobb lenne-e, ha még nem próbáltad. Én is ~15 év kisebb méretű szimmetrikus only után váltottam nagyobb méretű ergó mainre, mert eddigre végre készült belőle olyan is, ami nem akarja leszakítani a kezem a tömegével, előtte meg hiába volt kényelmes valami, ha szó szerint fájdalommal járt a toligálása.

    "Claw és palm között fogok valahol, írtam volna ha egyértelmű lenne, de nem az."

    Igen, csak ha nem írsz semmit, akkor eleve nem lehet kizárni egy csomó dolgot, és fölöslegesen írhatunk itt esszéket, te kapsz 20 modellt, aztán mehetsz rajtuk végig egyesével önerőből, érted. Nem véletlenül vannak ott az összefoglalóban azok a lényeges kérdések, amik a gördülékeny és értelmes ajánláshoz szükségesek.

    Pl. kb. 20 cm-es kézzel a Pulsar Xlite V2 szerintem igen korrekt claw/palmhoz. 17-18 cm-nél inkább talán a mini verziója. Vagy ott a DeathAdder V3 Pro, abban 3. generációs optomechanikus kapcsolók vannak, de az jó kétszer annyiba kerül, mint a Pulsarok.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tikakukac #91342 üzenetére

    "Pedig 2 darab ajánlott egér a listából"

    A forma miatt, ha minden kötél szakad. A régebbi G502 is benne van, mert technológiailag jó, de jószántamból soha nem ajánlanám senkinek, mert egy bazalttömb.

    "Lehet én maradtam le, de szerintem sokkal nagyobb ezen userek száma, mint a gémereké."
    "szerintem ennek van piaca, csak inkább ti vagytok gamer hadrverre rádobva"

    4800+ hozzászólásom van a topikban, ergo nem egy-két éve vagyok jelen, és így írom azt, hogy elenyésző az olyanok száma, akik ilyenért jönnek ide. Boltban újonnan 10 000 alatt szinte csak bóvli van (ilyenkor vagy apróról jó cucc vagy MediaMarktba bemegy, megtapogat mindent, ami kényelmes, megvesz a történet – az nem várható el, hogy saját pénzből minden bóvlit összevásároljunk, amit utána úgyis kidobunk, mert használni biztos nem fogjuk semmire), ami meg "értelmesebbnek látszó irodai", annak az áráért már olyat veszel, ami hardver szintjén körberöhögi. Amivel hibátlanul játszol, azzal bármi mást is hibátlanul fogsz csinálni. Már ha nem kell rá még egy görgő, mert akkor felejtősek a korrekt paraméterek.

    "csak jelen formátumában az van, hogy lassan felvásárolom az egész placcot, mert azt nem tudjuk megugrani, hogy az a 4 nyamvadt gomb ami tényleg minden rágcsálón rajta van, azok működjenek már rendesen."

    Nem kellene felvásárolni, ha tételes válaszadással indítanánk. :))

    Mondom, kézméret függvényében szerintem Pulsar Xlite V2/Xlite V2 mini vagy Razer DeathAdder V3 Pro (nem egészen ugyanaz a forma, mint a korábbi DA-k, és technológiai szinten is jóval komolyabb).

    Ha minden kötél szakad, akkor egyébként a mikrokapcsoló cseréje filléres tétel (jellemzően 500-1800 forint/pár a high-end, de van olyan is, amiből 10 darab kerül kb. 500 pénzbe), a választék meg tengernyi. Kivéve az optomechanikusból; azzal egyelőre még nem lehet Dunát rekeszteni.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tikakukac #91344 üzenetére

    Vagy ja, kipróbálod a Pro Clickeket, de ezekről sajna nem tudok elsőkézbeli infókkal szolgálni.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tikakukac #91347 üzenetére

    "Ez nagyon szomorú."

    Miért?

    "Az alapján amit én látok ez igaz 30k fölött is."

    Ez egyáltalán nem igaz. Normál árakat nézve átlagosan 18-20-tól már igen kellemes darabok vannak, de alattuk is előfordul egy-két kifejezetten jó modell.

    "A 14 napos elállás meg tud menteni,"

    A magam részéről ilyennel biztos nem küzdenék, csak a legeslegvégső esetben (értsd igen sok tízezres/százezres tétel, ami tényleg nagyon nem jó, bár ez nem igazán jellemző, mert vásárlás előtt a legapróbb részletekig megtudom, hogy mit fogok venni, ha meg épp kísérletezés van, ott bevállalom az esetleges buktát), de a filléres kategóriába tartozó, dzsunka egerekkel kizárt. Levelezés, mászkálás, küldözgetés ----> nein, nicht gut. Garanciáztatni is legfeljebb csak akkor, ha a szenzor hal le, esetleg komolyan gyári hibás, de mikrokapcsolókért, görgő encoderért, talpakért vagy kábelért biztos nem.

    "Első hiba. A hardver nem minden"

    Csak majdnem minden; nincs itt hiba. Ha az nem számít valakinek (vagy nem tudja, mennyire számíthat), az alapvetően nem jön ide, mert bemegy egy boltba vagy random rendel a netről valami túlhype-olt cuccot, ami vagy jó lesz vagy nem. Gondolom, hogy te sem nagyon ajánlgatsz egymagos Atomokat és Celeronokat, vagy mondjuk HD Ready TN paneles, konzisztens színeket nem ismerő, alacsony fényerejű kijelzővel szerelt, 2-4 GB RAM-os mobilgépeket a jónépnek, hiába kellemes a burkolat tapintása.

    "Pedig de, mert látod, adok egy konkrét egeret, ami jó nekem x éve és az a válasz, hogy passz."

    Arról nem tehetünk, hogy egy ennyire egyedien bumfordi, régen sem ajánlott modell a zsánered. Egyébként ha a pénz nem számít, akkor akár a Piranha Mouse Modsot (PMM) megkeresve le is gyártathatod a 3D nyomtatott kitet, aztán Lightspeedes Logitech belsővel lesz egy ilyen (vagy bármilyen) méretű és formájú, állítható gombfeszességű és mágneses csatolóval tölthető, 55 gramm körüli egered, noha egy kicsit várnod kell rá.

    "Én a Pulsarokról azért olvastam gondokat"

    Mit? Nekem egy wired van, egyet eladtam, de volt itt V2 mini is 1,5 hétig, plusz az utóbbi néhány hónapban topiksláger. A régebbi wirednél egyedül kb. a főgombok keménységét mondanám nem épp ideálisnak, esetleg a talpak méretébe és formájába lehet belekötni, de ez részben egyéni preferencia (padtípushoz párosítva milyen mértékű kontroll érzet kell). A görgőből jobb szeretem az igen feszes Alps encodert, ezekben nem az van, de egyébként az sem fos. Oldalgombból már találkoztam jobbal, de szerintem használhatók, a wireless V2-ket meg már nem érinti a tappancs dolog, és a fő klikkek is kicsit könnyedebbek lettek, nem kell úgy izmozni velük.

    Ergo halmazban eléggé best buynak számítanak.

    "Ez a második hiba. Premiere Pro alatt nem a 360noscope a lényeg, hanem, hogy mondjuk a plusz 2-3 gombodat és az oldalra lapozgatásodat tudod használni és valami egészen más dimenzióba kerül hirtelen a jobb kezed csak ezek miatt. Megjegyzem, anno játszottam versenyszerűen, tudom mi fán terem a buli, de azt kéne megérteni, hogy teljesen más igények, sebességek és mikéntek vannak egy power usernél irodai környezetben."

    Megint csak nincs hiba. Vannak dönthető görgős vagy sok oldalgombos egerek, amik emellé nem határ fosok. Egyébként én is "power userkedem" irodai környezetben napi rendszerességgel, timeline-nal is találkozok nagynéha, mausból meg csak most van 20 a sufni tövén, szóval megfordult már itt ez-az. :))

    "Én tudom, hogy filléres tétel, mert túl vagyok pár cserén, de, hogy nem belezek ki egy aranytömb értékű egeret amit újonnan veszek, az biztos."

    Ha valami nagyon nem tetszik, ez itt nem szokott problémát okozni. ;]

    "Jön egy Proclick és egy Mini is, meg találtam negyed áron Vipert."

    A Vipert szerintem nem fogod tudni annyira kényelmesen clawozni/palmozni, mert nagyon alacsony, léteznek ehhez sokkal jobb formák. Kis kézzel még esetleg (inkább yeti mancs + fingertip kombóval tudom idealizálni) de lehet, hogy az optikai switch-eitől sem leszel elragadtatva.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tikakukac #91349 üzenetére

    "Mert a napi 4-6-8 órányi gép előtt üléshez monitor, bill, egér, szék az alap amit egy irodistának össze kell rakatnia. Az alap munkaeszközök ezek is, mint az ács kalapácsa."

    Ez alap, nem vitattam sehol, de nem írhatunk minden egyes PH! usernek privátot, hogy márpedig gondolkodjatok, és menjetek a vonatkozó szakmai topikokba ajánlásért. A legtöbb ember kiborul azon, hogy a jó cuccokat meg kell fizetni, és az árhatár jóval afelett van, mint amit ők elképzeltek. Manapság meg aztán pláne.

    "Erre írtam, hogy okés, megoldom, 3D nyomtatok amúgy meg lézervágok. De érezzük már kicsit, hogy ez atomgáz."

    Meg kell beszélni a gyártókkal. 90 százalékban találok az igényeimnek megfelelőt (de az is lehet, hogy eléggé sok modellem van/járt nálam hosszabb-rövidebb ideig az utóbbi 15 évben, így elég jól ismerem a piacot ahhoz, hogy nem várok csodát, szóval megeshet, hogy ez is közrejátszik benne).

    Én azt tartom például atomgáznak, hogy a Logitech nem képes végre csinálni egy 50-53 grammos G305 Superlightot az új hibrid kapcsolóival, pedig a technológia meglenne rá, és 101 százalék, hogy vinnék, mint a cukrot. Ez elég siralom.

    Vagy az, hogy az ASUS levédette a gyorscserés kapcsolófoglalatokat, vagy mondjuk azt, hogy elenyésző azon egerek száma, amin dedikált szervizfuratok találhatók, értsd a csavarok nem tappancsok vagy valami matrica alatt vannak.

    "Ahhoz képest, hogy 5 oldalnyi anyag van arról mekkora tartós és milyen atomvillantás az optikai kapcsoló a Razer alatt is, well, lehet van otthon olyan golyós egerem amire egy 10-es mintavételből 7 rávágja, hogy az jobb"

    Költői túlzás, de nyilván létezik jobb kapcsoló implementáció. A klikkelési érzet több paramétertől is függ, nem csak attól, hogy milyen switch.

    "Ahhoz képest, hogy 5 oldalnyi anyag van arról mekkora tartós és milyen atomvillantás az optikai kapcsoló a Razer alatt is, well, lehet van otthon olyan golyós egerem amire egy 10-es mintavételből 7 rávágja, hogy az jobb"

    Hajrá. Szinte kizártnak tartom, hogy találsz olyat, amit a topiklakóknak ismernie kellene.

    "Dupla klikk. Ami miatt a Logik is kb. tiltólistásak a topikban.""

    Na, erről sem hallottam még, pedig elég nagy Pulsar/G-Wolves b*zi vagyok. Arról már igen, hogy elkezd dupla klikkelni, mert nagyon alacsonyra veszik a debouncing time-ot, de az nem kapcsolóhiba, és ha kicsit feljebb állítod, akkor már nem dupla klikkel.

    A Logi teljesen más, ott alulfeszelik/alulfeszelték a mikrokapcsolókat.

    "Erre jött ajánlásba max a Pro Click és cső. Az nem sok."

    Voltak egyéb paramétereid is. Amúgy meg fentebb írtam dönthető görgős opciót még (Basilisk V2, V3, V3 Pro), de egyébként ez sem divat a szegmensben, és joggal. Játékban használhatatlan, ha magát a görgőkereket is használod valamire, és az encoder cseréje sem egy egyszerű, 800 forintos történet. A sok oldalgombnál meg ott a Razer Naga X mondjuk.

    "Van aki új autót is szétkap azonnal. Merész."

    Nagyot nem bukok vele, van szaki ismerős, bár most már itt is van páka, csak nem sok időm volt még foglalkozni vele. Ha meg behal a mókolás miatt, bár ilyen még sosem volt, akkor ez van. Van mihez nyúlni a polcon, problémáim is bőséggel akadnak jóval magasabb hatványokon, szóval nem borulok ki ilyesmin, és yolo.

    "8k-ért újonnan belefér"

    Az milyen Viper, meg honnan? A Mini még reális ennyiért, esetleg valamelyik vezetékes használtan.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz 4nick8 #91353 üzenetére

    Jön hírben.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz CactuS #91306 üzenetére

    A helyedben megnézném még esetleg a Zowie EC1-C-t is. Egy kicsit több, mint 20 és valamivel puritánabb, mint az ideális igényeid, de minőségben (plusz termetben) eléggé ott van. Ugyanolyan hosszú és magas, mint a Razer Basilisk V2, de határozottan szélesebb, és még könnyebb is 12 grammal, ami már simán érezhető. Teljesen PnP, semmi RGB, mindent szoftver nélkül tudsz állítani.

    Jobban kitolt kerettel meg a vezetékes Logitech G502 X is ott van még a betonnal annyira nem kiöntött medve kategóriában, viszont az olcsóbb elődmodelleit nem ajánlom jó szívvel (azokat már kiöntötték rendesen).

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Zaied #91373 üzenetére

    Milyen meglepő.

    Aki szerint nincs rá jó esély, hogy ez igen durva lesz, annak van pótolni valója a témában.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz ADAM1337 #91376 üzenetére

    Miért kéne várni?

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz ADAM1337 #91378 üzenetére

    Próbáltad már?

    Ahogy nézem, ez inkább clawos/fingertipes egér lesz. Sokaknak szerintem nem oszt vagy szoroz, hogy előről vagy oldalról lóg ki egy jobb parakábel. Még az is lehet, hogy kevésbé húzhatja, mint a hagyományos elrendezés; csak azért nem írnám le látatlanban, mert még nem igazán volt ilyen.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz ADAM1337 #91384 üzenetére

    "Nem de gondolom te se."

    Nem, de pont ezért nem temetem. Hová raknád rajta a csatlakozót, hogy jobb legyen?

    "ennyiért van jobb deal."

    Formai alternatíva viszont nincs, így ezt is kissé elhamarkodottnak érzem. Először lássuk, hogy mit mutat talajon.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tikakukac #91389 üzenetére

    Ja, hogy Basilisk X HyperSpeed. Azért néztem, hogy milyen wireless Vipert vettél annyiért. A HyperSpeedet direkt nem soroltam a Basiliskek között, mert bőven akadhatnak vele QC gondok, így nem egy makulátlan hírű cumó; nem véletlenül olyan olcsó. Remélhetőleg nem küzdet majd meg idő előtt.

    "Ja igen, a "ilyen fura egér nincs is mint a Giga, hát ez egy pici piaci rés" jellegű írásokra: bescannelném szerintem 3 helyen kéne egy picit simítani és ez konkrétan a Giga 6880 formája. Ennyit erről."

    :U

    Ennyi erővel az, ami nem töpszli és van hüvelykujjtámasza, az olyan. Amit félig újra kell rajzolni, azt nem nevezném annak; szerintem más felbontásban értelmezzük ezt a formai dolgot, de akkor örülni kell, hogy a Pro Click, mint az elsők közti ajánlások egyike, "olyan", nem?

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    (#91407) ADAM1137:



    Nem úgy néz ki, mint amire oldalra került volna, ha rendesen elfér elöl. Szerintem egy olyan logikus elrendezésen, mint ami ennél a részegységnél alapértelmezett a piacon, nem fog variálni a gyártó csak azért, hogy a terméke más legyen. Xtrfy-nál legalábbis tudtommal nem nagyon vannak almaszedő akoliták. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Zaied #91397 üzenetére

    Ahhoz speckó pad kéne, akkor meg a kecske is éhezik, meg a káposzta is elfogyott.

    Ha már nagyon egyszerűsíteni akarjuk (pedig látatlanban még fölösleges imo), akkor inkább egy dokkoló, amibe beleállítod, mikor nem vagy a gép előtt.

    ---------------------------------------------------------------------------------------------

    (#91399) ADAM1337: Nekem biztosan legalább kétszer annyira kéne. :D

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tikakukac #91415 üzenetére

    Látom a képeket, és van köztük különbség, nem is olyan kicsi; annyi a közös bennük, hogy egyik sem gyufás skatulya méretű, mindkettő nehéz, mindkettő szigorúan jobbbkezes, és úgy van mindkettőnek hüvelykujjtámasza, hogy az átellenes oldal lefelé szélesedik. Pont az az "5 százalékos" lapítóhúzónyomás az, ami már effektíve újrajzolás. Az elvek hasonlóak, csak a végeredmény más.

    Anno modelleztem én is 3DS Max/Softimage XSI/Zbrush vonalon, míg a képző előkészítő közben le nem nullázódott a kezem <3, de nem hinném, hogy CGI/VFX doktorátus kell a dolog megállapításához.

    "Amúgy örülök neki, mert az első és egyben kb. utolsó is volt, ami nem valami gémer botrány gyémánt áron."

    Full gaming hardver van az egérben; PixArt PAW3335, aka Razer 5G Optical, HyperSpeed wireless és az alján ott virít a PTFE. Csak máshogy van marketingelve. :))

    Egyébként ehhez a szenzorhoz mérten minden, csak nem olcsó (általánosságban véve vezetékmentes fronton ennyiért már PAW3370-et, PAW3399-et vagy HERO 16/25K-t, de lassan akár PAW3395-öt várna a jóhiszemű vásárló) ; effektíve egy picit megnyirbált, csökkentett fogyasztású PMW 3389-ként fogható fel, ami SROM-tól és lencsétől függően lehet normális (tehát kompetitív szinten is nyugodt szívvel használható) vagy anomáliákban uszó (számottevő cpi-deviáció, motion delay, LoD problémák).

    főleg, hogy csak egy fedélzeti profil van, még ha ez a legtöbbeknek elég is. A fő switch-ekről csak annyit tudok, hogy "50 millió" kattosak, ami általában Omron (50M)-eket jelent, szóval spórolós, kommersz kínai motyó, amik nem feltétlen az elnyűhetetlenség mintapéldai, de még jobb esetben is húzom a számat, ha egy ~30k körüli egérbe ilyet tesznek.

    "adj egy profinak egy golyós egeret, bármikor kifújja az orrodat a csoda vackoddal ha nem tudsz játszani."

    Ez nem jelenti azt, hogy közben a lelke mélyén nem véli egyre valószínűbbnek a technológia/tervezők felmenőinek kuponos prostituált voltát. Viszont ha tudsz, akkor te fújod ki az övét, külön a bal, és külön a jobb orrlikat. Esetleg még egy megkoronázó beöntést is felírsz neki a biztonság kedvéért, hiszen gondoskodó alkat vagy.

    A random pub krumplikat egy bizonyos szint felett rozsdás kenyérpirítóval is magzatpózba kényszeríted, Ergo a felek közt a skill különbség akkorára nőtt, hogy nincs az a hardver, ami ezt akár névleg is behozhatja, szóval nem nagy mágia/művészet a dolog. Az igen, ha a nálad gyengébbeket kb. mindig meggyakod (de minimum 90 százalékos win ratio), a veled nagyjából egy szinten lévőket többször megcsapod, mint nem, miközben a nálad jobbaknál is ki tudsz csikarni eredményt + respektet, ha odateszed magad, és mindezt konzisztensen teszed.

    Játéktól (illetve valamennyire megszokott beállításoktól is) függően bolhapiacos hardverrel ez nem igazán fog menni, jobb esetben a veled körülbelül egy halmazban lévőknél megakad a történet, ha nekik normális cuccaik vannak.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Synthwave #91420 üzenetére

    Meggajdult a böngésző, és elküldte a módosítási időkorlát határán tévelygő, nem teljesen megírt posztot, és már nem tudok belenyúlni. :W

    Szóval

    "uszó" = úszó

    "főleg, hogy csak egy fedélzeti profil van, még ha ez a legtöbbeknek elég is."

    ráadásul csak egy fedélzeti profil van, még ha ez a legtöbbeknek elég is. Egy "produktivitásra kihegyezett" modellnél több értelmét látnám a többnek, mintsem a kifejezetten gaming eszközként reklámozott típusoknál. Ez elvek szintjén pont olyan, mint a sniper gomb vagy a cpi-váltó; játékban csak fölöslegesen zavarod vele össze az izommemóriádat, de képmanipuláláshoz például hasznos segédlet.

    "szóval spórolós, kommersz kínai motyó, amik nem feltétlen az elnyűhetetlenség mintapéldai,"

    szóval spórolós, kommersz kínai motyó, ami nem feltétlen az elnyűhetetlenség mintapéldája,

    ffs

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tikakukac #91419 üzenetére

    "Egyszerűen nincs az a sebességgel párosított pontosság ami kellene heavy irodai munkára, de még tervezésre se."

    Nana. Nem csak a perfect controllal/malfunction rate-tel lehetnek gondok, előfordulhatnak esetleges szenzoranomáliák (cpi-deviáció, motion delay, jitter, smoothing, deaktiválhatatlan angle snapping) is. Nincs is nagyobb élmény, mint mondjuk egy állandó jelleggel keményen jitterelő jószággal komplex táblázatokban kattintgatni (vagy esetemben a futó böngészők több száz tabjai között váltani), timeline-nal szöszölni vagy 2D/3D-ben rajzolni/modellezni valamit. A már harapható motion delay sem a Nirvana kulcsa, de a brutális angle snappingől/predictionből szintén lehet hajtépkedés egyes szituációkban stb.

    tl;dr: Találkoztam már olyan egérrel, amivel még böngészni is csak úgy kezdenék, hogy előbb falhoz vágom.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tikakukac #91422 üzenetére

    "az más, mint amikor pár rádiuszon tekerek 2 perc alatt néhány százalékot. Ezen alapon durva printing árak lennének"

    Szezon és fazon, mert egy folyamatosan használt beviteli céleszközt hasonlítasz az általad elvégzett munka mértékéhez. Az ergonómia egy tekintélyes része teljesen szubjektív (az egereknél meg a szélsőséges esetektől eltekintve szinte az egész) és megesik, hogy csupán 2-3 mm-es eltérés még full azonos forma esetén is feltűnően más felhasználói élményhez vezethet, nem még ha "itt elnyújtom, ott széthúzom, amott meg extrudálom egy kicsit"; forgolódtam annyit e topik környékén az elmúlt ~15 évben, hogy ezt bizonyított tényként könyveljem el. Ezért sem célszerű félvállról kezelnie az ajánlást adó személynek az ilyen "kis" különbségeket, főleg ha a másik félnek határozott preferenciája/ideálja van (de egyébként megkaptad ajánlásba is a szóban forgó modellt, bár csak a szabadonfutó görgő miatt, ami valljuk be, eléggé leszűkíti a potenciális jelöltek halmazát).

    "Lesz@rom a marketinget, úgy léptem át a frekiket, felbontásokat, random egyéb bullshittelést, hogy el sem hiszed."

    Simán elhiszem. A lényeg, amiről szó volt, az az, hogy csak más van a dobozára írva, ergo a "bullshitelést" (a felbontások és frekik amúgy pont nem azok, és ha wirelessnél számít az akku üzemideje, akkor az utóbbi hatványozottan nem az, noha az előbbinél sem poénos, ha a túl magas érték miatt jitterel/smoothingol, esetleg a túl alacsony miatt ötször kell átsöprögetni vele az íróasztalodat, mire a képernyő egyik sarkából a másikba ér a pointer, plusz még a szenzorlagod is több) átlépve megérkeztél a gaymer szegmensbe, hiszen a cucc gyakorlatilag csak névlegesen tér el attól, amit látványosan elutasítasz. :))

    "Huszahatezredjére írom, de nem megy át: rohadtul sokadlagos, milyen szenzor van benne."

    Átjött elsőre is. A tisztán látás végett: szakmai szemmel nézve ettől még nem lesz jó ár/érték arányú a cucc, függetlenül attól, hogy mennyire tartod kényelmesnek (van az, hogy valami objektíven nem egy hú de nagy szám vagy különböző mértékben túlárazott, de szubjektíven a császárok császára, ami delikvensünk számára a súlyát éri aranyban), holott te magad írtad, hogy "ami nem valami gémer botrány gyémánt áron" ----> ezt mondtad a nevében, esetleg a görgőjében ("esetleg", mert láttunk már szabadonfutót a maximálisan játékosokat célzó típusok közt) "business", de minden másban simán gaming grade egérre (ha a szoftverben van is valami diffi, azt ugye átugrod, tehát jelen esetben lényegtelen szempont), ami a nyers specifikációk fényében még csak köszönőviszonyban sincs az olcsó/kevésbé drága fogalmakkal ---> "for creators" szlogennel azért rendesen megfizettetik veled az árkategóriához kissé méltatlan gaming grade szenzort és nem valami high-end kapcsolókat.

    Nem azt akartam forszírozni, hogy kizárólag abszolút csúcsot vegyél irodázni, meg netezni, hanem a témában való komolyabb elmélyedés hiányából fakadó ellentmondásra próbáltam rávilágítani, és szerettem volna, ha pontosan tudod, hogy valójában mit veszel/vettél. Ennyi, nem több.

    "Attól, mert adott eszközöket telenyomsz atomdurva hardverrel, még nem leszel előrébb a felhasználás során feltétlen. Sőt."

    Igen, én meg erre írtam azt a példád mezsgyéjén megmaradva, hogy ha már pontosan tudod, hogy mit és miért csinálsz, netán a feladat komplexitása eseti jelleggel meghaladhatja az általad általánosként/átlagosként prognosztizált szintet, akkor már jó esélyed van rá, hogy igen. A céleszköz mindig céleszköz marad, pozitív és negatív vonzataival együtt.

    "Akkor azért nyugtass meg, hogy egy tízszeres árért már csak sikerül megugrani ezeket a brutális követelményeket legalább"

    Ez már a madárjóslás kategória. :DDD Egyrészt túl új ahhoz, hogy sok évre szóló tapasztalatok legyenek vele, másrészt manapság már nem divat semmit annyira tartósra/elnyűhetetlenre tervezni, mint akár csak 10-20 évvel ezelőtt volt. Azért vannak kivételek, de az eddigi tapasztalatok alapján sajna az egerek nem igazán tartoznak közéjük, holott a régebbiekhez képest szinte minden másban galaxisnyi előnyük van a utóbbi 3-4 évben (a Logitech G PRO Wireless és az első lukacsos Fiinalmouse debütálása óta) megjelent jóféle típusoknak.

    Tőmondatosítva a dolgot: vagy szerencséd lesz vele, vagy nem. Az esélyeidet számottevően növelheted, ha tudatosan kíméled. The floor here is made out of floor.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Domonkos #91425 üzenetére

    "Tetszik."

    :))

    Én is inkább a Naga X-et vettem volna. Ha mással nem is feltétlenül, de a minőséget/minőségérzetet illetően vannak fenntartásaim az "újkori" SteelSeries egerek/padoik kapcsán – az egyedüli kivételt talán csak a Prime széria jelenti, az eléggé bejött.

    Egyébként már Linuxra is létezik 3rd party Razer driver (OpenRazer), igaz, némi lemaradásban a Windowshoz képest, de legalább fejlesztik. A Naga X-et nem találtam még meg a supportban, de ha szoftverírás a cél, talán hasznos lehet.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tikakukac #91429 üzenetére

    "Én inkább mondanám úgy, hogy leadtak a kínainak egy specet, kértek rá 500k darabszámra egy árat..."

    Terelés. A lényeg, hogy gaming grade alkatrészekből áll össze, irodai cuccokba szimplán nem szoktak ilyen szintű szenzort és wirelesst rakni, de ha nem hiszed el, akkor nyugodtan végigmehetsz a világ összes, kifejezetten irodába szánt egerén egyesével, érted. Nem a fejlesztési/gyártási procedúra mikéntjét részleteztem az előző posztban, hanem csak magyarázattal karöltve leírtam, hogy irodaira "átmatricázott" gémer motyót vettél a kategóriától való idegenkedésed ellenére, és nem olyan "kevés" pénzért, mint gondoltad róla. Ennyi, ezen nincs mit variálni.

    "Oké, jöhet az ár-érték bajnok irodai egér, still várom a listát, már rendelem is be őket sorban"

    Megintcsak terelés vagy félreértelmezés. Világosan leírtam a szándékom, amit nem írtam, azt nem is akartam írni. Az igényeidhez nincs best buy (ha azt a Gigát nem számítjuk annak), csak túlárazott cucc, és abból se sok.

    "A gond, hogy a célunk egy olyan alacsony kerítés mögött van,"

    Én azt világosan értem, de általánosságról beszéltünk, nem a te konkrét esetedről, ott pedig 100 százalékig igaz, amit írtam.

    "Hanem, hogy elvben felső ligás egerek konkrétan sz@rok ;]"

    Vagy csak te vagy helikopter, mindenki más meg szitakötő. ;]

    "És eljutunk oda ahonnan kezdtem: nem lehetne akkor ezt a sok sz@r helyett csak szimplán használható perifériát gyártani a gémereket meg megfullasztani az RGB ledekkel? Csak egy tipp."

    És visszakanyarodunk oda, amit erre akkor válaszoltam: meg kell beszélni a gyártókkal, de előtte néhány millió vásárlóval is meg kéne vitatni a dolgot, hogy változtassanak az igényeiken/ízlésükön.

    A cégek piaci igények alapján gyártanak, ha látják, hogy valamit visznek, mint a cukrot (a te igényeid nagyon nem ilyenek, szóval pech; az enyéimre sem volt igazán sok alternatíva 2018-2019-ig, egy igen lényeges tekintetben meg konkrétan egy, de az meg elképesztően kicsi volt a kézméretemhez), akkor azt fogják nyomni futószalagon, márpedig a gaming grade hardver nagyon kelendő, és a szabadon futó görgő nyújtotta szolgáltatás vagy az extrém ergonómiát igénylő körülmények kivételével bármilyen felhasználásra hatékony, nem csak játékhoz.

    Az RGB és társai nem kitétel ahhoz, hogy valami gaymer legyen (konkrétan pl. a mostanában asztalon váltogatott egereim – 6-7 modellről beszélünk – közül egyiken sincs), és szép számmal akad ilyesmitől mentes, visszafogottan ízléses alternatíva, ami a legkomolyabb irodai környezetben sem hat idegenül (pl. összes Zowie/Vaxee/Ninjutso, némelyik Logitech és Razer, a nem átlátszó/áttetsző burkolatú Endgame Gear egerek, van egy-két Corsair, illetve már G-Wolves is , Pulsar X2, esetleg fekete vagy fehér Lamzu Atlantis stb – szóval bőven van alternatíva, és egyre több).

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tikakukac #91438 üzenetére

    "Mert kin verjem le ha éppen az adott ember beszól/megkérdőjelez akár tényszerű 0-1 bites dolgokat?"

    Senkin. El is lehet ám fogadni/nem félreértelmezni annak az állításait, aki tizenéve ezzel kell fekszik, és kezd ijesztő méreteket ölteni a meglévő, korábban meglévő, illetve tesztelt/kipróbált eszközeinek a száma, nem mellesleg számtalan sikeres ajánlás van mögötte, ráadásul szeretné, ha értelmesen költenéd a pénzed, és elégedett legyél. Mert van ilyen barom, hogy nincs jobb dolga...

    Konkrétan nulla ellentmondás, ködösítés vagy támadó szándék volt a posztjaimban (vagy a táblázatban). Pont az ellentéte; sok szempontra kiterjedő, részletes felvázolása egyes dolgoknak (pedig a legtöbbe nem is mentem bele túlságosan mélyen, és így is wall of text), amik nem feltétlenül közismertek a témát huzamosabb ideje nem életük szerves részeként felfogó/kezelő személyek számára. Nem 1 x 1 szintű történet, hogy mit (és miért) vegyen az ember, ha jót akar magának, eléggé ritka, amikor igen.

    "Ha pusztuló borításos egerek beférnek egy felhívással, tippre ez is elférne."

    Tudtommal nem igazán van vele itt senkinek értékelhető elsőkézbeli tapasztalata, úgy pedig nagyon kevés olyan cucc kerülhet be a joggal megelőlegezett bizalom miatt (meg van olyan, ami ajánlott, de még nincs benne; a magam részéről nem kapok érte pénzt, hogy rendszeresen foglalkozzak vele, és van dolgom az utóbbi időben, de néha átfésülöm).

    A pusztuló borításos egerek egyébként emlékeim szerint igen régi modellek (Razerekre gondolsz?), nem is kaphatók már újonnan régóta, viszont a gumis részek hámlása vagy elsárgulása, ami hónapok/évek alatt jön elő, semmiben sem befolyásolja a használati értéket.

    "Aerox akkor jó vagy nem jó? Csak a Prime akkor vagy mi a helyzet?"

    Ha felelősségteljes akarsz lenni, akkor ez bonyolultabb, mint egy eldöntendő kérdés. Személyfüggő, és sokváltozós egyenlet.

    "Kapcsolók, gombok. Most akkor legyen egyértelmű mi-hol-merre, mert elvben már ajánlott egérre meg már jön, hogy gagyi benne a kapcsoló. Typedef gagyi, felhasználási körrel."

    Ez is. Ilyenekre írtam például, hogy nem mentem bele túl mélyen.

    "Én értem, hogy egy oldalsó scroll vagy 4 gomb már világfájdalmat okozhat egyesekben, de ha ez ennyire komoly sebeket tép,"

    Nekem biztos nem okoz, nem én fogom használni. Őszintén szólva a te írásod és egzakt igényeid kielégítetlensége tűnik inkább fájdalommal telinek, de nem mi tehetünk róla, hogy olyan a piac, amilyen. Számomra is vannak idegesítő dolgok a felhozatallal kapcsolatban (hohó, de mennyi), viszont hiú ábrándokat sem kergetek, és próbálok mindent a helyén kezelni.

    "Vagy akkor kicsit kevésbé agárkodósan nekiesni az egyszeri embernek, aki tényleg csak létezni akar ínhüvelygyulladások nélkül a székében napi 6-8 órá"

    Bízom benne, hogy ezt nem a mi diskurzusunkra értetted, mert ha igen, akkor valami nagyon félre ment.

    "akkor tényleg meg kell tépni a topikot ketté"

    Semmi ilyesmire nincs szükség. Elenyésző az olyan emberek száma, akik ennyire szélsőséges igényekkel jönnek ide, de még az ő többségük is elfogadó/hajlik az értelmes kompromisszumra, ha összességében jobban jár vele.

    "Nincs itt semmi különös, csak fura, hogy ennyire érces a hangulat és ragaszkodás van a fősodorhoz, pedig nem hiszem, hogy tényleg annyira mindenkit lefizetett volna mondjuk a Logitech, hogy mást ne említsek "

    Remélem a "más" alatt a sok év alatt kollektíven felhalmozott, eléggé nagy mértékű információhegyet és tapasztalatot érted. Ugye. Merthogy kifejezetten sértő valami kicsinyes hátsó szándékot (nyerészkedés a köz kárára valami fos egekig magasztalásával vagy szimpla rosszindulat) feltételezni a segíteni akarás vagy a PH!-n publikált tesztjeim mögött, számomra legalábbis mindenképp az. Ez a hobbi innen csak viszi az időt és pénzt, nem is keveset, és a benyomásokat, tapasztalatokat nem volnék köteles nyilvánosságra hozni, hogy esetleg mások is profitálhassanak belőlük. Zaied meg sokszor még azért sem akar elfogadni pénzt, amiért járna, egyem azt az altruista szüvét.

    A Logitech egyébként nem kifejezetten liebling a törzstagok közt, de ha valakinek a szubjektív igényeit ebből a márkából elégítené ki valami a legjobban, akkor ajánljuk, általában hozzá téve az esetlegesen várható fekete levest. Ez minden más branddel ugyanígy van.

    gl a Razerekkel

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Hooper #91447 üzenetére

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Evil Snowman #91449 üzenetére

    Ennél vagy ennél is ott van. Szerintem csak valami központi baromság.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Gomez1984 #91452 üzenetére

    Hogyne létezne. Olyan brutálisan szanaszét árazott formában, hogy sírhatnékom támad tőle. Ennyiért már két L-es/akcióban XL-es Artisant veszel (ami kicsit más szint), és még marad pénz egy családi pizzára is...

    Ez amúgy az egérpad topikba való kérdés.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Hooper #91457 üzenetére

    Itthon is lehet kapni...

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Casanova* #91464 üzenetére

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz makoss #91451 üzenetére

    Az USB jel 5 méterig terjed veszteségmentesen, nem precíz távolsági vezérlésre van kitalálva. Értsd netezni, médiatartalmakat fogyasztani szódával elmegy, de pl. játszani már nem akarnék 10-20 méteres hosszabbítással.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Casanova* #91467 üzenetére

    Akkor ott valami hiba van. Rajzolj egy egyszerű lineáris görbét, és teljesen konzisztens eredményt kapsz.

    Már ha gyorsulás alatt azt érted, hogy a mozdulat sebességével együtt nő adott távon a pointer által megtett út.

    "Logi eger is szinten 25600 dpi. Igy jatszok most."

    Jézusom. Az minden, csak nem precíz vagy anomáliáktól mentes. Az ajánlott maximum 2000 cpi, kivéve néhány egeret, ahol még a 3200 is korrekt.

    Amúgy egy videót én is megnéznék, mert ilyen felbontástól az a maradék kevéske életkedvem is elmenne.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz ADAM1337 #91472 üzenetére

    A-a.

    Quake-ekben nagyon is gyakori maradt, és okkal. Alsó hangon 10+ évet én is így játszottam; low sens + medium accel + a defaultnál lényegesen magasabb vertikális szorzó, és picit alacsonyabb horizontális, 5-ös offsettel. Olyat lőttem, hogy még div1-ben is megkönnyezték, pubon meg napi rendszerességgel ment a cheaterezős síránkozás.

    Más kérdés, hogy a Q3, de méginkább QL (az offset miatt) implementációja példaértékű.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Mclovin #91478 üzenetére

    Valami tényleges ok is van, vagy csak azért, mert egy közismert tech YouTuber matematikai számításokat végzett?

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Mclovin #91482 üzenetére

    Mennyit használtad?

    Elsősorban a Hati S Wireless érdekelt volna, mert az azért más kategória.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Mclovin #91486 üzenetére

    Kézméret és claw grip függvényében azért a HTS+ vagy az X2/X2 mini jobb lehet szerintem, és még könnyebbek is. Vagy ott a hamarosan debütáló Lamzu Atlantis Mini, jó esély van rá, hogy az sem lesz gyenge.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Hooper #91488 üzenetére

    Ja, Gomez1984-nek akart menni.

    Esetleg vezetékes Logitech G502 X, az valamennyire hasonlít, és hardveresen is elég korrekt. Vagy apró. Túl sok opciód nincs, ha az Amazon off.

    Vagy más ergo forma, és akkor van választék.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Pano #91509 üzenetére

    A G Pro HERO használati értékét tekintve gyakorlatilag egy G102/G203. Egy G305-höz képest visszalépés, mert semmiben sem jobb, csak még a wirelesst is hanyagolja.

    Egyszerűbb lenne a kézméreted alapján ajánlani valamit, de inkább ilyen vonalon nézelődnék, hogy G-Wolves Hati S, esetleg G-Wolves HSK, Xtrfy M42, Xtrfy MZ1, több kess esetén ezeknek a wireless kiadása. Vagy ott a Razer Viper Mini budgetbe, igen jó az áráért, vagy vezeték nélküliben a Razer Orochi V2, ami spechez képest nem is drága mostanában (és a lentebb említett elemmel 66 gramm). Illetve elvileg hamarosan kint van a Razer Viper Mini wireless, amire érdemes lehet várni.

    Vagy egy új G305, Energizert Lithium AAA-val + egy galacsin alufóliával (így pont olyan nehéz lesz wireless, mint a vezetékes G Pro HERO/G102/G203, azaz 82 gramm). Ha leveszed a tenyértámaszát, még további 7-8 grammot nyersz.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Pano #91511 üzenetére

    Amúgy kihagytam egy igen csecse opciót, a Pulsar X2 minit. Igazából azt venném első helyre.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz skt #91513 üzenetére

    Vezetékes Pulsar Xlite, újonnan ~18k.

    Esetleg G-Wolves Skoll vagy Skoll Mini. Mindkettő 15 pénz vatta újonnan Pixelben, de az utolsó darabok vannak, amúgy ilyen 23-25 rongyos egerek.

    Szerintem most ezek a legjobb vételek, ha clawozható ergót akarsz a csülköd alá.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Viktor77 #91517 üzenetére

    Mondtam már neki, hogy fel kell tölteni egy kis horgászólommal gazdagon meghintett malterrel, oszt kirakni a napra kicsit szikkadni.

    Szerintem ez a része már csak troll. Ha nem, akkor rábízom az entrópiára, nevelje a vadon. :DDD

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz fatpingvin #91523 üzenetére

    Vertikálisból nincs is könnyű, de még csak kicsit nehéz sem. Van a terméskő, a bazalttömb,és a megalit. Nincs is jobb, mint mikor az ultraergonomikus gyógyegértől csak kétszer annyira hasogat a kezed, mint egyébként. Ennek valószínűleg az az oka, hogy világtalanok tervezik ezeket.

    Egy pár apaácskapocsnak még biztos lehetett volna szorítani bent helyet.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz skt #91524 üzenetére

    Az szimmetrikus.

    Szerintem Top 3 forma claw griphez, de ez magánvélemény. Omron (20M)-ek, a jobbféle megvalósításban, kábel eléggé jó, a szenzor is, bár mint utóbb kiderült, számottevő negatív cpi-deviációja van, de ha nem lovagolsz rajta, hanem a szokott cpi értékednél ~100-zal többbel használod, nem fog különösebben meghatni.

    A talpak elmennek, az összeszerelési minőség lutri, de talán szerencséd lesz. 5 pénzt bármikor megér.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz _Gugu_ #91525 üzenetére

    Ducky Feather.

    --------------------------------------------------------------------------

    (#91538) izee: Soha nem volt még gondom a képként beillesztéssel. Valamit nem jól csinálsz vagy nem tudom. Használod is a funkciót, vagy csak közvetlenül a posztba illeszted az URL-t?

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Evil Snowman #91543 üzenetére

    Hány gramm egy AAA-s?

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Evil Snowman #91556 üzenetére

    Meh, nehéz. Az EUL egy ötössel könnyebb.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Evil Snowman #91559 üzenetére

    Tudom, de a remény hal meg utoljára.

    --------------------------------------------------------------------


    (#91558) fatpingvin: Túl komplex igényeid vannak, ráadásul egy olyan dolgot illetően, amit itt kb. senki nem használ(t) tartósan a törzstagok közül, és még az árlécet sem raktad túl magasra. Néznék valami Kensingtont, hátha nem lesz határ fos. Vagy vennék egy komoly trackballt, de az nem 15 lesz.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Mettallo #91563 üzenetére

    Van pár használható, jó ár/érték arányú mechanikus billentyűzete, de egerekben a kétpálcás piaci bóvli szintet képviseli.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Mettallo #91567 üzenetére

    A mindenféle vásárlós oldalakon, meg argep.hu-n és efféle helyeken olvasható vélemények túlnyomó többsége pontosan ugyanolyan, mint a rektum. Mindenkinek van, de igen kevesekére vagyok kíváncsi. ;]

    18-20k-ért már értelmes hardvert is lehet venni, nem csak baltával faragott ajtótámasztékot. A 16k cpi egyébként teljességgel irreleváns, hiszen a valóban jó egerek 90 százaléka is jitterel/smoothingol 2000 cpi felett, és kevés az olyan, ami még 3200-is anomáliamentes. Amúgy az sem valami bizalomgerjesztő, hogy még a pontos PixArt modellt sem képesek kiírni a helyenként érdekes angolságot felvonultató termékoldalon.

    tl;dr: Még a legeslegjobb implementációk esetén is (amiktől a Redragon igen messze áll) totálisan érdektelenek a 3200 cpi feletti felbontások, ha a precizitást egy kicsit is fontosnak tartod.

    Akkor tudunk érdemben ajánlani valamit, ha az összefoglalóban feltett kérdésekre tételesen válaszolsz.

    --------------------------------------------------------------------------------------------

    (#91570) Csandi: "Na meg ha az ormótlan akkor ezek mik?"

    10-12 éveseket célzó, magasan túlárazott műanyag hulladék. Vagy a kérdés költői volt?

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz KISDUCK #91566 üzenetére

    Valószínűleg csak vezetékes lesz belőle ennyiért, de a fogásodat még nem ártana tisztázni.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Mettallo #91575 üzenetére

    Tudom, hogy ízlésről vitatkozni hamvába holt dolog, de az a Titanosikló azért nagyon durva. Keményen leverte a biztosítótáblát. :DDD

    ~20k-ból wireless csak Logitech G305, az a Vancer, meg a Razer Orochi v2 van, de az utóbbi már kicsi lenne szerintem.

    Ergo vonalon egy vezetékes Pulsar Xlite-ot újítanék be ebben az ársávban. A piros wireless v1 most 24 pénz Iponban (igen gut ár), a fehér v2 ~30 Mátyás (a többi v2 meg 36-37 forint).

    Ha mindenáron csakis madzagmentes, akkor arra a piros v1-re lecsapnék, amíg még van belőle. Nagyon nem egy ligában játszik a Redragonokkal.

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------

    (#91577) 4nick8: Már akinek. Formáról ennyire egyértelműen nyilatkozni általánosságban ("szerintem" nélkül) nem igazán szakmai hozzáállás.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz lypen99 #91580 üzenetére

    Mivel a Razer HyperSpeed jelenleg piacvezető wireless technológia (a Logitech Lightspeeddel egyetemben), ez magától értetődő. Effektíve vezetékes szint, és ez nem csak marketing.

    Nem egy csárdában mulat a kettő. De szerintem még a település sem ugyanaz.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

Új hozzászólás Aktív témák