Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gépötty

    senior tag

    válasz zolikaDB #33615 üzenetére

    Elnézést, hogy kezdőként belekotyogok, de pont volt nálam egy 1200D dupla kit egy napig, és el is vette a kedvem, hogy olyat vegyek. A burkolata olyan, mintha tejfölösdoboz lenne a kezedben, fix a kijelzője, és ami nálam volt olcsó kit, ahhoz nem stabis obi tartozott - erre azért nem árt odafigyelni.
    Hasonló árban inkább vettem egy Oly E-PL6 dupla kitet (akkor 130k volt az ára), ahogy nézegetem az elkészült képeket, hozza a szintet. Van benne stabi, van rajta tárcsa (ezt még az előző gépemen megszerettem), jónéhány többletszolgáltatás a Canonhoz képest (vízszintező, kiégett/bebukott részek villogtatása, eye-fi kártya támogatás pl.), és fontos, hogy dönthető a kijelzője.
    A Canonnak nem tetszett a fogása, de ha lehet, az Olyé még rosszabb, úgyhogy vettem rá eBayen egy markolatot, ami egyben állványtalp is. Ráadásul úgy állványtalp, hogy nem kell leszedni akku- és kártyacseréhez, meg van rajta leszerelhető L-plate is - mindezt kemény ötezer forint körüli bekerülési költségért, jó minőségben, alumíniumból. Szeretem, nagyon jó lett a fogása vele.
    Új, Sigma fixeket kicsivel 50k fölött kapsz hozzá, ezek pedig már többeknek bizonyítottak itt.
    Most a Euronicsban 120k a szett ára, ha pedig Cetelem kártyára veszed, további 10% kedvezményt kapsz költségmentesen.
    Innentől számomra a legalja kategóriában nincs vetélytársa. Egyetlen nagy előnye van a Canonnak, mégpedig az olcsó third party vakuk, amik Olyhoz gyakorlatilag nem léteznek. Ja, és a laikusok sem fognak komolyan venni az Olyval, kicsit játék kinézete van, de ez nálam inkább előny volt.

    Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

Új hozzászólás Aktív témák