Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz Chapel #1093 üzenetére

    Ki mondta, hogy a D80 zajos? :F
    A D80-ban ugyanaz a szenzor dolgozik, mint a Pentax K10D-ben, vagy épp K200D-ben. Bár ez önmagában bőven nem határozza meg a zajszintet, viszont a D80 nem zajosabb a Pentaxoknál, egyáltalán nem. Azt a zajszintet meg gondolom ismered - egyáltalán nem vészes, jól használható.
    A Nikon D80 jó kis gép, nagy, igen jó pentaprizmás keresővel (nagyobb, mint a K200D-jé, kb akkora, mint a K10D-jé, viszont világosabb keresőképet ad), két vezérlőtárcsával. Igaz, hogy műanyagvázra épül, de aligha lehet az anyagminőségére, anyaghasználatára panasz. Egy gyenge pontja van: a mátrix fénymérése igencsak kényes, hozzá kell szokni - nagyon túlsúlyozza az aktív fókuszpontot, emiatt gyakorta olyan eredményt kap az ember, amilyet nem várt volna, és ami nem feltétlen előnyös. De van olyan tulaj, aki hozzászokott, kitapasztalta, megszerette, szóval minden bizonnyal tényleg kitapasztalható, így nem kizáró ok a megvételre, de megemlítendő. A kitobik jó képminőségűek, jó felépítési minőségűek, nagy átfogásúak, de ugye, ha nem VR-es objektívet veszel a D80 mellé, akkor nem lesz képstabid. Így a 18-70 és 18-135mm-es objektívekkel nem lesz képstabi.
    Összességében a D80 klassz gép, akinek fontos a jó kereső, a két vezérlőtárcsa, a jó felépítési minőségű és nagy átfogású kitobi, annak ajánlható. A 160 ezres plafont viszont át fogja lépni, főleg, hogy kell táska, meg memóriakártya is...

    A 160K-s határba sajnos csak a Nikon D60 fér bele. Van egy ilyen kit, hoyg Nikon D60 + 18-105VR. [link] Namost én a 18-105VR-ről csak jót hallottam eddig, képminőségre, felépítésre (igaz a bajonett műanyag, de a 18-135-ön is az, meg mostanság nagyon ez a divat...), ezen kívül képstabilizátoros, és ugye jelentősen jobb átfogásra, mint egy 18-55, de még nem olyan elmebeteg átfogású, hogy a képminőséget túlzottan félteni kéne miatta. A Nikon D60 váz sajnos ízig-vérig belépőszint, három fókuszpontos AF-el (bár ez fotózási szokás kérdése, hogy hátrány-e egyáltalán, van akinek abszolúte nem), viszonylag kicsi (de szerintem kényelmes fogású) műanyag vázzal, pentatükrös keresővel (ami azonban a pentatükrösök között kifejezetten nagy és jól használható), és ami a legfájóbb: beépített fókuszmotor nincs benne. Ez azt jelenti, hgy csak AF-S-es és AF-I-s Nikkor, valamint HSM-es Sigma obikkal lesz autófókusz D60-on. Meg pár belső fókuszmotoros Tamronnal. A többi kompatibilis objektív is rátehető, de csak manuálisan lehet tekergetni őket.
    A szenzor ugyanaz a D60-ban, mint a D80-ban, vagy K10D-ben, K200D-ben, viszont a képfeldolgozó rendszer a Nikon D300-ból érkezett, és bizony piszok jó képfeldolgozó rendszernek tűnik, legalábbis nekem, szóval képminőségre aligha lehet panasz. Én kifejezetten ajánlanám ezt az összeállítást, sőt ha ragaszkodik a Nikonhoz/Canonhoz, és új gépet akar, akkor igen nagy valószínűséggel erre szavaznék.

    A Canonok közül az EOS 450D lenne ugye esélyes, 18-55 IS kitobival. A kitobi képstabis, viszont a D60-nál jóval kisebb átfogású. Képminőségre elég jónak mondják, felépítési minősége viszont nem éppen a csúcs, ha az emberünk szeretne manuálisan fókuszálni gyakran, akkor ahhoz, a maga fél milliméteres fókuszgyűrűnek (alig) látszó izéjével igen nehezen használható. A váz a régebbi belépő Canonokhoz (EOS 350D, EOS 400D) fejlődött, saját szubjektív véleményem szerint jelentősen kevésbé érződik gagyi műanyagjátéknak, a keresője nagyobb lett (bár pentatükrös ez is), és ugye a Nikon D60-al és D80-al ellentétben rendelkezik liveview-vel.
    12 MP-es Canon CMOS-sel rendelkezik, elég jól sikerült szenzornak tűnik, talán nagyon magas érzékenységeken egy fél Fé előnye lehet a Nikonnal szemben, bár mivel elég régóta nem pixelbogarászom a zajteszteket, erre nem teszem a fejemet, annyi azonban bizonyos, hogy zaj terén nincs szégyenkeznivalója.

    Szerk:
    Ezt az egészet úgy írtam, hoy azt feltételeztem, új gépet akar venni. Ha használt is lehet, akkor már változik a helyzet és több szereplő bejön a képbe.

    [ Szerkesztve ]

  • Allien

    veterán

    válasz Chapel #1093 üzenetére

    Őőő, megalol, már aki a D80 zajosságára panaszkodik. :DDD Ugyanis, a K200D-ben is az a CCD van. Szerinted (nagyon) zajos a K200D? ;) Azért nem ajánlották neki, mert az jobb, mint a D40, és feletti gépek. Ugyanis az még fókusz motoros. ;) Már, szerintem, és kézbevéve is más feeling, mint egy D40-s. :B
    beelőztek. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Új hozzászólás Aktív témák