Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neck

    veterán

    Sziasztok!

    Billentyűzetet szeretnék venni.
    Amire használom: Játék, Net, programozás.

    Lehessen vele nagyon jól gépelni, és fontos elvárás, hogy sok gombot le tudjak nyomni egyszerre, a WOW miatt :D
    Legyenek rajta multimédiás dolgok.

    Wireless bill kizárva, volt, nem használtam ki.

    Valami viszonylag minőségibbre gondoltam, de max 5k FTot adok ki egy billért.
    Olyan 3-4 ezer körül lenne jó. Végülis nincsenek nagy elvárások, csak az hogy legyen rajta multimédia gomb, és ne akadjon ha sok gombot lenyomok.

    Pls help.

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    Már késő. Vettem, egy logitech internet pro fekete billt, nagyon fasza, PS2, minden gombját egyszerre le lehet nyomni sip nélkül, és 3000 jó magyar pengő volt.

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    Sziasztok :) Segítséget szeretnék kérni, mert már nagyon elegem van a mostani szettből, és rászántam magam, hogy beleborítsak egy nagyobb összeget abba, hogy ne kapjak agyvérzést.

    1.Mekkora összeget szánsz rá?
    A minimum összeget, amiből minden olyan jellemző együtt áll, amit szeretnék. Ha ez 20e, akkor 20e, ha 50e, akkor 50e. Azért remélem, max 40-50-ből kijön :D Noname kínait kerülném.

    2.Használt szóba jöhet?
    Nem, több dolog miatt sem (Németországban élünk, itt nem tudom a magyar kiosztást beszerezni, csak ezért meg nem megyek most haza. Plusz CoVid, nekem a billentyűzet higiéniai kérdés is.)

    3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
    Logitech MK235 vezeték nélküli bill + egér kombót.
    Azért, mert elegem lett a vezeték nélküli cuccok megbízhatatlanságából, az elemcserékből, a rossz gépelési érzetből, és a fos egérből. Egérből van egy csúcs Logitech, az marad egyelőre, a billentyűzetet, illetve a hozzá tartozó egeret viszont szeretném olyan messzire dobni, amennyire csak bírom.

    4.Mire használnád a billentyűzetet?
    95% munkára. Sok gépelés, rengeteg cikkszámot kell bevinni numpad-en.

    5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
    Olyat, ami nem túl hangos, de jó a nyomáspont és tartós. (Open office iroda / home office). Mindig gumiharangos olcsó billentyűzetem volt. Többször slim. Ezeknek a nyomáspontját ismerem, de nem szeretem. A T580 billentyűzete király, de a kiosztását nem szeretem. A mechanikus vonz, mint "csúcs", de nem tudom, a nagyon magas gombokat, a hosszú leütést, a kattanást meg tudom-e szokni.
    Ezek alapján gondolom vagy ollós, vagy valami "fél-slim" mechanikus, ha van olyan. Úgy érzem, itt tanácsra szorulok :B

    6.Van konkrét modell, ami tetszik?
    Van, de elég drága, reménykedem, hogy van ettől némileg olcsóbban :BVarmilo VA109M
    És ebben is félek picit a hosszú leütési úttól.

    7.Milyen kiosztást szeretnél?
    Magyar ISO. 30 éve használom így, ezen már nem szeretnék változtatni. Próbáltam ANSI-t többször, de ingerültté tesz. Sokszor nyomtam Ű-t enter helyett.
    Ráadásul átszokni sem egyszerű, mert nem tanultam sosem a gépelést, egyszerűen tudom, hol vannak a billentyűk. És sajnos ez az ISO. A kurzor gombok (a 4 nyíl) ne legyenek benyomorítva.

    8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
    100% ISO kiosztásút, teljes numpad, normális méretű kurzorok, de a kávája legyen kicsi. Olyasmi, mint a fenti példában.

    9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
    Extra igény: NE legyen gamer. Nem kell RGB, nem kell speciális WASD, meg egyéb baromságok. Ezek helyett inkább az anyagminősége legyen odavágós. Így is néznek a német kollégák, hogy miért használok dedikált billentyűzetet a T580 billentyűzete helyett. Azaz, ha kiteszem az irodában, akkor ne nézzenek dedósnak. Nem kell csuklótámasz. Ne legyen vezetéknélküli, viszont nagyra értékelném, ha a kábele cserélhető lenne. Opcionálisan, ha van valami egyszínű, leginkább fehér háttérvilágítás, az nem hátrány.

    Nagyon köszi előre is a tanácsot!

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz Neck #57280 üzenetére

    Kis kiegészítés: Most, hogy nézegetem az ajánlott billentyűzetek listáját - nem létezik valami olyasmi, mint az apple billentyűzete, csak USB vezetékkel, és a speckó maces billek helyett a normál kiosztással? Ha jól értem, nekem valami ilyesmi kéne :D

    Pl. Cherry KC 6000 Slim? Ez jó lehet? Milyen ez? Milyen mechanika van benne?

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz dqdb #57282 üzenetére

    Először is, köszönöm a részletes választ! :R

    Ha nem mechanikus:
    A Logitech MX keys vezeték nélküli, USB-s vevőegységgel, nem? Az sajnos nekem nem jó, mindenképpen szeretnék egy vezetékes billentyűzetet. Akkor már Cherry KC 6000 slim, vagy Cherry Strait 3.0, vagy Cherry Stream 3 jobbnak tűnik. Ezek ollósak, ugye?

    Igazából a Cherry KC 6000 Slim nagyon bejönne, ha létezne magyar kiosztással.
    A Cherry Stream 3.0 sem rossz, ebből van magyar kiosztás is, csak picit nagy a káva körülötte, és a KC 6000 jobban néz ki sokkal :D

    Ha mechanikus:
    A Varmilo-t úgy találtam, hogy csak ráböktem az Iponnál egy jó drágára. Ha ennyibe kerül, hajlandó vagyok ennyit is rászánni. Igazából nem tudtam, hogy a Varmilo tényleg jó-e, vagy pedig csak simán túlárazott, és hasonló minőséget meg lehet venni 30-40 ezer forintért is, csak én nem találtam eddig. Ezek szerint "jó az izlésem", hogy kiszúrtam egy tényleg jó billentyűzetet, ami nem amiatt drága, mert túlárazott, hanem tényleg jó. :D

    "rövidebb lesz a billentyűút, de nem tudok a Varmilóhoz mérhetően jó minőségű billentyűzetet."
    Ha nem is lesz olyan jó, mint a Varmilio , gyanítom, hogy az ollós Cherry-ktől így is jobb lehet, kérlek, linkeld be, megnézem :B

    Csandi:
    Neked is köszönöm a választ :R

    "Van low profile mechanikus, van olyan ami nem kattan, és van olyan aminek rövid az útja "

    Low profile rövid úttal, vagy nem kattanós, vagy kicsit kattanós szerintem jöhet. Picit hasonlítson a laptop érzetre, azzal tudnám jól leírni a dolgot. A nagyon magas billentyűk mindenképpen zavarnak egy kicsit, beleütközik az ujjam (egyébként nagyon rövid ujjaim vannak sajnos :( )

    Amit esetleg megtehetek, hogy megrendelek egy szimpatikusat az Amazonról, és ha nagyon nem jön be, visszaküldöm. Azt hiszem, erre találták ki a visszaküldéses dolgot, ha nem tudod megtapizni, visszaküldhesd :D

    A kiosztással kapcsolatban: Úgy használom a gépet, hogy a kiosztás magyarra van állítva. Ennek köszönhetően automatikusan magyarul, ékezetekkel gépelek lenézés nélkül, levelezés stb. során. Viszont időnként, amikor kódolok, fontos lenne, hogy a speciális jelek, amiket nem használ az ember túl gyakran, pl kapcsos zárójel, szögletes zárójel, kacsacsőr, csillag, stb jelei a magyar billentyűzetnek megfelelő felirattal kerüljenek oda, mert ezeket nem használom olyan gyakran, és ha van közte olyan, amit nem tudok fejből, akkor le tudjak nézni puskázni.
    :D

    De ha nagyon muszáj, akkor még megoldás lehet az ISO angol kiosztás, mert akkor beállítom másodlagosnak az angol kiosztást, és ha nagyon nem találom a speciális jeleket, akkor átállítom angolra, beütöm ott, és visszaállítom. Ennyi még belefér, ha más kompromisszumot nem kell kötnöm.

    Most jelenleg ott tartok, hogy vagy egy low profile / rövid utas mechanikus, vagy bepróbálok egy KC6000 angolt.

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz Csandi #57285 üzenetére

    MX Keys: Köszi, azt nem tudtam, akkor megnézem még egyszer.

    A Varmillo azért szimpatikusabb, mert (ezek szerint) laposabb kupakos, és van belőle magyar kiosztás, mivel az iponos úgy nézem, magyar. A red vs silent red meg nem tudom, mennyire fontos - ezek a gagyi pár ezer forintos billentyűzetek sem tökéletesen hangtalanok.

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz dqdb #57292 üzenetére

    Kiváncsi vagyok :B Az MX Keys ennyivel jobb, mint egy ollós Cherry billentyűzet? (KC 6000 Slim ?)

    Enton: A közös rendelésbe (szerintem) nem tudok beszállni, lévén, hogy én Németországban lakom :B

    Elgondolkodtam, hogy veszek ollós billt azonnalira, kipróbálni. Ha nem jön be, akkor vagy megtartom tartaléknak, vagy eladom, vagy visszaküldöm, és megrendelem az iPon-tól a Varmilo-t. De még gyűjtöm az infókat.
    A Varmilo lenne a kompromisszummentes választás, viszont csak augusztus végén jutnék hozzá, amikor valaki elhozná nekem Budapestről.

    A Cherry WAF-ja sokkal nagyobb, mint a Varmilo-é (WAF = Wife Acceptance Factor :D)

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz Enton #57295 üzenetére

    Most látom csak, majdnem 40 ezerbe kerül az MX keys, akkor lehet inkább rádobok és marad a Varmilo...

    Köszi, megnézem ezt is.

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz dqdb #57302 üzenetére

    "az ár egy eléggé jelentős részében a vezetéknélküliséget és a háttérvilágítást fizeted meg."
    Pont ez a kettő az, ami nem annyira érdekel sajnos...

    Ma észrevettem egy gazdátlanul heverő Cherry Stream 3-at az irodában, leültem elé, és püfölöm veszettül, ma egész nap erről fogok dolgozni.
    Ez is ollós a netes leírások alapján, Cherry MX van benne. Eddig eléggé jól tudok gépelni rajta.

    Halkabb, mint az eddigi Logitech cuccom, jó rövid a leütés útvonala, nagyon laptop feeling.

    Kiváncsi vagyok, mi alakul ki a fejemben a nap végére.

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz 7 #57314 üzenetére

    Bocs. Jogos :R

    dqdb: jól értem, hogy a KC6000 Slim ugyanezzel az ollós kapcsolóval van?

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    Na rápróbálok a KC6000-re, meglátjuk.

    Eddig pár perc után:
    Anyagminőség pöpec, stabil, nehéz, nem mozdul el.
    Gépelni olyan, mint a Stream 3, csak kicsit kevesebb erőt igényel a billentyűk lenyomása. Egy picivel halkabb, mint a Stream volt.
    A billentyűk simogatásra nem lötyögnek, nincs holtjáték, feszes az egész.

    Ami nem tetszik, az a numpad melletti + és - gombok, mivel nem hagyományos, hanem csak kicsi plusz került oda, fekete van a mínusz (ahol néha a pluszt nyomkodom), és ahol pedig a mínusz szokott lenni, ott egy extra backspace található.

    Remélem, meg tudom szokni.

    alt="" title=""

    alt="" title=""

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz FoxiestFox #57342 üzenetére

    Sajnos nem, foglyul ejtették a családom, és 100 óra cherry kc6000 slim gépeléssel lehet kiváltani :(

    ;]

    Tegnap sokat gépeltem rajta, egyelőre felüdülés az előző Logitech cucchoz képest, és a legnagyobb problémát, a vezeték nélküli kapcsolatot ezzel kilőttem. Nem rossz egyáltalán, az előzőekben használt billentyűzettől jobb.

    Egy furcsa dolog még akad, mégpedig az, hogy a legtöbb billentyűzeten, amit eddig használtam, egy picit rövidebb volt a space, emiatt a vessző mindig a space végétől kicsit "jobbra és felfelé" volt. Itt viszont ebből a mozdulatból a "jobbra" részt ki kell venni, és emiatt néha a következő karaktert ütöm le. :W Mivel néhány néhány mm az egész, gondolom megszokható.

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz FoxiestFox #57405 üzenetére

    Én a magyar ékezetet úgy tudnám elképzelni, hogy lenne egy speckó gomb a billentyűzeten, az "Ékezet" gomb. Úgy működne, mint a shift, de ha azzal egyszerre nyomod le az adott betűt, rak rá egy ékezetet. Egyedül a hosszú ékezetnél okozna gondot, de ott meg lehetne nyomni mellé még valamit.

    így minden leosztás lehetne angol, és plusz ez a billentyű.

    De csak egy ötlet :B

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz Amerigo57 #57444 üzenetére

    Ez lehet inkább Amerikában divat. Itt Európában nagyon rászállt az amazon az ilyen csalásokra, vissza is tudják nyomozni, és nagyon durván büntetnek érte. Nem kell tartani az ilyen dolgoktól, rendelj nyugodtan. Én napi szinten rendelek az amazon-ról, mindig az van benne, amit rendeltem.

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    Gondoltam megosztom veletek, érdekes mechanika. Bocsi, ha esetleg volt már.

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz dqdb #57950 üzenetére

    +1

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    Sziasztok,

    Varmilo 100% billentyűzetet nézek. Ha jól sikerült magam informálni, akkor Cherry MX (Varmilo VA109M) vagy Varmilo EC (Varmilo MA109M) kapcsolókkal érkeznek. Előbbi elvileg cserélhető, utóbbi elvileg NYÁK-ra forrasztott kivitel.

    Kérdés: Tényleg örök élet meg egy nap az EC kapcsoló, mint ahogy azt a Varmilo kommunikálja? Meg szabad ilyet venni? Alapvetően nem vagyok egy "cserélgetős fajta", ha az EC sokáig jó lesz, szívesen megveszem. Tetszik, amiket írnak róla, az elnyűhetetlen kivitel, az életciklus során végig változatlan működés meg a többi. De csak ha tényleg így van.
    Azt viszont elkerülném, ha lehet, hogy belelapátolok 70 ezer jó magyar forintot egy tényleg jó billentyűzetbe, és két év múlva kuka.

    Fentieket figyelembe véve mit rendeljek, így vakon? :D
    MX Brown
    MX Red Silent
    vagy
    EC Daisy
    EC Sakura?

    Fő felhasználási terület:
    Munka:
    1 milliárd e-mail megírása, programozás, SAP könyvelés, stb. Napi 9-10 órában
    Privát:
    Fotó szerkesztés, ügyintézés, pici játék

    Ha ez segít: super slim kivitelekhez vagyok szokva:
    (Cherry KC 6000 slim, Logitech K220, Lenovo Thinkpad bill). Szeretem, ha nem baromi hosszú a leütés. És ha lehet, ne legyen brutál hangos.

    Tudom, tudom, tapizzam meg, de olyan készlethiányok vannak, hogy pl a két EC-s Varmilo-t lehetetlen (itt Németországban) megtapizni.
    Nekem ez alapján az MX Brown kiesett, de fene tudja :D

    Bennetek van minden reményem.

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    Köszönöm szépen a válaszokat! :R

    dqdb: A második kommented most nem biztos, hogy tökéletesen értem. Elvileg a honlapjuk alapján az EC az Electrostatic Capacitive-et jelenti. Szóval pl az EC Daisy meg az EC Sakura az elektrokapacitív. Vagy valamit félreértettem. Ugyanezen a honlapon azt írják, hogy az élettartama sokszorosa lehet egy MX kapcsolóhoz képest, mivel effektive nincs kopó része.

    Ettől függetlenül pont ez (az elérhetőségük) aggaszt a legjobban.

    Még egy kérdés: Rákeresve az "After hours" webshopra elég kevés tapasztalatot találtam.
    Szabad innen ilyen értékű (60-70 ezer ft) billentyűzetet rendelni?

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz dqdb #72926 üzenetére

    :R

    Mondjuk biztos kicsit jobban lötyögnek 30 évesen , mint új korában. :D
    Igen, én is ettől tartok, a honlapon a marketing gépezet wall of textje nagyon jól hangzik, kérdés, hogy a gyakorlatban mit jelent ez. Bár, ha már Varmilo adja hozzá a nevét, talán csak hoz egy jó szintet ez az EC.

    Visszakanyarodva a vásárláshoz: Egyre jobban agyalok azon, hogy veszek egy TKL billentyűzetet, és pluszban meg valami "gagyi" numpadot. :D Ritkábban használom azt a részt (néha, specifikus taskokhoz, pl SAP-zásnál), de akkor jó, ha van.
    Viszont ha nem kell, elteszem, több hely marad az asztalomon.
    illetve a Varmilo TKL és 109-es között 20 rugó különbség van. Annyiból már tuti kijön valami numpad. Tudtok valamit ajánlani? Van valami egyszerű, nem túl drága, ami hoz egy nem bazári szintet? (Mondjuk Logitech alja kb)

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    Rövid beszámoló - de annyira pozitív tapasztalat ért, hogy muszáj vagyok megosztani :B
    Megrendeltem két Varmilo billentyűzetet az After Hours-ról.

    Varmilo MA109M Moonlight EC Daisy V2
    Varmilo VA109M Vintage Days + CMYK Cherry MX Brown

    Először csak egyet terveztem rendelni, de anyukámnak annyira megtetszett, hogy neki is rendeltem egyet. Csak pozitívan tudok nyilatkozni a cégről - felhívtam a telefonszámukat, egy maximálisan korrekt úriember minden kérésemre válaszolt, kiemelten kezelte a rendelésemet, összevonta, és mivel az összevont rendelés meghaladja az értékhatárt, így nem kell postaköltséget fizetnem. Ezen felül még egy minimális kedvezményt is kaptam :B
    Ígérete szerint a GLS gyorsan ki fogja szállítani. Ha a billentyűzeteket is így kapom meg, akkor tényleg, maximálisan le a kalappal a cég előtt. Eddig csak ajánlani tudom őket. :R

    Nagyon várom, hogy megérkezzenek! :B

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    ezt láttátok ? Varmilo calculator mod

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz #48425472 #73911 üzenetére

    Varmilo VA109M / MA109M. Csak nem ennyibe kerül :(

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Új hozzászólás Aktív témák