Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ACR911

    csendes tag

    Sziasztok. Azt szeretném kérdezni, hogy mi a relevanciája a különböző CPU foglalatoknak? Látom ezen a weboldalon [link] , hogy foglalatok szerint csoportosították a CPU-kat.
    Nekem például van egy Intel Pentium G2130-ás procim, amihez 1155 foglalat tartozik. Az alaplapomba tudok venni maximum egy Core i7-3770K CPU-t. Ha azonban veszek egy új alaplapot, aminek a CPU foglalata már 1150, és megveszem az ebbe való legalacsonyabb CPU-t, a Celeron G1820T, akkor melyik fog jobban teljesíteni? Laikus szemmel az i7-es összes értéke sokkal jobb. De akkor mi értelme a foglalatoknak?

    Olyan minden alaplapcsalád, mint egy létra? Minden alaplapcsaládhoz tartozik változó mennyiségű processzor, amik között el lehet játszani évekig, folyamatosan fejleszteni, majd ha eléri az alaplap a lecserélés szintjét, akkor váltani kell újabb alaplapra és új típusú, erősebb és jobb CPU-ra? És a sok létra egymásra rakva felvezet a legjobb számítógép konfigurációig?

    Ja meg még annyi: ha van egy Gigabyte B75-D3V alaplapom, akkor ez milyennek számít? Alsó- közép kategóriásnak? Ha a gépem akarom fejleszteni, elég jobb processzort vennem (most ugye Intel Pentium G2130-ás procim van, és bőven van sok ennél jobb), vagy alaplapot is kellene újítanom?

    Köszi!

  • ACR911

    csendes tag

    Sziasztok, én is megismételném a kérdésem. Nem világos nekem, hogy ennek az egésznek mi az értelme, és melyikre érdemes nagyobb hangsúlyt fektetni.

    "Sziasztok. Azt szeretném kérdezni, hogy mi a relevanciája a különböző CPU foglalatoknak? Látom ezen a weboldalon [link] , hogy foglalatok szerint csoportosították a processzorokat.

    Nekem például van egy Intel Pentium G2130-ás procim, amihez 1155 foglalat tartozik. Az alaplapomba tudok venni maximum egy Core i7-3770K CPU-t. Ha azonban veszek egy új alaplapot, aminek a CPU foglalata már 1150, és megveszem az ebbe való legalacsonyabb CPU-t, a Celeron G1820T, akkor melyik fog jobban teljesíteni? Nyilván az i7-es, drágább is, jobb is. De akkor mi az értelme a foglalatoknak?

    Ja meg még annyi: ha van egy Gigabyte B75-D3V alaplapom, akkor ez milyennek számít? Alsó- közép kategóriásnak? Ha a gépem akarom fejleszteni, elég jobb processzort vennem, vagy alaplapot is kellene újítanom?"

    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák