Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • =HG=

    addikt

    válasz polgi803 #65833 üzenetére

    Mahrenburg Főigazgató Úr sajnos rosszul mondta, mert mint írtam (és látható) a 125W-os 1100T procit is fogadja a lap, legalább is support list alapján. Viszont én nem tenném bele, mert szerintem ez az alaplap jó ha 4 magos Phenomokat kiszolgál. Tudom, hogy a pénz az nagy úr, de én a helyedben átnéznék az FX szériára inkább.Most is árulnak aprón egy Asus m5a99x alaplap + AMD fx-6100 párost 42 ezresért... Ha abba a lapba egy 6 magos Phenomot akarsz tenni, 25-től kezdődnek árban...Ha 1100T-t keresel, akkor nagy ritkán akad 1 , kb 30 ropiért..Nem éri meg.. (bár nagyon jó procik) Fx azért csak modernebb architectura, és akár egy FX 9xxx procira is fejleszthetsz később..

    [ Szerkesztve ]

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz polgi803 #65833 üzenetére

    Polgi803 - Ha jól sejtem, jelenleg egy AM2-es 1 vagy 2 magos CPU a rendszer lelke, ha max. 1-2 magot/szálat igénylő alkalmazások gördülékenyebb futtatása a cél, akkor egy AM3-as 45W-os Athlon II X2 beszerzése lenne a legegyszerűbb, azonos órajelen nagyobb teljesítményt nyújt, kisebb fogyasztás mellett, például az Athlon II X2 245e már 5e Ft körüli áron elő szokott fordulni a HardverAprón. A GA-M56S-S3 minimalista tápköre okán a 45 vagy 65W-os X3-as/X4-eseknél nagyobb W-értékű CPU-t nyugodt szívvel nem ajánlanék. Esetleg kérdezd meg a AMD Phenom II topicban, hogy együtt tud-e élni egy 95W-os CPU egy a GA-M56S-S3-éhoz hasonló "lepusztult" tápellátással.

    =HG= - Úgy értelmeztem a lap support-listáján a 6 magosok és a 125W-os 4 magosok után lévő "N/A"-jelzést, hogy "Ebben a lapban eszedbe ne jusson!", de ha Te mondod, akkor természetesen meghajlok a Királyi Kinyilatkoztatás megfellebbezhetetlensége előtt, de abban mindenképpen egyetértünk, hogy inkább ne... :R :))

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

Új hozzászólás Aktív témák