Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz menjapipaba #40995 üzenetére

    Azért kérdeztem, mert felötlött bennem, hogy lehet, hogy nem AM3/AM3+ -ba kellene fektetned, hanem FM1-be, mert ott egy Athlon II X4 651K hasonló teljesítményű, s szintén jól tuningolható, viszont kevesebbet fogyaszt, s valamivel olcsóbban jönnél ki egy megfelelő alaplap+651K-val, de aztán kapcsoltam, hogy később 8 magos Bulldozert szeretnél, és FM1-ben nincs ilyen erős CPU, amire fejleszthetnél. Viszont, ha nem akarsz tuningolni lehet, hogy megfontolhatnád egy ATX-es B75-ös lap vásárlását (kb.20e), első körben egy I3 21xx-es CPU-val (Hardverapróról használtan, de akár újonnan garanciával is kb20e), majd később fejleszthetnél I5 2xxx-re, ami szintén Hardverapróról beszerezhető kb. 30e-ért. Az Intel 1155 rendszere alacsony fogyasztású, az I3 21xx(2mag-4szál) kb. a Phenom II-nek(4 mag) felel meg teljesítményben (bár nem tuningolható), az I5 2xxx(4 mag) a Bulldozernek(8 magosnak), bár az Intelnél alaposan megfizettetik a tuning lehetőségét, főleg az alaplapnál (Z-s lapkák), nem tudom mennyire fontos Neked a tuning... Na, jól belebonyolódtam, aztán lehet, hogy már magadban végigzongoráztad a lehetőségeket, akkor bocs!

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

Új hozzászólás Aktív témák