Új hozzászólás Aktív témák

  • giornalista

    senior tag

    Sziasztok!

    Játékra (90% Battlefield 1) tervezek új gépet. Nem vagyok profi játékos, viszont hosszabb távra (kb. 5 év) veszek gépet, és minőséget szeretnék, nem pedig szívni a fogam, hogy "miért nem tettem mellé azt az 5 ezret még".

    Most egy M5 A97-es lapom van, ez mindenképp cserélve lesz.

    A kinézett
    CPU: i5 65000
    GPU: GTX 1060/1070.

    Az első kérdésem: megéri-e spórolni azzal, hogy DDR3-as lapot veszek (ASROCK B150 Pro4/D3 - 25 ezerért)? Ramom: 1333Mhz Kingston, 2x4 gb. Így egy picit nagyobb mozgásterem lenne a videokártya és a CPU terén.

    Mekkora szerepe van a RAM-nak az ilyen játékoknál (DDR 3 illetve DDR4, és 1333 illetve 2133 Mhz)

    Én inkább arra hajlnaék, hogy DDR4-es lapot veszek (mindjárt sorolom, hogy miket néztem ki), de ha annyira nem lényeges a RAM, akkor maradnék a DDR3-nál, annyival is egyszerűbb.

    A kinézett lapok:
    ASROCK Fatal1ty B150 Gaming K4
    ASROCK H170 Pro4
    MSI B150 GAMING M3.

    Ezek mind 30-32 ezer forint közötti lapok. Tehát alapból 5 ezerrel drágábbak, mint a DDR3-as, plusz még egy - akkor használjuk ki - 2133 Mhz-s, 8 GB ram legyen 12-15 ezer, tehát számoljunk 43 ezerrel - közel 20 ezerrel drágább, mint egy "egyszerű" DDR3-as lap.

    Elnézést, ha bonyolultan fogalmazom meg. Tehát a kérdés: megéri ezt a 20 ezret az alaplapra és a DDR4-es memóriára költeni a várható felhasználás függvényében (Battlefield 1), vagy jobban járok összességében, ha ezt a 20 ezrest rátolom a GPU-ra, és a GTX 1060 helyett 1070-et veszek? (Igaz, hogy itt nagyobb az árkülönbség, de akkor is, 20 ezerrel közelebb kerülnék hozzá).

Új hozzászólás Aktív témák