Új hozzászólás Aktív témák

  • czanga

    őstag

    Hello mindenki, újra itt... immáron jól összezavarodva! :)
    Lenne egy konfig, amihez keresek alaplapot. Nézelődtem, olvasgattam mindenfelé, de inkább leírom mik az igényeim.
    hardver:
    -sapphire hd4830
    -2gb kingmax ddr2 800-as
    -e8200 800mhz FSB
    -PCU hűtő: AC freezer 7pro

    ezek vannak jelenleg meg, ehhez kéne egy lap.
    -tuning nem szempont, de egy ici picit még lehet én is húznék dolgokon talán egyszer, a jobb kihasználás miatt, de ez nem lényeges szempont
    -egy hűs, és halk játékos gépet akarok
    -max 27 000-et szánok a lapra, nem többet
    -firewire nem kell, se e-sata
    -sata eszközökből is lesz 2 a gépben (1 vinyó, és 1 dvd író)... ergo 3-4 nél ebből sem kell több
    -jó lenne ha alaplapilag lehetne a cpu hűtő ventijének fordulatszámát vezérelni, vagy hőmérséklet alapján vezéreltetni, illetve ha a házhűtő ventikkel is meg lehetne tenni ezt, bár ez kevésbé lényeges
    -nem nagyon tudom mi az alapvető külömbség a p35, p45, illetve a p43-as chipsett közt, és meiket érdemes
    -PCI express 2.0 x16 kellene a kártya miatt gondolom
    -jó hűtése legyen az alaplapnak lehetőség szerint
    -késöbb lehet lesz video kari csere, illetve proci és ram is, így jó ha van támogatás feljebbi kategoriákhoz is főleg fsb-re gondolok itt
    -raid támogatás sem kell

    Remélem ezekből már el lehet indulni, és tudtok segíteni. Asust vagy msi-ket nézelődtem, illetve talán még giga, de utóbbi kissé drágább, és azt hallottam jobben melegszenek, de ebben nem vagyok biztos.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák