Új hozzászólás Aktív témák

  • coolpet

    senior tag

    Sziasztok!

    Tudatlanságom igyekezve bepótolni szeretnék kérdezni teknikai jellegű dolgokat.
    Jelenlegi Asus P8Z68-V lapom I7-2600K procival szeretném cserélni.
    Eddig AMD fronton nézegettem, mert most nagyon tekernek, és jobb buildnek ígérkeztek ugyanabból a keretből. Viszont az áraik is elszálltak, nagyon.

    A VGA hiányt és magas árakat figyelembe véve kivárnák, és egy Intel procit néztem aminek van IGP-je..

    Kiszemelt lap + proci: MSI MAG B460 Tomahawk + I5-10600K (ez most olcsóbb :) )
    A kérdés az, hogy a lap mivel B-s támogatja e az IGP-t? Régebben ez a H-s és Z-s lapok kiváltsága volt.

    A másik, hogy 2db M.2 slot van rajta (ami szuper) De PCI-E Gen3-at támogat. Ez azt jelenti, hogy NVME SSD mehet bele? Levesz a gyorsaságából a Gen4 hiánya? Samsung 970 Evo-t akarok bele, 512GB-osat + 256GB-osat az M.2_2-be.

    A VRM részén a choke-ok nincsenek fedve borda által, okozhat ez bármilyen instabilitást? Nem tuningolnám a procit.

    A memória is fura, a max sebesség változik I7 és I5 esetében:
    Intel® Core™ i7/i9 Supports up to DDR4 2933 MHz
    Intel® Core™ i5 (Below) Supports up to DDR4 2666 MHz

    Okoz ez bármilyen drasztikus teljesítménycsökkenést? AMD-nél 3200-3600MHz-ek röpködnek, itt meg 2666MHz?

    Vélemény? Pro kontra érveket meghallgatnék.
    Most a lap 45K + proci 77K ez kb 120K.
    Ez AMD fronton most olyan 150K és nincs IGP

    Egyébként teljesen meg vagyok elégedve a jelenlegi 2600K-val is, csak kell a gyerkőcnek is egy masinéria.

    Előre is köszönöm a válaszokat!

Új hozzászólás Aktív témák