Aktív témák

  • CsendPenge

    őstag

    válasz jules007 #59 üzenetére

    Azt, hogy az asus-nál miért írtak 266-ot maxra, azt nem értem, mert eredetileg a kt400-tól már várták/vártuk a 400-as fsb-t is. Vagy elírás, vagy valami más oka van. Én úgy tudom, hogy a KT400 tudja a 333-as fsb-t, és a 400-as ddr ramokat is képes kezelni. (külön érdekesség, hogy a kt333-as csipszetre is azt írták, hogy csak 266 A raid-re meg ha nincs igazán szükséged, akkor sima ide csatis kártyát is lehet venni asszem.
    ''Ha 3évig kibírtam BE6 - cel366@550-nel, akkor asszem min. 2évig ki fogom bírni nForce2 nélkül is. Viszont talán KT400 már kelleni fog.''
    Ebben igazad van. Nem is az ellenkezőjét szerettem volna kihozni, hanem azt, hogy ha az ember próbál ''tanácsot'' adni, ár/teljesítmény szempontjából, akkor a következő cserét is beleszámolja. Én legalábbis beleszoktam. Ha meg olcsón akarod megúszni, akkor egy ECS lapot vegyél. K7S5A vagy K7S6A ha sis párti vagy, vagy K7VTA3 (asszem) ha via párti vagy.
    A 266-os fsb-nek a lényeg az, hogy valójában 133 mhz az fsb, de ez ddr szempontból (Double Data Rate) 266-nak számít. A 333-as meg 166 és így tovább. Ezt osztják le a pci-nak, meg az agp-nek, szóval nem mindenhol ennyi az fsb. A lényeg a memória sávszélességben van, mert az bizony kicsit szűkös a mai gyors prociknak.

    Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

Aktív témák