Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • p_adam

    addikt

    válasz p_adam #5499 üzenetére

    Elnézést, kissé jobban belegondolva felületesen számoltam :D

    Elfelejtettem, hogy (amennyiben ez nem egy hiú álom és nem korlátozzák le), akkor az A7IV-be is belekerül ugyanaz a kiváló minőségű belső 4K 10-bit 4:2:2 rögzítés, mint amit az A7SIII is tud és 4k30p-ig aligha lesz bármilyen túlmelegedési probléma.

    Ez esetben akkor nincs is igazi szükség külső felvevőre sem (az A1-nél ez kötelező, így azt is lehet reklámozni), tökéletesen elég egy olcsó monitor is :)

    Ezek a 200%-ra nagyító tesztek egyébként sem túl reálisak (fotóra még inkább).
    Ha valaki időtálló stock videót készítene valami egzotikus helyen, akkor érthető a 8K (mondjuk RAW mellett, mert annak is van jelentősége, a színkülönbség sokkal feltűnő bármilyen monitoron) de ilyen "átlagosabb" dolgokhoz én nem látom a 8K értelmét, a minősége eléggé elüt a lassított felvételtől.
    Kb. pont egy drónnal lenne legtöbb értelme, ahol még van mit fejlődni.

    Ugyanarra jó a 8K szenzor, amit az előbb említettem:
    Pl. vadvilág videózása FF 4K és APS-C 4K módban egy kattintásra (csak ugye az A1 FF 4K külső felvevő nélkül nem a legjobb)


    Tényleg vicc, hogy sem a Sony, sem a Canon nem tud kihozni egy APS-C gépet ugyanazzal a kifogástalan 4k60p 10-bit 4:2:2 videó minőséggel, amit az A1/R5 tudnak a crop módban.

Új hozzászólás Aktív témák