Új hozzászólás Aktív témák

  • zuchy

    őstag

    válasz Passape #11 üzenetére

    Nem csak videókártyától függ, az egész konfig is szerepet játszik, de win is lehet ludas, bár nekem a win7 x64 teljesen jó. Sok minden összefügg. Feljebb leírtam, hogy nekem alaplapcsere segített, bár nem azért cseréltem le a lapot mert laggoltak a játékok, hanem mert meghalt. A 320 bit vs 256 összehasonlítása egy azon gyártónál jó, ha az architeltúra sem változik, de a két gyártó (AMD, NV) más más módszert alkalmaz, így nehéz az összehasonlítás. A sávszélesség ugyanaz, ha azt vesszük, hogy a kisebb sávszélességhez gyorsabb memókat társítunk, míg a nagyobbhoz elég az olcsóbb, lassabb memória is.
    A nagyobb buszhoz viszont több ROP blokk kell, ez lehetne a megoldás is, csak AMD-t és NV-t megint nem lehet így összehasonlítani, mert más az architektúra. Valamelyest lehet azonos architektúrán belül összehasonlítani, pl GTX460 vs GTX480, vagy GTX580.
    Még a drivertől is függ a dolog, az AMD drivere elvileg több CPU erőforrást igényel.
    Lehet, hogy ez a nagyobb busz kevesebb fps ingadagozás nem a busz érdeme, csak véletlenül tűnik annak és inkább az architektúra sajátosságaiban keresendő. Amit meg kb azok tudnak, akik tervezik a kártyákat. :D

    PC-STYLE.hu

Új hozzászólás Aktív témák