Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Foglalt név

    addikt

    válasz dragonfx #158 üzenetére

    Neked, mert a te kocsidon van a bmw jel.
    Egyébként.
    ''Különösen figyelnie kell erre, ha az útkereszteződés előtt egy egész kocsisort kíván megelőzni. Számítania lehet ugyanis arra, hogy a sor elején esetleg valamelyik jármű balra akar bekanyarodni. Ezt a járművet balról már nem előzheti meg.''
    Ez egy autósiskola tananyagában szerepel.
    Ellenben a közúti jogszabályok szerint:
    ''Aki járművel irányt változtat (terelővonalat, az úttest szélét vagy képzeletbeli felezővonalát átlépi, forgalmi sávot változtat, másik útra bekanyarodik, főútvonalról vagy szilárd burkolatú útról letér stb.) köteles az azonos irányban vagy szemben haladó, irányt nem változtató járműveknek elsőbbséget adni.''
    Tehát ha te már megkezdted az előzést, akkor amellett, hogy nem szabad balra tartással és a sebesség növelésével hátráltatni ezt a műveletet(neked sem!!!) neked van elsőbbséged, mivel te haladsz irányváltoztatás nélkül. Tehát te megelőződ őket, az első autó fékez, a többiek megvárják, míg elkanyarodik/jobbról megelőzik.

    Erről szól még ez is:
    ''A balra bekanyarodó jármű vezetője párhuzamos közlekedésre nem alkalmas úton a bekanyarodást akkor hajthatja végre, ha meggyőződött arról is, hogy balról járművének előzését vagy kikerülését másik jármű nem kezdte meg.''
    De ez mivel sort előzől annyira nem egyértelmű, mivel nem az ő járművének előzését kezdted meg.

    ''(4) Csak jobbról szabad előzni
    a) azt a járművet, amely a balra bekanyarodási szándékot irányjelzéssel jelzi és az úttesten a 31. § (1) vagy (2) bekezdésében foglaltaknak megfelelően helyezkedik el;''

    Persze ha már ő megkezdte a bekanyarodást, akkor te vagy hunyó, mert ugye csak akkor szabad előzni, ha ''a vezető az előzés befejezése után a járművel a megelőzött jármű elé, annak zavarása nélkül vissza tud térni.''

  • Billu

    aktív tag

    válasz dragonfx #158 üzenetére

    Ja és egy irtó nagy kérdés, a rajzhoz magyarázat.
    LKK, előzés, szemből senki nem jönkb 2kmes egyenes szakasz belátható, korlátozás nincs, index ki, elözők 4 autót egyszerre, amikor a 2., tartók a sor fékez mert a 4ből az első kirakta indexét hogy balra át akar kanyarodni, kinek van elsőbbsége??..nekem aki szabályosan előzőött, de ugye 3mal előre nem láthattam és mikor én belekezdtem még nem volt indexe közbe tette ki, vagy neki mert ő kanyaródni akar?


    Csak, hogy tisztán lássunk:
    A KRESZ-ben nincs olyan hogy jármű oszlop előzés, tehát te csak egy autót előzöl egyszerre. Az előzés feltételeinél szerepel, ''hogy azt biztonságosan be is lehessen fejezni''.
    Ezt max. egy két autóra lehet tervezni, nem egy egész kocsi sorra.
    Tehát ha te előzöl egy kocsi sort és három négy autóval előtted valaki kiteszi balra az irányjelzőt akkor neked mögé szépen be kell sorolnod, mivel te nem őt előzted.

    http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

Új hozzászólás Aktív témák