Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz Studi #54043 üzenetére

    Pedig van. Nekem is feltűnt nem túl gyakori használat ellenére, hogy bizonyos rekeszek és tárgytávolságok mellett erősebb körkörös, "ideges" lesz a boké. Másik gépen vannak a képek, de úgy rémlik, hogy az volt a meglepő, hogy 1.8-ról 2.8-ra emelve a rekeszt simult...

    Más, és talán núb kérdés.
    Ma akadtam bele ebbe: Ride North / ill /alt
    Azon túl, hogy nekem is dédelgetett álmom egy időre abbahagyni a munkát és felpakolt motorral nekiindulni az ismeretlennek, közben a természet és a táj szépségében elmélyedni és fotózni; de a képek technikailag is megfogtak. Az a finom-részletesség, az az élesség, már kis méretben is sugárzik. Ilyenek után ránézve a saját képeimre... egyszerűen messze nincs az a részletesség. Egy kis utánajárás után annyit sikerült kiderítenem, hogy bár a Lajkát ki lehet szúrni itt-ott a képeken, de a képek valószínűleg nagyobb része 5Dm2 + Zeiss Contaxokkal készült. Hja, "there's no replacement for displacement". Jó lenne egy FF, csak egyben rengeteg pénz is...
    Viszont kicsit gondolkodóba estem. Van-e lehetőség a meglévő felszerelésemből több finom-részletet kifacsarni? Adná magát a válasz, hogy tessék rawzni. Na jó, csak abból azt a színvilágot kihozni, már többször feladtam. Viszont Oly Viewer ha sokat nem, de ezt tudná. Csak kérdés, hogy mennyire alkalmas több részlet kihozására?
    Továbbá: állítsak-e kamerában sharpnesst? Jelenleg 0-ra van véve. Viszont a mesterséges túlélesített kinézetet sem szeretem.
    Szerintetek?

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák