Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yle_greg

    tag

    válasz aginor #101988 üzenetére

    Ha nagyon olcso lesz, akkor lehet sikere. Ha azonos arban kell versenyeznie a Pana 12-35/f2.8 -al, akkor a vegig 2.8 es a Dual IS miatt nincs ertelme ezt valasztani.

    A 2.8 az egy jo fenyero. Most hetvegen setaltunk a gyerekekkel es a felesegemmel Godollotol nem messze egy arboretumban, es 35-100/f2.8 -al kattingattam. Teljesen jo kepek lettek, mert volt eleg tav a hatterig. A 35 mint also hatar a szep portrera itt megvan f2.8 -al, de ugyanez f4 -el mar nem biztos, hogy ugyanolyan szep lenne, vagyis mig a Pana 12-35/f2.8 az jo tud lenni alap portrera is, a youngno az f4 vegevel mar nem.

    A nyelvtannaciknak uzenem, hogy en trafok, te trafsz, o pedig trafik. Erted? Igen? Akkor ez kiallta a gyakorlat probajat, karoghatsz amit csak akarsz. :-)

  • MrChris

    nagyúr

    válasz aginor #101988 üzenetére

    Meg kell hagyni másképp gondolkodhatnak ezek a kínaiak. :D A Laowa szerintem még viszonylag logikusan készít objektíveket m4/3-ra, de a Yongnuo-t már nem annyira értem, általában csak lemásol és ~2/3 áron kaphatók.
    Nemtom hogy erre mekkora szükség volt, vagy mennyire hiánypótló. Esetleg végig kiválóan karcol, bár azt írja "a torzítás korrekció nehéz feladat volt, de majd a váz kijavítja..."
    Az objektív belső zoomos ami azért érdekessé teszi, videóra optimálisabb. AF/MF kapcsoló alatt van egy macro ON/OFF is.
    Minden esetre szép nagy csavarokat tettek rá, ez a régi vasakra volt jellemző.

    yle_greg: Szintén megsétáltattam a gyereket és a beszerzett 35-100/2.8II-t. Elég éles nyitva is, stabi is nagyon megfogja, elégedett vagyok a friss cuccal. De lehetne még kisebb. :D Majd azért kipróbálom a 100-300II-vel a közös végükön, élességet, stabit, meg a régi de kiváló OM100/2.8-al.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák