Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mercutio_

    félisten

    válasz Parci #1018 üzenetére

    Amíg nem jött ki a G3 egyértelmű volt, hogy a Pentax mint rendszer marad, mert az általam elérhető árú kicsi m4/3 Pana vázak ISO800 felett elvéreznek hiába a 20/1.7-es obi.
    Ha pedig marad a Pentax, akkor már veszek rá valami kicsi, könnyű fényerős(ebb) obit (40/2.8 limimted, vagy az új olcsó, de elég jól rajzoló 35/2.4) és megnézem nincs-e véletlenül használhatóság és egésznapos hurcolászás tekintetében pariban (a mérettől eltekintve) a GF1+20/1.7-tel.

    Erre most kijön a G3 és bekavar itt nekem :DDD mert ahogy nézegetem kb. a K-x/K-r szenzor szintjét "közelíti" (ISO 200-1600 között) ha viszont csak az efölötti ISO-s szituk és a jó fényerős alapzoom valamint a lényegesen jobb dinamika miatt akarok DSLR-t is tartani már nem biztos, hogy ragaszkodom a Pentaxhoz, amikor ott a D5100.

    Szulita28: 18-135 is időjárásálló, a kitobiknak is az időjárásálló verzióját adják a K7/K5-höz és használtan fillérekért (18-55 WR 20k, 50-200 WR 20-30k) megkapod, a DA*-os obik az időjárásállóság miatt is drágák. SDM: Egy ilyen obim volt a 16-50/2.8, nem volt egy villám, de akkoriban AF-ben és az ezzel kapcsolatos motorezérlésben sem volt szerintem annyira topon a cég, azt kellene megnézni a K5-ön hogyan muzsikálnak az SDM-es obik. Egyébként az új 18-135-ben már nem az eddigi SDM motor van, hanem valami gyorsabb (és csendesebb?) usm ring-szerű megoldás, de hogy pontosan mi én se tudom :B Pancake Limitedek: Nézzük meg arról az oldalról, hogy egy ma is gyártásban lévő hasonló méretű/építési minőségű és az esetek többségében optikailag is elég jó obit a többi gyártó mennyiért ad(na ha lenne neki)?

    nord_: Azé' az a 70mm-es limited kb. akkora mint a 85/1.8 napellenzője azt se felejtsd el ;)

    Rubbi: Azzal a 21-es Limiteddel benéztél valamit, itt láthatod mekkora (mellette a vázsapka 40-es) ja beugrott, a linkelt Sony nex-es képen látható cuccból kb. 1/4 az obi, 1/4 a napellenző, és 1/2 a PK-NEX konverter :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Új hozzászólás Aktív témák