Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz attiati #3889 üzenetére

    kezdem kicsit elveszteni a fonalat, ezért most megint rákérdeztem a dologra.

    arra tok gondolni, hogy a HSCE indexet követő alapot (mert gondolom egy befalap van a háttérben) csak HKD-ért vagy USD-ért lehet megvenni, ezért ezeknek a devizáknak az árfolyamváltozása befolyásolja a Chinamax árfolyamát. nyilván ha gyengül az USD, akkor kevesebbet ér a Chinamax is.
    csak ez számomra kicsit érdekes, hogy a HKD/USD árfolyamváltozását milyen jogon kalkulálják bele a Chinamax árfolyamába? mi közöm nekem ehhez? én forintot tettem be és forintban fognak kifizetni is. ráadásul ez áll a szerződésben:

    "2. 6. Devizapiaci kockázatok
    Az eszközalap befektetési politikájának nincs számottevõ devizapiaci kockázata, tekintettel arra, hogy a devizában elért hozamok is forintban kerülnek kifizetésre."

    szóval akkor nemtom mi van, majd a másik fórumon megmondják. :D amúgy index fórum.

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz attiati #3889 üzenetére

    ezeket a válaszokat kaptam:

    "Magának AZ eszközalapnak nincs devizapiaci kockázata. Mert forintos. Tehát ha az eszközalap árfolyama ma is meg egy hét múlva is 5 ft, akkor az mindkét esetben 5 ft. Ha ez eurós alap lenne, akkor hiába lenne mindkét esetben 5 eur az árfolyam, a forintos értéke függne a mindenkori eur/huf kereszttől.
    Ez nem jelenti azt, hogy az alap mögött lévő eszköz(ök) ne lehetnének devizafüggők."

    "Nem mondanak igazat. Ennyire egyszerű a magyarázat. Ha a forintodat olyan célországban fekteted be, ahol nem forintban számolnak, akkor igen is devizakockázat is van.

    tekintettel arra, hogy a devizában elért hozamok is forintban kerülnek kifizetésre.

    Ez annyira blődség, mintha egy devizaalapú hitelre is azt mondanák, hogy nincs devizakockázat, mivel forintban folyósítják, és forintban is kell törleszteni."

    "Próbáld ki a HP-n, a portfólióvarázslónál az alábbit: tegyél bele full CIB-es nyersanyagalapot. A HP is azt fogja mondani, hogy a devizális kitettséged full HUF. Miközben nem igaz. USD-ben kifejezett termékek árától függ, és aktuális árfolyamon forintosítanak."

    HP = hozamplaza.
    szóval ez van.
    ezek után a HSCEI mellett az USD erősödéséért is drukkolni kell. :D
    de legalább az kiderült, hogy nem az eszközalap tartalma változik, amit utáltam (volna) és már a kivonáson gondolkoztam.

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Új hozzászólás Aktív témák