Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fauszt

    senior tag

    válasz StuFFy #50 üzenetére

    nem hiszem el, hogy ez ilyen nagy fejtörést okozzon valakinek:Y, ráadásul már a megoldás is elhangzott #44-ben. Ha meg nincs line in a hangkártyán, természetesen összekötheted mic in-nel is, és ugyanide kell a videokamera hangkimenetét is csatlakoztatni, szoftverben meg beállítani a hangjel forrását mic in-re és kész

  • ek

    csendes tag

    válasz StuFFy #50 üzenetére

    Ne igy csinald. A lenyeg az, hogy a tunerbol kijovo hangot juttasd el a hangkartyaba, es majd az kiadja a hangfalakra.
    Hogy miert igy? Mert igy a hangfalakat csak a hangkartyahoz kell kotni, es igy mind a windows-os hangok, mind a tunerhez kapcsolodo hangok (radio, tv) a hangkartyan keresztul fognak szolni.

    Videokamera:
    Nekem van egy olyan sima, egyszeru atalakitom, ami rca-bol csinal mono 3,5-es jack-et. Szerintem keress ilyesmit valami tv/muszaki boltban.
    A kamerarol a felvetelt igy csinalnam (azert a felteteles mod, mert kamera nincs, de videoval csinaltam es az elv gondolom ugyanez):
    1. video es tuner osszekotese rca-val ugy, hogy csak 1 vezetek legyen bekotve, ami a video jelet viszi. Vagyis a tuner csak a videoert felel.
    2. video es hangkartya (line in vagy mikrofon bemenete) ossszekotve rca-val a fentebb emlitett atalakitoval. Vagyis a hangkartya csak a hangert felel.

    En a Fly2000 nevu tunert hasznaltam a digizeshez.

    Hmm, nem lenne line-in a hangkartyadon? Elofordulhat, de en utoljara olyat ISA-s kartyaknal lattam. Most mar az alaplapi kartyakon is van 3 jack: line-in, line-out, es mic.
    Ha a line-in helyett a mic-et kotod ossze a tuner kimenetevel az is jo, mivel a kartya mono hangot tud csak.

    ek

Új hozzászólás Aktív témák