Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Denito

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kompakt fényképezőgépet keresek a 30 ezer alatti kategóriában, de talán kicsit mások a szempontjaim. Olvasgattam teszteket, de ti minden bizonnyal otthonosabban mozogtok a témában, nagyobb, hozzáértőbb rálátással rendelkeztek.

    Legfontosabb szempontok a választásnál (a legjobb képmínőség mellett):
    - leginkább éjjel vagy szobában lesz használva, rossz fényviszonyok mellett ( gondolom minél nagyobb fényerejű optika lenne az ideális)
    - a fenti miatt optikai képstabilizátor hasznos lenne
    - minél kisebb méret ( zsebben, övtáskában lesz hordva )
    - cserélhető akku /AAA vagy AA/ (ha lemerül legyen pót), de gondolom ez a méret miatt nehézkes
    - ár/érték arány ( bulikba, ide-oda vinném, ha elhagyom ne rázzon meg anyagilag nagyon)

    Ami lényegtelen:
    - zoom
    - manuális állíthatóság ( végig automatán fogom használni, valószínűleg )

    themebuilder ajánlása alapján, amiknek utána nézegettem, és maradtak:

    Canon A3100 ( f/ 2.7 -es optika miatt jónak tűnik a kategóriában gyenge fényre, de kicsit nagy a gép )

    Nikon S8000 használtan ( f/ 3.5 optika nem túl jó, és picit nagy a gép, viszont magasabb kategória mint a többi, gondolom jobb érzékelő, képfeldolgozás, nincs gari)

    Nikon s2550 ( nincs képstabilizátor, magasabb f/ érték mint a canon-nál, cserébe kis méret )

    Panasonic DMC-S1 ( Rekesz itt is csak f/ 3.1, viszont kicsi a gép, van optikai képstabi )

    Nikon L23, Canon A495 ( ugyanaz mint az előző, de nagyobb méret, viszont sookal olcsóbb)

    Nikon S3100-ről azt olvastam, hogy a képminősége nem a legjobb

    esetleg még szóba jön a legkisebb IXUS ( IXUS 105 )

    Kb. a sorrend is ez, amit magamnak felállítottam ár/érték arányban.

    A fenti listából ti melyiket vennétek ? Amiben a véleményetek fontos lenne, hogy + 4-5 tizednyi f/ érték ill. optikai képstabilizátor mennyit számít éjszakai képeknél. ( ezt pl ellensúlyózza-e az s8000 jobb képfedolgozása )

    Egyéb ötletet, javaslatot, észrevételt is szívesen fogadok. Csodát nyilván nem várok ezektől a gépektől, de szeretném a legmegfelelőbbet megvenni, mint mindenki :)

    [ Szerkesztve ]

  • Denito

    csendes tag

    válasz barrasz #26084 üzenetére

    Én belépő, ultrakompakt kategóriában nézelődtem és Panasonic DMC-S1-et vettem az alábbi szempontok miatt:
    - kis méret ( 20 mm vastagság, ha nem számít, akkor több a mozgás tered (25-30 között van a többség)
    - optikai képstabilizátor ( Nikonokban 5100-től felfelé, Sonynál W560-tól felfelé van, Canon A3000-től felfelé tudja)
    - 720p video ( Canon A3100 pl nem tudja, Nikon S2550-től felfelé )

    ár/érték arányban ez tűnt a legjobbnak (számomra)

    Ami hátránya:
    - ronda ( lekerekített, nőies, játék kinézete van, full műanyag :) )
    - mivel vékony a gép. ezért pana gyári akksi kell bele, így ha venni akarsz hozzá pótot az nagyon drága
    - full automata (iso érzkenysége, fehéregyensúlyon kívül mást állítani nem tudsz).

    Canon A2200 tudja a fentieket kivéve optikai képstabilizátor.
    Canon A3100 picit vastagabb, HD videot nem tud
    Nikon S3100 nincs optikai képstabi, képminősége nem a legjobb
    Nikon s2550 nincs optikai képstabi, nincs HD video

    Fuji-kat nem néztem.

    Ha nem érdekes annyira a méret ill. optikai képstabi: Canon A495, Nikon L23 ( 17k körül vannak): AA elemmel mennek, ami könnyen beszerezhető, vihetsz magaddal pótot stb.

    Panasonic DMC-S3 review (ugyanaz csak több megapixel):
    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Denito

    csendes tag

    válasz themebuilder #26128 üzenetére

    Jogos, elírtam. :)

    S2550 az optikai képstabi hiánya miatt esett ki nálam.

  • Denito

    csendes tag

    válasz barrasz #26129 üzenetére

    Írd le kb. mik a szempontjaid ( méret, nagy zoom, mire használnád stb.) és könnyebben javaslunk gépeket. Az elmúlt 1-2 napban kb. körül jártam a 17 - 30 ezer közötti kategóriát a Nikon-Canon-(Sony- Panasonic) gépeinél. Themebuilder meg nálam is sokkal jobban képben van :)

    De túl nagy különbség nincs köztük szerintem, nagyon mellé fogni nem tudsz.

  • Denito

    csendes tag

    válasz barrasz #26135 üzenetére

    720p video, optikai képstabi, 20mm vastagság ---> Panasonic DMC-S1 (26-28k) vagy Canon A3200/A3300 (32-35k) vagy Nikon S5100 (kb 32k)
    720p video, kb 20mm vastagság --- > Nikon S2550 (kb 24k) vagy Canon A2200 ( kicsit vastagabb mint a Nikon )
    optikai képstabi ---> Canon A3000/A3100 (23-25k)

    AA elem --> Canon A1200 ( HD video) , Nikon L23 (17k), Canon A495 (17k)

    Ami, így hirtelen beugrott. Ha nem baj, hogy 3 cm vastag, és nem ragaszkodsz a 720p videohoz, akkor Canon A3100 (minden tesztben jókat írnak róla, bizonyított, jó ár/érték arány, szép kép, optikai képstabi, és én valamiért a Canonban jobban bízom a belépő kategóriában)

    Sony-k ugyanazzal tudással jellemzően drágábbak.

    Fuji-t, Olympus-t, Casio-t stb. nem néztem.

  • Denito

    csendes tag

    válasz W. #34582 üzenetére

    Nekem ilyen van 1 éve (akkor még 7-8 ezerrel drágább volt ), teljesen meg vagyok elégedve vele \leszámítva a formáját, mert az nem túl férfias\ , szép képe van, optikai képstabi, kis méret, viszont full automata.

    [Panasonic DMC-S1]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák