Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz sinick #7110 üzenetére

    Teljesen korrekt véleményt mondott az ismerősöd, abszolút egyetértek vele. Illetve csak a gépekkel, a szempontokkal nem feltétlen
    Aligha hiszem, hogy egy hobbira használt tárgynál ne lenne fontos az ergonómia, ne lenne fontos az, hogy szivesen vegyük kezünkbe.
    Hozzáteszem az FZ50 és az S9600 remek ergonómiájú gépek - szerintem.

  • Kormi76

    aktív tag

    válasz sinick #7110 üzenetére

    Köszi. Az ergonómia nekem is 20ad rangú, a legfőbb szempont, hogy milyen szép képet lehet csinálni (zajmenteset, részletgazdagot), és milyen sokoldalúan lehet használni, lévén nem cserélhető optikásak. Szerintem mindent meg lehet szokni menü, vagy kezelés tekintetében csak idő kérdése, viszont szebb képet nem fog csinálni csak mert eltelt egy év... :) Az a gond, hogy írtad a panáról, h jó optika, fuji meg kevésbé zajos, de nemtudom hogy lehet-e mérlegelni a kettő között, szerintem egyformán fontos, hogy éles legyen a kép és közben ne legyen zajos...szóval nemtudom. Az edigitalos fórumokra sok hozzánemértő ír, úgyhogy szerintem felejtős. Már szinte az összes általam nézett gépét végigolvastam, de mindenhez írnak jót/rosszat, egyiknél a fuji borzasztó zajos, máshol a fuji az "isten", mert a legzajtalanabb.... Ráadásul mindenki az írja, hogy "nekem hobby célra tökéletesen jó", csakugye mindenkinek más az igénye, ezért ezek a vélemények sem mérvadóak, lehet, hogy most fog először digi gépet a kezében az illető... Egyetlen mentsváram ez a fórum :)
    Nekem is marad a több szem többet lát elv.

    Viszont 1-2 dolgot még írhatnál, mondjuk úgy hallottam a panák elég zajosak, ez mennyire igaz? Mert egy-egy jó tulajdonságból nehéz következtetni.... :B
    A canonnal nem tudom mi a helyzet, sokan lehúzzák, az elődje viszont jó volt, az optika meg uagyanaz, ha valaki ért hozzá írhatna erről is.

    Üdv: Kormi

Új hozzászólás Aktív témák