Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pano

    addikt

    válasz Cs1csó #67855 üzenetére

    Nagyon egyszerű amúgy a válasz, hogy az ESET miért ennyire drága: mert megteheti. Piaci szempontból tudnak olyat adni, amit a konkurensek nem tudnak azon szinten megugrani, mint ők. Ez pedig az optimalizáltság szintje, minősége. Nagy számú végpontok esetén (üzleti felhasználás) pedig a Nr.1 menedzselhetőség és support. Amiért a cégek mindig képesek bármennyit fizetni, az az idővel való spórolás és ezt ők megadják nekik. Amikor nem kell egy 100+-os munkaállomás állománynál napokig telepítgetni, beállítgatni és utólag, napi szinten szívni a biztonsági program nyűgjeivel az megéri a felárat.
    Ilyen magas árak mellett is szárnyal az eladásuk, pont ezek miatt.

    Ez elsősorban üzleti kérdés, abban a szegmensben amiben az ESET éppen csücsül nincsen igazi versenytársa. Ha lenne, akkor megindulna az árverseny is.
    De végül egy termék értékét úgyis az fogja eldönteni, hogy neked mennyit ér meg. :)

    Az meg hogy egyesek nem tudják magukat reálisan pozícionálni a piacon, az az ő gondjuk. :D Lásd pl.: Avast nevetséges árai.

    [ Szerkesztve ]

  • Xelo

    addikt

    válasz Cs1csó #67855 üzenetére

    én se fizetném ki az eset weboldalán feltüntetett árat, ebben egyetértünk, de az f-secure-t se. a safe ~22.000Ft 3eszközre/év ha a weboldalát nézzük, az eset internet sec meg 36.000Ft. ha valaki diák vagy 50év felett van már olcsóbb az eset az 50%-os akciójukkal. szerintem így korrekt összehasonlítani az áraikat, az hogy alzán van olcsóbban f-sec az egy dolog. azt se felejtsük el, hogy az av gyártók nem a magyar piacra árazzák a terméket. más országokban (vagy akik megtehetik akár itthon is) simán megveszik a 1,5×-es árú terméket, ha az a szimpatikusabb szoftver számukra. egyébként ez mind mellékes, Plag kérdezte hogy milyen az eset, én meg leírtam hogy fasza, tetszik. :D nem az árát kérdezte, tudja ő is hogy drága.

Új hozzászólás Aktív témák