Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Szellem. #62757 üzenetére

    Ennyire mélyen nem vagyok benne ahogy ti itt a topikban, hogy százas friss ransomware minták és hetente más védelmet raktok fel és levelezgettek velük.

    A Defender se lesz tökéletes, viszont mezei netező általános oldalakon szerintem nem találkozik friss akár pár órás malware-rel. Régen amikor joggal lehúzták a tesztek még Win7 idején Microsoft Security Essentials nevén, már akkor is használtam mert nekem elég volt ésszel netezve. Pedig akkor még simán inaktiválta egy rosszabb kártevő. Most is hiába a Kaspersky és az Avast a mintás teszten jobbak, de a velük járó hülyeségeket nem tudnám elviselni. :D Biztonság és kényelem egyensúly fontos.

    Tegyük fel mégis egy általános oldalt feltörnek, csak olvasgatok itt a fórumon vagy indexen és user error sem kell hozzá, automatán lemászik róla egy ransomware, kikerülve a Smartscreent, UAC-t, Defendert és titkosítja a képeimet. Ez kb. életemben egyszer rám pottyant a galamb kategória? Hát bánja kánya főzök egy kávét amíg a format & backupból vissza procedúra lezajlik.
    Nálatok megfogja a Kaspersky Free, Avast Free és mondhatjátok. Viszont a hétköznapokban ti hetente élhettek együtt a Kaspersky Free, Avast Free dolgaival, rossz ping, lassabb netezés a szűrésük miatt, összeveszik a Kaspersky és a Firefox a tanúsítványkezelésen, fogja a játékot, nem jó az egér, nem megy fel a Win10 frissítés Avast miatt, dobálja a reklámot.
    A Defender hibáival sokkal kevésbé találkozik az ember, én ezért választom.

    A Defender se tökéletes, közel sem. Például SSD ajánlott alá, de az van. A külön ransomware mappavédelmet nem szoktam bekapcsolni, mert túl macerás a kivételeket engedélyezni és védelem+backup+Onedrive mellett nagy szükség sincs rá. Az UI nem elég jó, viszont ezért az egész Win10-et szoktam szidni, ez van. False positive szempontból annyi kényelmetlenséget okoz csak, amikor a qbittorrent frissül kell várni 1-2 napot ne blokkolja. (sok opensource programnak nincs tanúsítványa)
    Ésszel netezem, nem telepítgetek összevissza mindent, nincs bekapcsolva UPnP és SMB1, Edge-ben van Adguard is, Win10 naprakész, legfontosabb regisztrációk 2FA mögött. Ha Mr. Robot célzottan engem akarna feltörni, attól az évi 20 ezres Total Premium AV csomag se hiszem hogy megvéd.

Új hozzászólás Aktív témák