Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • batman.

    senior tag

    válasz FőDudu #197 üzenetére

    Szia!
    Üdv a klubban.
    „A viz nagyon kemeny nalunk.” Azért ez okozhat problémákat, ha van rá lehetőséged nézesd meg a vizet, ott ahol tudnak ötletet is adni, ha beavatkozás szükséges. Én őket ismerem, de gondolom feléd is van valami hasonló cég. Amit linkeltem ott tanácsot is adnak (nem kérnek érte +pénzt).
    Nincs két egyforma medence, rengeteg variáció van mennyire napos/árnyékos, mennyire van takarva, hogy a klór ne párologjon el, mennyire van terhelve, stb…
    Én nem használtam még mást fertőtlenítésre, csak klórt, és kombi tablettát, amiben minden benne van (klór, algaölő, pelyhesítő), meg beismerem volt régebben, hogy szaladni kellett a karton hypoért, mert megjelent az alga… De az egy régi horror történet, azóta nem járt nálunk HULK.
    Tervben van egy UV lámpás fertőtlenítő, de még nem találtam olyat, ami megfelelne. Ami (9W) a kerti tavamhoz van annak a teljesítménye kicsi, -az ha éjjel nappal menne se lenne elég, még nem tudom, hogy milyen irányba induljak, kössem sorba és egy kisebb teljesítményű szivattyúval egy másik körön forgassam, de 36-54W-ra szerintem szükségem lenne, még gondolkodom a variációkon. az érzésem az, hogy a szűrőkörbe kellene beépíteni a homoszűrő elé, de nem tudom hogyan...
    Szóval én azt javaslom ha a PH be van állítva, hetente (a te esetedben a 7m3 hez) cc. 10 naponta tegyél be egy 200 gr-os kombi tablettát, ha nem takarod le esténként , akkor elképzelhető, hogy minimális + klór kell bele ez nagyjából egy 20gr-os gyorsklór. Ezzel jónak kell lennie. Persze, ha kisgyerek van akkor nagyon óvatosan kell a klórral számolni.
    Arra irányuló kérdésre, hogy az oxigénes kezeléssel próbálkozzál nem tudok válaszolni, talán más.

    (#196) gt4r4 f@sz@! :C

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

Új hozzászólás Aktív témák