Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    Ma ismét csobbantunk a medencében. :C Egészen kiváló élmény volt... nagyon hiányzott már. :K

    Pláne abban a fülledt, meleg időben, ami most volt. Ráadásul holnapra még melegebbet mond.

    Fontos megjegyeznem, hogy a takaróponyvát és a szolárfóliát eltávolítva szinte tükrösen tiszta víz fogadott bennünket.

    Két hete üzemeltük be a medencét; az elején, és 1 hete kapott egy klórsokkot, és minden nap kipucoltam a papírszűrőt. Nyoma sincsen algának. Bizony, ennyit számít a takarás.

    A papírszűrőt már nem lehet hófehérre mosni; a vas-klorid már halványan elszínezte, szóval ideje volt váltani.

    Ha már megvettem, most be is üzemeltem a "Bestway Flowclear" vízforgatót is. ;)

    A két megrendelt 38-32 mm-es gégecső csatlakozó tökéletesen illeszkedett a helyére. Miután tehát összeállítóttam, a papírszűrős vízforgatót lecserélni erre két mozdulat volt.

    Lehúztam a két gégecsövet, és rápattintottam a homokszűrősre.

    A vízforgatóhoz adnak egy slag csatlakozást is a "D" kifolyóhoz... szóval az első üzem során "biztos, ami biztos" alapon ráhúztam egy frottír zoknit a befúvóra, majd lefuttattam pár percig a "Visszamosás", és "Öblítés" programokat.

    Kiválóan, nagy nyomással távozott a lefolyóba a víz a slagon keresztül.

    Utána leszedtem a slagot, visszaraktam a vakdugót, és elindítottam a szűrést. Remek, 0,2 BAR körüli a nyomás érték, és meglepő módon a szivattyú kevésbé hangos a papírszűrős megoldással összehasonlítva.

    Utóbbi berregett, ez inkább csak "susog".

    Bízom benne, hogy jó pár szezont kiszolgál! :)

    Élményekben gazdag otthoni strandszezont kívánok Mindnyájatoknak! ;)

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák