Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    Topikgazda

    válasz #56474624 #3466 üzenetére

    Szerintem nem jol erted, nem jol daraboltad :)
    A ket haromszog az ABC es az ABD. A felezes azert van, mert haromszog terulet, a vetulet azert, mert a vetulet a ket magassag osszege.
    Mas kerdes, hogy hot tok mindegy az, hogy AOC+AOD-t maximalizalsz, vagy ACBD-t, mivel az O oldalfelezo a haromszogekben (es azt az alapot felezi amire magassagot allitunk), igy aztan a ket osszeg kozott pont egy fix kettes szorzo van.
    Masreszt viszont szerintem egyaltalan nem trivialis, hogy szimmetria miatt a meroleges lesz a megoldas, hanem lesz ket egymasnak szimmetrikus CD es C'D', amelyeknel a terulet viszont ertelemszeruen pont ugyanannyi.
    Szerintem az optimalis bezart szog a P helyzetetol fog fuggni. Most meloban vaygok, ezert nem tudtam (mert konnyen nem jott ki) foglalkozni eleget vele, de most ugyis megyek sorbaallni (gyerek beiratkoztatasa munkanap 14-16 ora kozott 56 szulonek egyszerre... okos), ugyhogy ezen fogom torni az agyam, megirom ha megvan. [Koordinata-geobol eddig nem jott ki, tegyuk hozza nem mindegy, hogy hova veszed fel... nekem elsore nem sikerult.]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák