Aktív témák

  • gesuz

    senior tag

    Ilyen monitor szeretnék venni. Valaki tud némi tapasztalatot írni ezzel kapcsolatban?

    Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

  • neduddki

    nagyúr

    válasz gesuz #1 üzenetére

    HI!

    ha most lennne kerseo akkor arra ahivatkozned, de igy????
    Szoval en meg az elso szeirabol lattam egyett 2 honapig! a kepo szepsegevel nem voltam tulzottan elegedett, de a fo balhe az a villogasa volt! kicsereltettem, de az is hasonloan tevekenykedett! szoval utanna mar nam probalkoztamm vele, leirta magat nalam! DE ismetlem bejeneltes utan rogton az elso szeriabol valo volt, azota lehet hogy kijavitottak! masik! egyik ismerosnek eldurrant egy 17-es magja es az egesz orszagabn nem tuttak szervizt keriteni hozza, igaz ez mar vagy 2-3 eve volt

    udv

    neduddki

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • Terrayon

    tag

    Nem ajánlom a monitort. Ilyet akrtam venni látatlnban, de szerenccsére nem vettem mert megláttam élőben és közrejátszott egy szervízes beszólása is : ''A MAG pf a monitor gyártás szégyene.'' Ne ez még nem jelent semmit mert tudjuk hogy a szervízes becsap minket, de ez most így van. Egyébként csak a pf ilyen. Az FD jó, ugyanis nem Hitachi hanem SONY képcsővel gyártják és az elektronika is jobb. Ez egy tipikus low-end -nek készült, de azt nem értem hogy a MAG-nál erre miért volt szükség ugyanis eddig elég jó monitorokat csinált.e már FD-t nem gyártanak.

  • Davidkoma

    tag

    válasz gesuz #1 üzenetére

    Ahoj!


    Ha gondolod, látogass át a HWSW fórumára (http://www.hwsw.hu ->Fórumok -> V. K. és megjelenitök) itt van néhány hozzászólás a nevezett monitorhoz.

    Söt, a 19''-os Monitoros topic-ban is van reagálás a MAG 796PF-hez, nyári dátummal, akkor az a Topic volt aktivabb, igy inkább én is oda irtam, szerintem nézzd át, ha érdekel némi saját tapasztalat róla.

    A PF-es MAG-okat a második szériától már Samsung képcsövel szerelik, bár a jelenlegi hazai kinálat ezidáig csak a régebbi, Hitachi-s modelleket jelentette.
    Nekem is ilyen van, bár még csak egy hónapja.

    A szervizhátteret illetöen a Bp-i felhasználóknak a Profi nyújthat gyógyirt, csakúgy, mint jónéhány konkurrens gyártmányú monitorhoz.

    A müszaki paramétereit tekintve nincs szégyenkezni valója, a 96kHz-es modellek zöme ugyanezt tudja.

    Az FD Trinitronos MAG-ok ugyanilyen elektronikávall vannak meghajtva, az eltérés az alkalmazott képcsövet jelenti, szerintem itthon még bezserezhetö talán, de a cirka másfélszeres árkülönbség nem ugyanazt a vevökört célozza, szerintem.

    Tudomásom szerint ez év tavaszától a Sony megvált a katódsugárcsöves profiljától, de lehetséges, hogy a nagyobb képcsöosztályban még továbbra is gyártanak, de az szinte biztos, hogy 17''-os méretben már csak raktárról lehet ilyenekhez hozzájutni, ergo nem nehéz belátni, hogy az amúgy is beszükülö katódsugárcsöves piacon az ilyen képcsövel szerelt monitorok ''eltünedeznek''.

    A MAG-nál is áttértek a Mitsubishi-féle Diamondtron-képcsövek beépitésére, igy az FD2-széria már Trinitron-os modellek helyett ez utóbbit jelenti.

    Hogy ilyet itthon hol? és mennyiért? lehet beszerezni az nem tudom, de mivel a Topic-nyitó nem is erre volt kiváncsi, igy ne is rágódjunk ezen.

    Szerintem bruttó 40000 Ft körüli összegért nem rossz vétel egy ilyen 796PF-es, vagy kicsit többért egy Samsung-os 796PF2-es.

    Létezik még egy olcsóbb, 86kHz-es széria is, ha lehet, a gyöngébb elektronika miatt inkább ne abból csemegézzünk.

    Ha kicsit több zsetonunk van, és elférne az asztalon egy 19''-os CRT-is, akkor szóbajöhet esetleg egy 996PF-es masina is, ez talán bruttó 50000-böl megvan.
    Tapasztalatok erröl szintén a HWSW fórumában.

  • BRinyo

    aktív tag

    válasz gesuz #1 üzenetére

    Egy hete vettem a Metroban egy ilyet. Akkor még volt valami sulis akció. 39990Ft volt, Kínai összeszerelésü és tavaly decemberben jött ki a gyárból... Eddig elégedett vagyok vele. ATI Radeonnal hajtom, 1024x768/100Hz-en, de menne 1280x960/100Hz-en is. Ott az a baj, nagyon aprók a dolgok. Viszont akkor sem mosódnak el a dolgok, mint némelyik másiknál. Alig drágább az LG, Samsung, Philips alaptípusoknál...

  • Pizsi

    csendes tag

    válasz BRinyo #5 üzenetére

    Én is találkoztam Tecsós darabbal.
    Feltünően gyenge a tápja és ugyanolyan prblémái voltak, mint a nagytesónak:
    nehéz a képet téglalapalakúra ''gyúrni'' iegn nagy felbontásban kivül életlen.

    PJ

  • Ra3

    őstag

    na, körülnéztem a hwsw-n is a PF-es MAGokkkal kapcsolatban, a PF2-ről nem sok tapasztalat van egyenlőre. ugye ezek az uj, DiamondTron képcsővel ellátott darabok, ha valakinek van ilyen akkor nyomhatja a tapasztalatokat. egyébként külsőre elég pofás darab, ezüst-fekete kombinációja a ViewSonicokra hajaz:
    [L]http://www.magi.pl/img/photos/big/prod_796pf2_b.jpg[/L]

    szerintem a 17''-es br. 40-45k-ért ütős elektronikával nem rossz ár.

    ''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

  • Wolverine

    félisten

    válasz gesuz #1 üzenetére

    Tavaly junius ota megy egy ilyen monitor otthon, 1024x768-on, sajnos nem bir tobbet, csak 85 Hz-et ezen a felbontason. Eddig tokeletesen mukodott, a kepere sem lehet panaszom (mondjuk egy Vanta van alatta, az meg nem tul sok). Persze 6-8 ora utan mar kicsit zavar, de ezen talan csak egy TFT tudna segiteni...

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

Aktív témák