Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biker

    nagyúr

    válasz DroneZ^ #594 üzenetére

    1:
    Hogyan kell drivert telepíteni?

    Be kell masolni a file-t(.kext) az alábbi könyvtárba: /System/Library/Extensions/

    Ezután meg kell adni a drivernek(kextnek) a szükséges jogokat majd törölni kell a /System/Library/ mappából a Extensions.mkext és Extensions.kextcache fileokat Terminal(Applications/Utilities) parancsban ez így néz ki:

    sudo chown -R root:wheel /System/Library/Extensions/DRIVERFILE.kext
    sudo chmod -R 755 /System/Library/Extensions/DRIVERFILE.kext
    sudo rm /System/Library/Extensions.mkext
    sudo rm /System/Library/Extensions.kextcache

    Egyéb tudnivalók
    Ahhoz hogy tesztelj/kipróbálj egy drivert/kextet, nem szükséges mindenképp az Extensions mappába másolni. Maradhat pl. a Desktopon. Ezután Terminállal megadni a fent emlitett (root:wheel,755) jogokat, majd:

    kextload -t /ELÉRÉSIÚT/DRIVERFILE.kext
    paranccsal be lehet tölteni a rendszerbe. Restart után, ez már nem fog betöltődni.

    Jogokat meg lehet adni DiskUtility-vel(Applications/Utilities) is, "Repair Disk Permissions"-ra kattintva.
    Ez elméletileg megadja az összes szükséges jogokat, viszont néhány esetben nem müködik, így a 4soros Terminálparancs a leghatékonyabb.

    ------

    GA P35-DS4 rev 2.0 Intel P35 + ICH9R Chipset * Working with Retail DVD + BrazilMac + ALC889a kexts ; Sleep/Shutdown/Restart works
    Also works with Retail DVD + pc_efi_v3 + dsmos.kext but only Sleep works, Shutdown and Restart doesn't
    With PC EFI shows internal drives as external drives but no problems with that
    Require minor patching PC EFI 3 + dsmos.kext working

    -----

    újra linkelem: osx86 wiki oldal, ahol megnézheted, melyik hanghoz mi kell.

    nekem a require minor patch nem fully compatible.

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Új hozzászólás Aktív témák