Új hozzászólás Aktív témák

  • xjj

    csendes tag

    Az alábbiakat követtem el azóta.

    - Összes webcam szoftver uninstall, registryből minden Logiteches bejegyzés kukába.
    - Találtam végre c920-as drivert standalone verzióban, szóval nem szoftvert (ami aztán persze nem installálja). Később a szoftver könyvtáraiban turkálva (nem egy könyvtárba rakja ám, hanem több helyre) is rájuk leltem. A lényeg, hogy lett driver.
    - Ráerőszakoltam a Windows 7-re, így a windózos driverek helyett egy leheletnyit régebbi, de legalább kompatibilisebb driverek kerültek fel. El is kezdtem reménykedni, mert az Eszközkezelőben "HD Pro C920" helyett "Logitech HD Pro C920" volt látható.

    - Na, akkor fussunk neki megint a Logitech Webcam Software-nek. Ami persze megint beszól h "Incompatible Webcam Found". Gratulálok. Persze feltettem a progit, és láss csodát, működik a zoom. Ugyanakkor a panning persze nem megy, és 720p feletti beállítás nem elérhető... A 720p is slideshow-ként megy... (nem, nem 20éves a gépem).
    - Akkor nézzük meg a 2.51-es webcam software-t. Ugyanaz...
    - Akkor nézzük meg a Logitech Capture-t, ami állítólag a hűdefejlettebb verzió. (Próbáltam, korábban is, nem rossz, 2 baja van csak: 1) teljesen értelmetlenül az asztal összeállítást kikapcsolja indításkor 2) a beállítások csak abban a szoftverben működnek, nem univerzálisan állítja be a webcamnek, ergo más progival nem tudsz zoomolni stb.) Na, és itt jött a meglepi: ez a tetű szoftver nem talál webcamet, mert ugye nem a windózos driver van fenn, hanem a régebbi (de az lws-sel kompatibilisebb)... Mondom, akkor próbáljuk már ki h visszarakom a windózos drivert... itt meg a windóz szívat be, ugyanis NEM AJÁNLJA FEL a korábbi drivert... komolyan!

    Úgyhogy most ezek a lehetőségek:

    - Így hagyom az egészet, és örülök, hogy legalább zoom van, még ha 1080p nincs is rendesen (se RightLight, se semmi egyéb fontosabb opció nem állítható most, csak a zoom; külön érdekesség h ezen az oldalon [link] jobban néz ki a kép minősége, mint skype etc. alatt).

    - Vhogy visszacsalogatom a windózos drivert, akkor talán lesz jobb minőség, de nem lesz zoom.

    - Felteszem a win 8.1-et (brrr), ahol állítólag egy embernek sikerült megoldania a zoomot a régi driverekkel (h a minőség milyen, arról nem ír, talán az is rendben van). Ja és h miért nem használom azt a drivert, amit ő? Mert az win 8.1-es...

    Egy decemberi fórumos bejegyzésből azt vettem le, mintha a Logitech DIREKT úgy csinálta volna meg az újabb C920-akat h azok alapból a Windows UVC drivereit használják - dacára annak h azzal sérül a webcam funkcionalitása. A régi driverekkel viszont nem teljesen kompatibilis a (vélhetően) új (firmware-ű) kamera.

    Boldog lennék ha bárki c920 tulaj megosztaná a tapasztalatait ezzel kapcsolatban. A tech supportot meg egyebeket olvasgatva nem egyedi az eset, és természetesen ők tesznek rá nagy ívben, amíg a sok-sok coin becsilingel a tárcájukba...

Új hozzászólás Aktív témák