Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qru

    MODERÁTOR

    válasz Kornel #38375 üzenetére

    2010-ben vettük 0 km zsír új, 1.8 TSI, manuális 6 gang.

    Fél éven belül kilazult az ajtóhatároló a vezetőnél. A fos 1-es Puntónk amit kitudja hol rakott össze a török vendégmelós 20 év alatt se lazult ki. Ok. Lapozzunk megesik.
    A hűtővíz időnként eltűnt belőle aztán megjött. Hidegen ok volt a szint, melegen beesett min. alá és sípolt a BC miatta. Gariba visszavittük akkor a kupakot cserélték hiába, a jelenség nem szűnt meg. De ennek felderítéstét már az új tulajra bíztam.
    Sokat eszik. Igen, tudom nálam minden de ez tényleg sokat evett. Ez pl egy laza városi fogyi tőle (lazán tudott többet is kajálni):

    Nem rég összefutottam az új tulajával. Most 6 éves a gép ugye. Túl egy lánccserén mert csörgött már és túl egy motorgenerálon, mert 1000 km alatt 1 liter olajat bevert. Csak szólok, hogy az előbb leszarozott 1.8T-s B5.5 Passsatunk 12 évesen 372k km után se kért nem hogy ennyi olajat, de még a negyedét se. Azt mondta már megrendelte az új Superb TDI-t és nem akarom-e ezt megvenni. Jót nevettünk aztán mindenki mint a dolgára.

    A beltere hányadék volt, undorítóan olcsó tejfölöspohár műanyag benne minden, az ülés annyira műszálas hogy télen-nyáron 2 perc alatt ráizzadsz kellemetlen megfogni a váltóbotot annyira fos műanyagból van. Süt belőle az olcsóság pedig nem vagyok háklis, mert 120L Skoda volt az első autóm, tehát nem vagyok elkapatva ilyen téren.

    Összességében így 6 év után mit tudok mondani róla? Azt, hogy az egyetlen autó amit utáltam.
    És ez nem VAG ellenesség, a B5.5-t egyenesen imádtam, a B6-unkat is szeretem. De ez a Superb egy förtelem volt. Én ültem sőt vezettem Mági L&K Octiját. Az már vállalható belül és sztem jobb a TDi mint a TSI. Az se hibátlan de legalább nem eszik sokat.

    [ Szerkesztve ]

    #nincsbennetarcsi

Új hozzászólás Aktív témák