Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 6030D

    Ármester

    válasz stickermajom #223253 üzenetére

    Meg ugye nem mindegy, hogy a saját kerteben kényelmesen tudod-e csinálni, vagy a panelparkolóban/kúton kell guggolgatni. :D
    Forintosítva: legyen 3 óra a fullos takarítás (otthon), akkor az 5ezres órabér, 168 órás hónapban 840e nettót kell kapj, hogy egálban legyél. Már ha munkaidőben csinálod, mert ha szombat délelőtt, akkor nem termelsz pénz. Vagy a hobbidból megy az idő, ahol esélyes, hogy szintén költesz, tehát több az óránként elköltött összeg. És akkor még nincsenek meg az otthoni cuccok, amit használsz, rálocsolsz. Akkor most megéri, vagy sem? :D

    Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz stickermajom #223253 üzenetére

    Nem ilyen egyszerű. Panel 6. emeletről kiporszívózni egy kocsit nem olyan egyszerű.
    Egy eladásra váró kocsi áll abban a garázsban, ahol magamnak szoktam intézni a belsőt. Ott van konnektor, fény, fejlámpa, porszívó, szerszám, asztal, amire a széket is ki tudtam venni. Tényleg csak a saját időm volt a legnagyobb költség.
    Most egy ilyen művelettel nekiállni az akármilyen mosóban ugyanúgy 2-3 óra, miközben foglalom a placcot, porszívót, a földre teszem a széket, mindenki hülyének néz, a fele meg is akar lincselni és még egy rakás apróval is készüljek...
    Az új lakásnál teremgarázs van, a világítás kétpercenként kialszik, fejlámpából jobb lenne valami izmosabb ehhez, de legalább konnektor és hely van.

    Én közel 30k-t fizettem decemberben a kocsi belső tisztításáért. Látványos különbség volt így 10 hónap használat után, de két apróság elmaradt, legközelebb majd felhívom rá a figyelműket. A hátsó ülést nem hajtották fel és a fejtámlák alatt sem tisztították meg a kárpitot. Gyakran vittem léceket (lakásfelújítás) hátulról az első lábtérig betolva és a levett hátsó fejtámla miatt a háttámla teteje poros lett, egy-egy szálkával tarkítva.
    Ellenben az évtizedes tűlevélgyűjtemény a csomagtartó kárpitjából kijött, pedig mondtam, hogy a gumitálca alatt elfér.

    Amúgy szerdán munka előtt 11-kor elvittem, pénteken ugyanígy érte mentem. Azt mondták, egy napra kell náluk legyen az autó, hogy ki is száradjon a kárpittisztítás után. Nekem így volt kényelmes, nem munkábajárós autó és átszállás nélkül meg tudtam oldani trolival, bérlettel.

    [ Szerkesztve ]

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Új hozzászólás Aktív témák